
Iespējams, biežāk vajadzēs ārstēties pašiem: Kam jābūt mājas aptieciņā?
Ārkārtas situācija medicīnas nozarē, mediķu pārslodze slimnīcās, ģimenes ārstu praksēs un citās medicīniskās palīdzības sniegšanas vietās nozīmē arī to, ka iedzīvotājiem visdažādākajos ar veselības pasliktināšanos saistītajos gadījumos, ja vien nav apdraudēta dzīvība, biežāk sev palīdzēt vajadzēs spēt pašiem.

Kā saprast, ka imunitāte ir novājināta, un kādus produktus iekļaut uzturā, lai to stiprinātu?
Klāt oktobris un reizē ar to – saaukstēšanos sezona, un ja tu vai tavs bērns jau esat pārnesuši mājās pirmo akūto elpceļu vīrusu infekciju, tad jūs neapšaubāmi interesē jautājums, kas jādara, lai izvairītos no saaukstēšanās šajā rudenī un ziemā.

Par ko var liecināt sarkanas acis un ko iesākt? Stāsta farmaceite
Straujiem soļiem tuvojas gada tumšākais laiks, kad vairāk laiku varam veltīt ierastajām rudens vakaru nodarbēm. Cītīga grāmatu lasīšana, nenogurstoša televizora un datora skatīšanās vai lapu grābšana spēcīgā vējā papildus noslogo acis, kā rezultātā acis kļūst sarkanas, un mēs neapzināti varam iedzīvoties kādās nopietnākās acu saslimšanas kaitēs.

Kiberņirgāšanās: Kā rūpēties par savu psihisko veselību sociālo tīklu laikmetā?
10. oktobrī jau kopš 1992. gada globāli tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kas uzsver psihiskās veselības svarīgumu un apvieno pasaules sabiedrības pūliņus, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas.

Kur un kā saņemt valsts apmaksātu palīdzību, ja ir aizdomas par depresiju?
“Grūti koncentrēties”, “jūtos noguris arī pēc ilgas gulēšanas”, “vairāk raudu”, “nejūtu dzīvesprieku”, “katru dienu jūtos nomākts bez iemesla” – tās ir frāzes, kas izskan ārsta kabinetā, runājot par iespējamo diagnozi – depresiju. Ir cilvēki, kas gadiem ilgi cieš un gaida, ka šīs pazīmes pāries pašas no sevis, taču brīnumi notiek reti. Un, kad depresija jau ir ielaista, to ārstēt ir grūtāk un ilgāk.

Saldētas maltītes: Zaudētas uzturvielas vai vērtīgs ieguvums saspringtā ikdienā?
Sabiedrībā pastāv uzskats, ka saldēta pārtika ir dārga, pārstrādāta, ar pārtikas piedevām pārsātināta, kā arī mazāk uzturvielām bagāta un ne tik vērtīga kā svaigi pārtikas produkti. Tikmēr mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju pagatavot veselīgu maltīti un sasaldēt to tik strauji, ka uzturvērtība nezūd.

6 ieteikumi, lai imunitāte būtu tavas veselības "miesassargs"
Nošķaudījies, noklepojies, savārgi uz pāris dienām, un kāds noteikti pateiks: novājināta imunitāte... Tāds atzinums, kaut ne no mediķa puses dzirdēts, ikvienu sabiedē ne pa jokam. Ko nu? Farmaceite kopā ar ģimenes ārstu piedāvā praktiskus atgādinājumus, kā šo „miesassargu” uzturēt labā formā.

Slavenais banāns – ko tas sniedz mūsu organismam?
Neskatoties uz rudenīgajiem laikapstākļiem, tieši no tālām zemēm nākušais, bet Latvijā jau tik ļoti iecienītais banāns ir kļuvis par šī brīža aktuālo augli. Kādas ir banānu vērtīgās īpašības un ko darīt, ja sanācis tos nopirkt par daudz?

Kādēļ magnijs nepieciešams ikvienai mūsu organisma šūnai? Skaidro speciālisti
Bez minerālvielas – magnija – līdzdalības nav iespējamas vairāk nekā 300 dažādas bioķīmiskas reakcijas organismā. Kādēļ magnijs ir tik vajadzīgs ikvienai mūsu organisma šūnai, sīkāk raksturo ortomolekulārās medicīnas speciāliste kopā ar farmaceitu.

Psihologs, psihiatrs vai psihoterapeits – pie kā vērsties ar depresijas simptomiem?
Latvijā ar depresijas simptomiem ir saskārušies 7–8% sabiedrības, taču no šiem aptuveni 120 000 cilvēku psihiatru vai ģimenes ārstu redzeslokā nonāk tikai 5% jeb aptuveni četri līdz pieci tūkstoši, liecina Latvijas Psihiatru asociācijas (LPA) rīcībā esošā informācija.