
Jaunie kartupeļi – kāpēc tie noderīgi veselībai?
Šobrīd daudzi no mums priecājas par jauno kartupeļu ražu un steidz to izbaudīt savā vasaras ēdienkartē. Vai zināji, ka jaunie kartupeļi ir ne tikai gardi, bet arī satur daudz un dažādus vērtīgus vitamīnus, kas var palīdzēt uzturēt labu veselību?

Kā izvēlēties veselīgus našķus bērnam? Stāsta uztura speciāliste
Saldā garša ir pirmā, ko bērni iepazīst, jo mātes piens ir salds. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka, dodot izvēles iespējas, vairumam bērnu un arī pieaugušo roka drīzāk stiepsies pēc kāda salda našķa, nevis veselīgākas, bet garšā neitrālākas uzkodas. Saldumi šķietami nomierina un uzlabo omu, taču lielā daudzumā veicina arī veselības problēmas un lieko svaru.

Ārste: Trauma pēc lēciena ūdenī nav traģēdija tikai vienam cilvēkam, bet visai ģimenei
Viens pārgalvīgs solis, viena nepārdomāta rīcība, lecot uz galvas ūdenī, var iesēdināt cilvēku ratiņkrēslā uz mūžu. Pēc tam dzīve fundamentāli mainās ne tikai cietušajam, bet arī viņa tuviniekiem.

4 padomi sejas ādas pietūkuma mazināšanai
Veselīgai sejas ādai nepieciešams miegs, sabalansēts uzturs, ūdens, regulāras fiziskās aktivitātes, kā arī aizsardzība pret kaitīgajiem saules stariem. Brīžos, kad kāda no sastāvdaļām iztrūkusi no dienas ritma vai uzturā uzņemts pārlieku daudz sāļu ēdienu, var parādīties nevēlams pietūkums uz plakstiņiem, zem acīm vai pat lielākos apmēros sejas ādā.

11 veidi, kā cīnīties ar aizcietējumu: Iesaka farmaceite
Varētu domāt, ka vasarā jau nu gan cilvēki ēd veselīgāk, jo salātu, dārzeņu un ogu pilni dārzi, taču vērojumi liecina – tieši vasarā ar sabalansētas ēdienkartes ieturēšanu sokas grūtāk – atzīst farmaceite.

Staigāšana miegā jeb somnambulisms: Cēloņi un risinājumi
Staigāšanu miegā jeb somnambulismu (no latīņu valodas somnus – miegs, ambulare - staigāt) tautā dēvē par mēnessērdzību. Lai gan tās nosaukums saistīts ar miegu un staigāšanu, tas nebūt nenozīmē, ka šie nakts notikumi aprobežojas vien ar mierīgu pastaigāšanos.

Kāda ir elpošanas kvalitātes nozīme un kā iemācīties to darīt pareizi?
Elpošana notiek tik dabiski, ka ikdienā par to mēdzam pat neaizdomāties. Taču vienlaikus tā var būt vērtīgs instruments plaušu stiprināšanai, vispārējai labsajūtai un slimību profilaksei, kā arī stresa mazināšanai. Par elpošanas kvalitātes nozīmi, elpošanas vingrinājumu dažādību, stresa kontroli un plaušu veselības stiprināšanu konsultē fizioterapeite un klīniskā farmaceite.

Kā noteikt savas atmiņas kvalitāti un rūpēties par tās saglabāšanu? Stāsta speciālisti
Reti kurš apzināti trenē atmiņu. Visbiežāk par šādu nepieciešamību iedomājamies vien izmisīgi meklējot kaut ko, kas pirms laiciņa nolikts tā, lai viegli atrast, un turklāt saprotam, ka šī nebūt nav pirmā epizode, kad atmiņa pieviļ. Vai, kad un kā rūpēties par atmiņas saglabāšanu – jau zināmo papildina neiroloģe un farmaceits.

Narkologs: Sabiedrība neizprot, kā alkohola lietošana ietekmē auto vadīšanu. Drošas devas nav!
Alkohola reibumā esošu autovadītāju izraisītu ceļu satiksmes negadījumu skaits šī gada pirmajā pusgadā pieaudzis par 48% salīdzinājumā ar pērnā gada pirmajiem sešiem mēnešiem. Arī mediķi ceļ trauksmi, ziņojot, ka akūto alkohola pacientu skaits pieaug.

Kā pasargāt savu sirdi vasarā? Stāsta ārste
Lielākajai daļai no mums vasara ir patīkamākais laiks, kad gatavojamies atvaļinājumam vai jau atpūšamies, gūstam spēkus un veselību. Bet vasara ir paaugstinātas bīstamības laiks sirds un asinsvadu sistēmai. Sirdij karstumā ir papildu slodze. Kā aizsargāt savu svarīgāko orgānu un par kādiem simptomiem steidzami jākonsultējas ar ārstu?