
Vidusjūras diētas un C vitamīna nozīme locītavu veselībai: Skaidro speciālisti
Locītavu galvenā funkcija ir nodrošināt brīvas kustības, taču dažkārt tās nespēj to veikt pilnvērtīgi. Locītavu veselības ābeci pārlapo uztura speciāliste un farmaceite.

Kuri produkti nav savienojami ar zāļu lietošanu? Stāsta speciālisti
Lai arī vairumam cilvēku veselīgs uzturs nāk par labu, ir virkne pārtikas produktu, kas nav ieteicami noteiktu saslimšanu gadījumā. Dažādi augi, dārzeņi un augļi mijiedarbībā ar atsevišķām zālēm var samazināt medikamentu efektivitāti vai pastiprināt blaknes.

Ko darīt, ja tuvinieks runā par pašnāvību, un kā viņam palīdzēt? Skaidro eksperti
Ik gadu Latvijā tiek veiktas aptuveni 300 pašnāvības, vēl lielāks ir pašnāvības mēģinājumu skaits. Iespējams, reālā mirstība no pašnāvībām ir vēl augstāka, jo dažkārt pašnāvības gadījumi slēpjas zem citiem nāves cēloņiem, piemēram, autoavārijām.

Kā kontrolēt dusmas? Stāsta speciālisti
Dusmas var radīt negatīvas asociācijas, taču patiesībā dusmas ir veselīga un vajadzīga emocija, ja tā tiek atbilstoši un pieņemami izpausta. Kādas ir dusmu funkcijas, kas ir nekontrolētas un pārspīlētas dusmas un kā tās iespējams kontrolēt un izreaģēt, nevis apspiest, skaidro psiholoģe un klīniskā farmaceite.

Dikāna diēta: Ko ņemt vērā?
Dikāna diēta ir līdzīga tradicionālajai Atkinsa diētai, uztura plānam, kas paredzēts, lai nodrošinātu augstu tauku un olbaltumvielu patēriņu un zemu ogļhidrātu uzņemšanu. Apsverot kādas diētas ieviešanu savā dzīvē, vienmēr der atcerēties, ka nesabalansēts un nepilnvērtīgs uzturs var būt saistīts ar nopietniem riskiem un pret to būtu jāizturas ar piesardzību.

Miega aizkavēšana jeb gulētiešanas prokrastinācija: Kāpēc tā rodas un kā ar to cīnīties?
Ne viens vien ir piedzīvojis brīžus, kad nogurums ņem virsroku, bet, tā vietā, lai dotos pie miera, vairākas stundas bezmērķīgi tiek patērēti sociālie tīkli, skatīti seriāli vai video. Izrādās, ka zinātnieki kopš 2014. gada pēta šo parādību, ko nodēvējuši par “atriebīgu miega aizkavēšanu” (revengeful sleep delay).

Tērnera sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Tērnera sindroms skar tikai sievietes – tas rodas, ja iztrūkst viena no divām XX hromosomām vai kāda no tām ir bojāta. Šis sindroms var izraisīt dažādas medicīniska rakstura un attīstības problēmas, tostarp mazu augumu, olnīcu nespēju attīstīties un sirds defektus. Tērnera sindromu ir iespējams diagnosticēt jau pirms bērna dzimšanas (sekojot augļa attīstībai grūtniecības laikā), zīdaiņa vecumā vai agrā bērnībā.

5 sezonas dabas veltes veseliem zobiem: Iesaka farmaceite
Lai zobi būtu stipri un veseli, par tiem nepieciešams pastāvīgi rūpēties, ievērojot to pareizu kopšanu un regulāri apmeklējot zobārstu un higiēnistu. Tāpat jāņem vērā, ka zobu veselību lielā mērā ietekmē ne vien ikdienas higiēna, bet arī siekalu sastāvs, kaitīgie ieradumi un ēdienkarte, īpaši saldinātie dzērieni un produkti, kas satur ievērojamu daudzumu cukura.

Bursīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Bursīts ir bursas jeb gļotsomiņas iekaisums vai kairinājums; tas visbiežāk rodas gļotsomiņās, kas apņem locītavas (piemēram, plecu, plaukstas pamatnu, elkoni, celi). Gļotsomiņas atrodas viscaur ķermenī un ir pildītas ar šķidrumu, kas atvieglo berzi starp kauliem, muskuļiem, cīpslām un ādu.

Eksperti: Traumas un lūzumi var gadīties arī veselām locītavām un stipriem kauliem
Sportiskas aktivitātes, pastaigas pa meža takām, dārza un mājas darbi un aktīvas rotaļas ar bērniem – šīs patīkamās un aizraujošās nodarbes dažkārt var būt iemesls locītavu traumai vai kaulu lūzumam. Ekspertu skaidrojums, kāpēc tā notiek, var palīdzēt no traumas izvairīties vai labāk izprast pareizo rīcību traumas gadījumā.