Kā atgūt pH neitrālu jeb sārmainu iekšējo vidi organismā? Stāsta farmaceite
Mūsdienu dzīvesveids ar tam raksturīgo steigu, stresu un nesabalansētu uzturu ir kā radīts, lai zarnās tiktu izjaukts tur mītošo labo un slikto baktēriju (mikrobioma) līdzsvars, zūd arī skābju-sārmu līdzsvars organisma starpšūnu vidē, kas var vainagoties ar dažādām veselības problēmām.
5 drošības ieteikumi, uzturoties virtuvē ar bērnu
Kad ir īstais laiks ļaut bērniem palīdzēt virtuvē? Tāda pareizā vecuma nav – to var darīt gan bērnudārza, gan agrīnā skolas vecumā, taču jārēķinās, ka būs nepieciešama lielāka pacietība un uzkopšanas laiks.
14 bieži sastopamas alerģiskas reakcijas: Stāsta farmaceite
Domājot par alerģijām, pirmais nāk prātā sienas drudzis. Koncentrēties uz to gan nav īsti pareizi, jo padara alerģijas par “pavasara/vasaras slimību”, taču gluži tā tas nav.
Zema pašvērtība un ēšanas traucējumi: Kopsakarības un veicinātājfaktori
Šī gada 29. martā norisinājās bezmaksas tiešsaistes diskusija “Kā veidojas mans ķermeņa paštēls”, kuras laikā psihoterapijas rezidente, uztura speciāliste un fizioterapeite aktualizēja tēmu par to, kā mēs uztveram savu ķermeni un kādēļ cilvēkiem nereti veidojas zema pašvērtība sava ārējā izskata dēļ.
Covid-19 un citu vīrusu ietekme uz atmiņu: Skaidro speciālisti
Viena no biežām Covid-19 izslimošanas sekām, ko piemin pacienti, ir atmiņas pasliktināšanās, grūtības koncentrēties un līdzīgi kognitīvi simptomi. Vai arī citām vīrusu saslimšanām raksturīgi līdzīgi simptomi, kas tos ietekmē un kā varam rūpēties par savas atmiņas uzturēšanu?
Kā palīdzēt nogurušām acīm? Konsultē farmaceits
Plašais viedierīču un datoru pielietojums mūsu ikdienā ir ievērojami ietekmējis to, cik un kā tiek noslogotas mūsu acis. Turklāt pavasarī, papildus citiem ikdienas faktoriem, acis var ietekmēt arī putekšņu alerģijas, spilgtā saules gaisma un joprojām aktuālie vīrusi.
Kā izvēlēties bērna raksturam atbilstošāko sporta veidu? Iesaka treneris
Kad mazais ir paaudzies un izrāda interesi par sportošanu, vecākiem var rasties jautājums – uz kādu pulciņu bērnu sūtīt, ko piedāvāt, kas tieši viņam būtu visatbilstošākais? Par to, kā izvēlēties bērna raksturam atbilstošāko sporta veidu, stāsta fitnesa treneris.
Skolēna atbrīvojums no eksāmena – kādos gadījumos pamatots? Speciālistu pieredze
Ik gadu pavasara sākumā ārsti saskaras ar lūgumiem atbrīvot bērnus no skolas eksāmeniem dažādu veselības problēmu dēļ. Pēdējos gados šādu atbrīvojumu pieprasījums ir pieaudzis, bet pamatojums atbrīvojuma piešķiršanai ne vienmēr ir pietiekams vai pat patiess.
3 soļi matu skaistumam un veselībai: Iesaka kosmētiķe
Vēsās sezonas laikapstākļi un pirmie saules stari var būt liels pārbaudījums matu veselībai un skaistumam. Tie var kļūt sausāki, vairāk lūzt, elektrizēties. Labā ziņa – to ir iespējams novērst ar pareizu kopšanu, piemērotu līdzekļu lietošanu un, protams, rūpēm par organismu kopumā.
Audiologs: Skaļums viedierīču austiņās ir risks dzirdes veselībai
Pēdējos gados cilvēki pievērš vairāk uzmanības veselībai, tostarp, dzirdes veselībai. Ražotnēs vai celtniecībā tiek lietotas trokšņus slāpējošas austiņas. Tomēr citādi ir izklaidēs, kad daudzi kļūst nevērīgi pret savu dzirdi, un izaicinājums ir stiprāks skaļums viedierīču austiņās ikdienā, skaidro audiologs.