
10 000 soļu dienā: Kāpēc tas ir svarīgi, un kā sevi motivēt?
Aktīvs dzīvesveids vienmēr bijis svarīgs elements rūpēs par ķermeņa fizisko un emocionālo veselību. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā nodrošināt pietiekamu fizisko aktivitāšu līmeni, ir iešana. Lai gan ārkārtējās situācijas laikā sabiedrība pielāgojusies jauniem apstākļiem, tostarp, vairāk pavadot laiku mājās, kustība joprojām ir svarīgs ikdienas elements, kam arī ziemā jāpievērš uzmanība.

Paragripa: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Paragripa attiecas uz vīrusu grupu, kurā ir pieci vīrusu tipi, un katrs no tiem izraisa atšķirīgus simptomus; paragripa ir tipiska gaisa pilienu infekcija. Vīrusi cirkulē visu gadu, tomēr visbiežāk uzliesmojumi notiek vēlos rudeņos un agros pavasaros. Paragripas simptomi ir līdzīgi saaukstēšanās simptomiem un vieglās formās vīrusi bieži tiek nepareizi diagnosticēti.

2021. gada diēta – Vidusjūras diēta: Kāpēc tā ir tik populāra?
Nozares speciālisti, apkopojot rezultatīvos datus par teju 40 dažādām, populārām uzturprogrammām, nu jau ceturto gadu pēc kārtas "zelta medaļu" piešķir Vidusjūras diētai. Kāpēc tā, un ko mums no tā secināt, skaidro uztura un sporta speciāliste.

Kādēļ ziemā saasinās ādas slimības, un ko darīt profilaksei?
Psoriāze, atopiskais dermatīts, seborejiskais dermatīts – šīs hroniskās iekaisīgās ādas slimības ir apgrūtinošas jebkurā gadījumā, taču tieši ziemas sezonā tās nereti sagādā vislielākās raizes.

Kā īstenot šī gada apņemšanās ārkārtējās situācijas laikā? Iesaka farmaceite
Pandēmija viennozīmīgi ir ieviesusi korekcijas mūsu dzīvē, izmainot ikdienas paradumus. Farmaceite aicina uz lietām skatīties pozitīvi, jo tas, cik mierīga būs tava diena, lielā mērā ir atkarīga no paša cilvēka – kā uztvert notikumus un kā uz tiem reaģēt. Šajā laikā mums ir iespēja ne tikai pierast pie jaunās dienas kārtības, bet arī ieviest jaunus paradumus, uzlabojot gan garīgo, gan fizisko veselību.

Adatošana – efektīva sāpju novēršanas metode
Ja kaut kādu iemeslu dēļ ir izjaukta skeleta muskuļu saskaņotā darbība, rodas sāpes sprandā, mugurā vai citās ķermeņa daļās, no kurām atbrīvoties nemaz nav tik viegli. Taču ārstu rīcībā ir vēl viena sāpju novēršanas metode – miofasciālo palaidējpunktu adatošana.

Nagu sēnīte: 10 populārākie mīti un patiesība
Dzeltenīgs un sabiezējis nags – viena no tautā atpazīstamākajām naga sēnītes infekcijas jeb onihomikozes izpausmes pazīmēm. Bet nebūt ne vienīgā, iespējamas arī citas, jo kopumā zināmi 44 veidi dažādu patogēno sēnīšu. Tikpat daudz sabiedrībā ir dažādu mītu un aizspriedumu, kas bieži vien kavē laicīgi uzsākt ārstēšanu, atzīst dermatologs.

Ašera sindroms: Cēloņi, tipi, ārstēšana
Ašera sindroms ir reti sastopama ģenētiska slimība, kas izraisa kurlumu un pakāpenisku redzes zudumu, turklāt var ietekmēt arī līdzsvaru. Trim līdz sešiem procentiem no visiem nedzirdīgajiem bērniem un trim līdz sešiem procentiem bērnu ar dzirdes traucējumiem ir Ašera sindroms. Lai gan tiek uzskatīta par retu slimību, tā ir biežākais kurluma-akluma kombinācijas cēlonis cilvēkiem.

Kā padarīt vingrošanu ārā drošu un patīkamu arī aukstajā sezonā?
Salam iestājoties, daļa cilvēku atsakās no vingrošanas ārā un pārceļas uz sporta zāli. Taču laikā, kad trenažieru zāļu darbība ir ierobežota, arvien vairāk cilvēku ir sastopami, vingrojot ārā arī aukstā laikā. Apdrošināšanas kompānija atgādina – ja ir nolemts turpināt aktivitātes svaigā gaisā arī aukstās sezonas laikā, jāievēro vairāki drošības pasākumi, lai nekaitētu ķermenim.

Ar ko veselībai vērtīgs Islandes ķērpis? Stāsta eksperts
"Mūsdienu pētījumos zinātniski pamatota ir daudzu ārstniecības augu izmantošana. Gan uztura bagātināšanai, garšas dažādošanai, skaistumkopšanai, gan veselības stiprināšanai," stāstījumu par veselībai noderīgo Islandes cetrāriju jeb Islandes ķērpi uzsākot, teic bioloģijas zinātņu doktors.