Padomi smēķēšanas atmešanai: Iesaka farmaceits
Atkarība no tabakas ir nopietna problēma, ar kuru nav viegli, taču ir iespējams tikt galā. Kādas sekas smēķēšana nodara ilgtermiņā, kādas ir šī postošā ieraduma atmešanas iespējas un ko ieteicams darīt pēc smēķēšanas atmešanas? Stāsta farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Kā tikt galā ar satraukumu eksāmenu un aizstāvēšanu laikā? Iesaka speciālisti
Eksāmeni, noslēguma darbu aizstāvēšana, sesija, iestājpārbaudījumi… Šis laiks var būt īsts izaicinājums tiem, kas mācās un studē, radot augstu stresa līmeni, ietekmējot miega kvalitāti un arī visu ikdienu. Kā šajā posmā tikt galā ar satraukumu? Konsultē psihoterapeits un klīniskā farmaceite.
Eksperti: Stresa loma sirds veselībā – joprojām nenovērtēta
Stresa loma sirds un asinsvadu slimību attīstībā līdz šim nav tikusi pietiekami novērtēta. Klasiskie sirds veselības apdraudētāji – neveselīgs uzturs, mazkustīgs dzīves veids – ir apzināti, taču par stresa ietekmi nereti tiek aizmirsts. Šobrīd, kad politikas veidotāji strādā pie Sirds un asinsvadu slimību mazināšanas plāna, ļoti svarīgi tajā iekļaut pasākumus, kas mazina stresa ietekmi uz sirds un asinsvadu veselību.
Kā ar elpošanas palīdzību mazināt trauksmi?
Trauksme ir dabiska organisma aizsargreakcija, saskaroties ar bīstamu situāciju vai apstākļiem, kas rada stresu. Lai gan mērenās devās uztraukums spēj būt noderīgs, trauksme nereti piemeklē nepiemērotos brīžos – situācijās, kad ir svarīgi saglabāt asu prātu, mieru un nosvērtību –, turklāt, piedzīvojot trauksmi ikdienā, tiek nodarīts būtisks kaitējums cilvēka veselībai un dzīves kvalitātei.
Onkoginekoloģe: Cīņā ar dzemdes kakla vēzi Latvijā ir noticis fantastisks izrāviens (INTERVIJA)
Dzemdes kakla vēža profilakse un pacientu aprūpe ir unikāla ar to, ka ir zināms šī konkrētā vēža veida izraisītājs, tāpēc ar to iespējams cīnīties, un, laikus reaģējot priekšvēža izmaiņu gadījumā, sievietei pat netiek apdraudēta grūtniecība.
Muguras sāpes – ko darīt? Iesaka farmaceite
Diemžēl muguras sāpes mēdz skart lielu daļu cilvēku, citus biežāk, citus retāk. Ir gadījumi, kad mugura iesāpas pēkšņi un negaidīti, kas var traucēt mūsu ikdienai. Kā sev palīdzēt šādās situācijās un kādos gadījumos ir jāvēršas pie ārsta? Stāsta farmaceite.
Kā neiekulties veselības problēmās, cītīgi strādājot dārzā? Iesaka speciālisti
Vasara daudziem nav iedomājama bez rūpēm par dārzu, taču tām jābūt, saprātīgi novērtējot sava organisma spējas, pretējā gadījumā var iekulties nopietnās veselības problēmās. Kā pasargāt sevi no saules apdegumiem, sāpēm mugurā, krustos un ko darīt, ja gadījies pārpulēties, stāsta farmaceite un neiroloģe.
Batuti – joprojām ievērojams bērnu traumu cēlonis
Bērniem bieži pietrūkst fizisko aktivitāšu, un doma par prieka spiedzieniem, kamēr atvase lēkā uz batuta, ir uzrunājoša. Bērns atrodas svaigā gaisā, un tas ir labs aerobais treniņš. Ja vecāki nolemj iegādāties batutu, būtiski vispirms atbildēt uz šādiem jautājumiem: vai ir piemērota un droša vieta batuta novietošanai?
Kā stiprināt ādas "superspējas"? Konsultē farmaceite
Pavisam droši ādu var dēvēt arī par orgānu – supervaroni. Ne tikai tādēļ, ka tā ir viens no lielākajiem orgāniem cilvēka ķermenī, bet arī tāpēc, ka tā pilda neskaitāmas ļoti svarīgas funkcijas: aizsargā organisma iekšējo vidi no ārējās vides iedarbības, dažādiem patogēniem, slimībām, vīrusiem, baktērijām...
Kā cīnīties ar saspringuma galvassāpēm eksāmenu laikā? Iesaka speciālisti
Eksāmeni, sesijas, atskaites, pārbaudes darbi… Ir viens brīdis gadā, kad, neskatoties uz piemīlīgi vasarīgiem laikapstākļiem, daļai studentu un skolēnu jātiek galā ar paaugstinātu stresa līmeni un intensīvu mācīšanās procesu, bet – ja ir jāpavada daudzas stundas pie datora un grāmatām, saspringuma jeb tensijas tipa galvassāpes ir teju neizbēgamas!