Kas ir ārsta palīgi, un kā par tiem kļūt? Reklāmraksts
Šobrīd ārsta palīgi ir ļoti pieprasīti veselības aprūpes nozarē un viņu nozīme tikai pieaug. Uzzināsim, kas ir ārsta palīgi, ko viņi dara, kur strādā un kas nepieciešams, lai kļūtu par ārsta palīgu!
Viedoklis: Mīļie pacienti, pusgadu neslimojiet – kvotas beigušās!
Ar šādu ironisku, bet vienlaikus skarbi reālistisku atziņu var raksturot situāciju ambulatorās medicīnas jomā. Vienlaikus pacientu plūsma nemazinās, gluži pretēji – sasirgušo skaits pieaug. Taču valsts piešķirtais finansējums nav bezizmēra. Kā racionāli “operēt” ar pieejamajiem naudas līdzekļiem, lai pacienti laicīgi saņemtu kvalitatīvu medicīnisko palīdzību, mediķiem būtu stabils atalgojums un netiktu apdraudēta medicīnas iestāžu pastāvēšana?
Viedoklis: Profesionālais sports un diabēts – kurš kuru?
Diabēts ir neredzama, bet prasīga diagnoze, kas, ienākot cilvēka dzīvē, nozīmē būtiskas pārmaiņas, pielāgošanos, ikdienas ieradumu izmainīšanu un milzīgu disciplīnu. Tomēr diabēts nenozīmē, ka dzīve ir beigusies. Ar līdzcilvēku izpratni un atbalstu, mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, apņemšanos un gribasspēku diabētu iespējams savienot ar pilnvērtīgu un aktīvu dzīvi un pat sportu profesionālā līmenī, gūstot panākumus.
Raidījums "Kas notiek medicīnā": Kas notiek Latvijas Digitālās veselības centrā?
Informēt sabiedrību par esošo situāciju medicīnas nozarē, pastāstīt un parādīt, kā notiek nozares attīstība, kā tiek domāts par pacientu un ārstu labklājību, nākotni un digitalizācijas formām – tāds ir jaunā raidieraksta “Kas notiek Medicīnā” galvenais mērķis. Raidieraksts iznāk reizi divās nedēļās, un katrā raidījumā viesosies kāds no veselības nozares speciālistiem un, atbildot uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem, “apskatīs” notiekošo medicīnā no savas jomas skatu punkta.
4 padomi imūnsistēmas atbalstam rudenī: Iesaka speciālisti
Kad kļūst vējaini lietains un krietni vēsāks, biežāk paši sev mēdzam uzdot jautājumu, kas būtu nepieciešams mūsu imūnsistēmai, lai tā nevainojami pildītu savas funkcijas, aizsargājot organismu no vīrusiem un infekcijām. Speciālisti atgādina vairākas it kā pavisam vienkāršas, taču pārbaudītas veselību un labbūtību sekmējošas darbības, kuru nozīmi bieži vien ikdienā pietiekami nenovērtējam.
Kas rokā, tas mutē: Cik daudz zīdainis drīkst izzināt pasauli ar muti?
Aptuveni līdz divu gadu vecumam bērniem ir dabīga tieksme izzināt pasauli, liekot lietā visas piecas maņas, tostarp ievietojot dažādus priekšmetus mutē. Tas ir normāls attīstības posms, un vecākiem par to nevajadzētu lieki uztraukties, tomēr ir svarīgi pārliecināties, ka priekšmeti, ko mazulis vēlas „nogaršot”, ir droši un nekaitēs bērna veselībai vai pat dzīvībai.
Viedoklis: Diabēta pacientu atbalstam jākļūst par valsts prioritāti
Diabēta pacientiem nepieciešamais atbalsts slimības kontrolei un pilnvērtīgai ikdienas dzīvei, t.sk. iespējai strādāt, jau ilgstoši ir sekundāra prioritāte lēmumpieņēmēju darba kārtībā. Kaut gan tādi tehnoloģiskie rīki kā, piemēram, nepārtrauktās glikozes līmeņa uzraudzības (NGLU) sistēmas jeb tā sauktie glikozes sensori, spēj būtiski atvieglot ikdienu cilvēkiem ar diabētu un samazināt veselības aprūpes sistēmas slogu, to iegādes izmaksas arvien gulstas uz pacientu pleciem.
Acu plakstiņu operācija – ko sagaidīt? Reklāmraksts
Acu plakstiņu operācija jeb blefaroplastika ir ķirurģiska procedūra, kuras mērķis ir uzlabot plakstiņu izskatu un funkcionalitāti. Uzzināsim vairāk par sagatavošanos operācijai, procedūras gaitu un pēcoperācijas atveseļošanos!
Padomi saudzīgai ķermeņa ādas kopšanai rudenī: Iesaka speciālisti
Rudenī ķermeņa ādas kopšanas vajadzības mainās – laikapstākļu ietekmē āda var kļūt sausāka un jutīgāka pret kairinājumu, tādēļ ieteicams pārskatīt, kādus ķermeņa kopšanas līdzekļus izvēlamies, un pievērst uzmanību tam, kā saudzīgāk veikt mazgāšanos. Ar noderīgiem ieteikumiem ķermeņa ādas kopšanā dalās dermatoloģe un klīniskā farmaceite.
Radioloģe atgādina – agrīnā stadijā krūts vēzis nerada sūdzības
Sievietei krūtis pie speciālista jāpārbauda laicīgi – kad nav sūdzību. Agri diagnosticēts krūts vēzis nav sataustāms, bet ir saskatāms, skaidro "Klīnika EGV" radioloģe, krūts slimību diagnostikas eksperte dr. Karīna Panova.