
Paraneoplastiskais sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Nervu sistēmas paraneoplastiskie sindromi ir retāk sastopamu simptomu komplekss, ko novēro pacientiem ar ļaundabīgo audzēju. Paraneoplastiskie sindromi var ietekmēt arī citas orgānu sistēmas, tostarp hormonālo sistēmu, ādu, un citas. Nervu sistēmas paraneoplastiskie sindromi rodas, ja imūnsistēma, cīnoties pret vēzi, uzbrūk arī smadzeņu, muguras smadzeņu, perifēro nervu vai muskuļu daļām.

Kā parūpēties par bērnu veselību un labsajūtu rudens sezonā? Iesaka pediatre
Līdz ar rudens periodam tipiski raksturīgu laikapstākļu iestāšanos ģimenēs arvien aktuālāki kļūst jautājumi par bērnu veselību un labsajūtu – kā apģērbt bērnu atbilstoši laikapstākļiem vai un kā ēdienkarti nepieciešams pielāgot rudens sezonai, kā lai šajā trauksmainajā laikā stiprina bērnu imunitāti.

12 biežāk uzdotie jautājumi par insultu: Atbild ārsti
Insults ir viens no visizplatītākajiem nāves un invaliditātes cēloņiem pasaulē. Vēlreiz un vēlreiz tiek atgādināts: insulta ārstēšanai izšķirošs ir savlaicīgums. Īpaši svarīgi par insultu ir runāt Covid-19 pandēmijas laikā, kad sabiedrība arvien biežāk novēloti vēršas pēc palīdzības.

Kādam jābūt veselīgam miegam? Skaidro speciāliste
Jau pirms Covid-19 katrs trešais jeb 39 % jauniešu gulēja mazāk par vecumam atbilstošo veselīga miega normu, liecina “Epilepsijas un miega medicīnas centra” (Bērnu klīniskā universitātes slimnīca) un „Veselības centru apvienības” (VCA) sertificētas pediatres, miega speciālistes Martas Celmiņas veiktās aptaujas dati. Ārste novērojusi, ka pašlaik situācija ir krietni pasliktinājusies.

Pleirīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Pleirīts ir pleiras iekaisums; tas ir stāvoklis, kad pleira – divi lieli, plāni audu slāņi, kas atdala plaušas no krūškurvja sienas – iekaist. Tas izraisa asas sāpes krūtīs, kas saasinās elpošanas laikā. Starp abām šīm membrānām ir neliela telpa, kas parasti ir pildīta ar nelielu šķidruma daudzumu. Pleirīta gadījumā tās berzējas viens pret otru un izraisa sāpes ieelpojot un izelpojot; sāpes mazinās, aizturot elpu.

Kā pareizi lietot vitamīnus pirms saaukstēšanās un tās laikā? Iesaka farmaceite
Imunitātes stiprināšana ar vitamīniem un minerālvielām ir populārākais slimību profilakses veids Latvijā – 88% iedzīvotāju, sajūtot saaukstēšanās pazīmes, izvēlas uztura bagātinātājus, lai ātrāk veseļotos. Šāda saaukstēšanās novēršana ir īpaši iecienīta jauniešu (94%) un senioru vidū (88%).

TOP 5 mīti par depresiju, tās pacientiem un ārstēšanu
Slimība, nevis slinkums, vājums vai nespēja saņemties – depresija var skart jebkuru. Kā norāda psihiatri, vienlaikus aptuveni 7% no visiem iedzīvotājiem ir ar klīniski nozīmīgiem depresijas simptomiem, taču tikai niecīga daļa vēršas pēc palīdzības pie ārsta, jo baidās, kaunas un dzīvo aizspriedumu varā.

Helovīns klāt! Kas jāzina par veselībai vērtīgo ķirbi?
Ķirbis ir šī laika karalis – gandrīz katrās mājās tas atrod vietu un pielietojumu! Kāds steidz no ķirbja gatavot Halovīna rotājumus, cits gatavo gardas biezzupas un ķirbju kēksus. Lai kāda būtu ķirbja vieta tavās mājās, ir noderīgi zināt, ko vērtīgu tas mums sniedz, kā to pareizi uzglabāt un veselīgi pagatavot.

5 padomi, kā sadzīvot ar psoriāzi: Iesaka farmaceite
29. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules Psoriāzes diena. Psoriāze jeb zvīņēde ir hroniska autoimūna saslimšana, un saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem dažādās pasaules valstīs tās izplatība svārstās no 0,09 līdz 11,43 % no iedzīvotāju kopskaita.