
Kā saņemt valsts finansētas dzirdes palīgierīces?
Latvijā vairāk nekā 90 000 iedzīvotāju saskaras ar dažādiem dzirdes traucējumiem, un lielākai daļai no viņiem ir nepieciešama dzirdes aparātu lietošana ikdienā. Dzirdes traucējumi būtiski ietekmē dzīves kvalitāti, darba spējas un iespējas pilnvērtīgi piedalīties sabiedriskajā dzīvē. Lai atvieglotu šo cilvēku ikdienu, valsts nodrošina finansējumu dzirdes aparātu un citu dzirdes palīglīdzekļu saņemšanai.

Nomāktība, stress, trauksme: ko darīt, ja dzīves ritms izjūk?
Ziema ir tumšākais gada laiks, kad mentālā veselība bieži tiek pakļauta īpašiem izaicinājumiem. Saskaņā ar 2024. gada “Kantar” pētījumu1 41 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pēdējos gados pievērsuši pastiprinātu uzmanību mentālās veselības jautājumiem, tādiem kā izdegšana un depresija.

Kad deguns māna prātu: fantosmijas simptomi un ārstēšana
Vai tev ir gadījies kādreiz saost ko tādu, ko tev blakus esošie cilvēki tobrīd nesaož? Šāda parādība ir galvenā fantosmijas jeb ožas halucināciju pazīme. Šis stāvoklis var būt mulsinošs un nepatīkams, un smagākos gadījumos būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti, tāpēc ir svarīgi saprast, kas tieši ir fantosmija, kā to atpazīt, kādi ir tās rašanās iemesli un kā šo problēmu var risināt.

Ko darīt, ja sirds pēkšņi sāk sisties pārāk ātri? Atbild kardiologs
„Ja pulss sasniedz 140-160 sitienus minūtē, tad tā var būt lēkmjveida aritmija,” jaunajā TV24 raidījumā „Ārsts atbild” komentē RSU profesors, kardiologs, Skrides Sirds klīnikas galvenais ārsts Ainārs Rudzītis, atbildot uz skatītāju dažādajiem jautājumiem par sirds veselību.

Viedoklis: Kā risināt diabēta aprūpes izaicinājumus Latvijā?
Diabēts ir sarežģīta slimība, kuras nodarītās sekas, iespējams, neizjūt uzreiz, bet ilgtermiņā tās rada būtisku kaitējumu gan katra pacienta veselībai un sabiedrībai kopumā, gan darba tirgum un valsts budžetam. Šīs slimības kontrolei un ārstēšanai nepieciešama kompleksa pieeja, izprotot gan pacientiem, gan aprūpes speciālistiem nepieciešamo tehnoloģisko un cilvēkresursu atbalstu.

7 ieteikumi, kā neiedzīvoties hroniskās sirds un asinsvadu saslimšanās
Vesela sirds un nevainojama asinsrites sistēma ir ļoti svarīgi priekšnoteikumi, lai mēs diendienā justos labi un pilnvērtīgi varētu doties savās ikdienas gaitās. Diemžēl gan pasaulē, gan Latvijā sirds un asinsvadu saslimšanas ir viens no galvenajiem nāves cēloņiem, turklāt sirds un asinsvadu slimības var veicināt arī virkni dažādu veselības problēmu...

Dermatologs: jo vairāk pakļaujam ādu iedegumam, jo lielāks risks saslimt ar ādas vēzi
„Kā dermatologs teikšu: solārijs nav tā labākā vieta, kur atstāt savu laiku un naudu, jo pēc solārija apmeklējuma āda var palikt gan priekšlaicīgi veca, gan var iedzīvoties ādas ļaundabīgā audzējā,” TV24 raidījumā „Uz līnijas” skaidro dermatologs, venerologs Raimonds Karls.

Ginekoloģe: izlaist dzemdes kakla vēža skrīninga pārbaudi ir bīstamāk nekā gaidīt pieraksta rindās
Daudzās pasaules valstīs janvāris ir Dzemdes kakla vēža modrības mēnesis, kad ārsti un citi speciālisti dažādi aktualizē nepieciešamību būt modriem par dzemdes kakla vēža riskiem un vienlaikus iespējām to ne tikai novērst, bet izskaust kā problēmu sabiedrībā.

Kardiologs: pirms iešanas uz sporta zāli, jāpārbauda sirds veselība; risks – klīniskā nāve
Daudzi cilvēki gada sākumā sev izvirza visdažādākās apņemšanās – veselīgāk ēst, nesmēķēt, meditēt, samazināt alkohola patēriņu, doties pastaigās, mācīties un, protams, viena no populārākajām mantrām ir: beidzot sākšu nodarboties ar sportu...

Kas jāzina par mikoplazmas baktērijas izraisītu pneimoniju? Stāsta speciālisti
Šosezon biežāk tiek runāts par mikoplazmas baktērijas izraisītas pneimonijas izplatību. Kādi ir galvenie šāda veida pneimonijas iemesli un atšķirības no tipiskās pneimonijas, ārstēšana un atlabšanas process? Stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.