Kontracepcija dažādiem dzīves posmiem: Stāsta ginekoloģe
Mūsdienās pieejami dažādi kontracepcijas veidi, taču katram dzīves posmam un ar reproduktīvajiem plāniem saistītajai situācijai kāds būs mazāk un kāds – vairāk piemērots. Par dažādiem kontracepcijas veidiem pastāv mīti un stereotipi, citos gadījumos kontekstā ar zinātnes un medicīnas straujo attīstību līdz šim par patiesu pieņemtā informācija var būt novecojusi.
Kas ikvienam jāzina par hipertensiju jeb paaugstinātu asinsspiedienu?
Ik gadu 17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā hipertensijas diena. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem hipertensija joprojām ir galvenais riska faktors mirstībai visā pasaulē, kam seko smēķēšana un paaugstināts cukura līmenis.
Kad locītavā uzkrājas urātu kristāli jeb "kāju slazds" – podagra: Simptomi, cēloņi un riska faktori
Podagra ir samērā izplatīta un sarežģīta artrīta forma, kas var skart ikvienu. To raksturo pēkšņas, smagas un mokošas sāpju lēkmes, pietūkums, apsārtums un jutīgums skartajā locītavā. Podagra (no grieķu valodas – kāju slazds) var attīstīties arī vairākās locītavās, bet visbiežāk — lielā pirksta locītavā.
Pusaudžu sejas kopšanas ABC: Ar ko sākt un ko ņemt vērā pavasarī?
Pavasarī saule mūs lutina biežāk, ārā gaiss kļūst siltāks un mitrāks, kas nozīmē, ka lielāka uzmanība ir jāpievērš ādas kopšanai. Laikapstākļi mēdz lielāku iespaidu atstāt tieši uz tiem, kam jau ir sejas ādas problēmas un visbiežāk problēmas izjūt tieši pusaudži...
Pieredzes stāsts: 36 gadi dzīves līdz īstajai diagnozei – hereditārā angiodēma (HAE)
Šodien, 16. maijā, visā pasaulē tiek atzīmēta hereditārās angioedēmas jeb HAE diena, un Svetlana Pavāre, HAE paciente, pēc aicinājuma sirsnīga skolotāja, zinot savu garo ceļu līdz diagnozei, ir gatava dalīties pieredzē ar savu īsto vārdu, lai cilvēki sadzirdētu un uzzinātu vairāk par hereditāro angioedēmu.
Kas jāzina par kolagēnu un kā neapjukt tā plašajā klāstā? Konsultē speciālisti
Kolagēnu saturoši uztura bagātinātāji pēdējos gados ir kļuvuši īpaši populāri gan skaistumam – ādas, matu un nagu stiprināšanai, gan locītavu atbalstam. Kas ir kolagēns, kas norāda uz tā trūkumu, vai varam to uzņemt ar uzturu un kā izvēlēties sev piemērotāko kolagēnu?
Kā padarīt savu ikdienu veselīgāku un sabalansētāku? Stāsta eksperti
Straujais dzīves temps arvien biežāk liek mums saskarties ar nesabalansēta ikdienas ritma problēmu, kas var sekmēt pārguruma, izdegšanas un citu problēmu attīstību, negatīvi ietekmēt miega kvalitāti un vispārējo organisma stāvokli.
Vingrinājumu spēks – vēža metastāžu profilakse un vispārējās veselības uzlabošana
Jau izsenis ir zināms, ka fiziskās aktivitātes ļoti pozitīvi ietekmē vispārējo veselības stāvokli, tostarp uzlabo sirds un asinsvadu veselību, mazina stresu un palīdz regulēt svaru. Nesenie pētījumi ir atklājuši fizisko aktivitāšu potenciālo nozīmi vēža metastāžu profilaksē, vēl vairāk uzsverot aktīvā dzīvesveida uzturēšanas nozīmi.
Astma: Simptomi un ieteikumi, kā ar šo slimību sadzīvot
Pirmajās maija dienās Starptautiskās Astmas dienas ietvaros, domājot par veselīgu sabiedrību nākotnē, šogad pasaulē īpaši aktualizēti ar vides ietekmi saistīti jautājumi astmas profilaksē.
Noderīgi padomi roku veselībai un satvēriena spēkam: Iesaka neiroloģe
Kā bez rokām! Tā mēdzam sacīt par neveikliem ļaudīm, kam darbos nesokas vai laiku pa laikam gadās kāda kļūme. Jā, roku spēja un veiklība ir ļoti no svara un ar vecumu iet mazumā. Labā ziņa – to zinām un rēķināmies, un tātad – varam šo procesu attālināt.