
Kā senioriem parūpēties par savu labsajūtu un veselību? Iesaka farmaceite
Ikviens iedzīvotājs ir pakļauts novecošanās procesam, kura laikā organismā notiek dažādas izmaiņas – gan fizioloģiskās, gan psihiskās. Šīs izmaiņas nav iespējams apstādināt, taču, pārdomājot savu dzīvesveidu un ieradumus, ir iespējams parūpēties par labsajūtu un pasargāt sevi no saslimšanām.

4 iemesli, kāpēc nedoties uz darbu slimam: Skaidro farmaceite
Cilvēki mēdz būt vai nu pārāk atbildīgi pret uzticētajiem pienākumiem, vai nevērīgi pret savu veselību – un ļoti bieži dodas uz darbu arī slimi. Kā liecina pētījuma dati, 70% Latvijas strādājošo iedzīvotāju uz darbu dodas arī tad, kad veselības stāvokļa dēļ būtu ieteicams palikt mājās, no tiem 31% atzīst, ka tā mēdz rīkoties bieži, bet 39% – reti.

Kas jāzina par A, D, E un K vitamīniem?
Ziemas laikā visbiežāk dzirdam ieteikumus par C vitamīna lietošanu, taču tas nebūt nav vienīgais svarīgais vitamīns organisma imunitātes stiprināšanai un vispārējai veselībai. Tāpat teju ikviens būs dzirdējis par D vitamīna nozīmi, taču kā ir ar pārējiem taukos šķīstošajiem vitamīniem – A, E un K? Kādu funkciju tie veic mūsu organismā un kā tos uzņemt? Ieteikumos par taukos šķīstošajiem vitamīniem dalās farmaceite.

6 lietas, kas jāievēro, dodoties ceļojumā uz siltajām zemēm
Rudens un ziema ir laiks, kad iedzīvotāji visvairāk vēlas doties atpūsties uz siltajām zemēm – atvaļinājuma pavadīšana saulē patiesi var uzlabot ne tikai garastāvokli, bet arī veselību. Diemžēl Latvijā gada aukstajā periodā saules gaismu iedzīvotāji uzņem par maz, un tas veicina D vitamīna trūkumu un palielina melatonīna ražošanu organismā, kas var radīt gan ar emocionālo, gan fizisko veselību saistītas problēmas.

4 padomi priecīgam un drošam svētku laikam: Iesaka mediķi
Tūlīt jau Ziemassvētki, brīvdienas un arī vērienīgās Jaungada svinības. Lai ikvienam šis laiks, ko pavadām kopā ar mīļajiem, būtu sirdssilts, priecīgs un drošs, aicinām ieklausīties Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) mediķu ieteikumos.

Kā pastaiga mežā var uzlabot fizisko un garīgo veselību? Stāsta ārsts
Gada aukstajos mēnešos aktīva atpūta nebūt nav jāaizstāj ar pasīvu, tieši otrādi – brīvajā laikā ieteicams kārtīgi izkustēties svaigā gaisā, lai izvairītos no dažādām saslimšanām. Kā pastaiga mežā var palīdzēt uzlabot cilvēka fizisko un garīgo veselību, skaidro ģimenes ārsts.

5 padomi, kā izvairīties no saslimšanas darbavietā
Darbā mēdz būt kā bērnudārzā – kas vienam, tas visiem. Kā nesaķert vīrusu darbavietā, ja kolēģis sācis nejauki klepot? Protams, ikvienam jārūpējas par labu veselību visa gada garumā, stiprinot organisma dabiskās aizsargspējas, taču arī darba devējs var rūpēties par savu darbinieku veselību, turklāt tas neprasa īpašus resursus, atgādina ģimenes ārste.

Kas jāzina, lai vitamīnu un uztura bagātinātāju lietošana būtu efektīvāka? Skaidro farmaceite
Par vitamīniem un uztura bagātinātājiem, īpaši vīrusu un saaukstēšanās sezonā, tiek daudz runāts. Tie var stiprināt imunitāti un nepieciešamības gadījumā palīdzēt uzņemt mikroelementus un minerālvielas, kas netiek pietiekamā daudzumā uzņemti ar uzturu. Taču, vai zināji, ka, lai organisms veiksmīgāk uzņemtu vitamīnus un minerālvielas, tās ir jālieto pareizā laikā un veidā?

Farmaceite: Apsaldējumi iespējami arī tad, kad temperatūra ir +8 grādi
Pamazām iestājoties ziemai, arvien svarīgāk pievērst uzmanību apģērbam, ko valkājam. Gada aukstajā laikā būtiski ne tikai labi izskatīties, bet arī sargāt ķermeni, lai neapsaldētos. Apsaldējumus var iegūt ne tikai tad, kad jau iestājies sals un temperatūra noslīdējusi zem 0 grādiem, bet arī tad, kad temperatūra ir no +4 līdz +8 grādiem.

Adisona slimība: Simptomi, cēloņi un ārstēšana
Adisona slimības jeb primārās virsnieru mazspējas gadījumā virsnieru dziedzeri nespēj organismam nepieciešamajā daudzumā saražot hormonus kortizolu un aldosteronu. Hormoni ir iekšējās sekrēcijas dziedzeru izstrādātas ķīmiski aktīvas vielas, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu normālu organisma darbības regulāciju.