Alergoloģe: Gaisa kvalitāte iekštelpās var būtiski ietekmēt elpceļu alerģiju izpausmi
Mūsdienās alerģiju skaits nepalielinās, taču to izraisītie simptomi kļūst arvien smagāki. Šobrīd ļoti daudzi cilvēki uzturas iekštelpās, tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību tam, kāda ir iekštelpu gaisa kvalitāte un kā tas var ietekmēt mūsu veselību. Kas ir alerģija, kādi ir alerģiju izpausmes veidi un kādus profilakses pasākumus ieteicams veikt, lai sevi pasargātu, stāsta alergoloģe.
Covid-19 un imunitāte
Drīz būs pagājis jau pusgads kopš pirmajiem Covid-19 reģistrētajiem saslimšanas gadījumiem Ķīnā, un daudzi farmācijas uzņēmumi, pētniecības institūti un citas organizācijas strādā gan pie vakcīnas izveides, gan arī efektīvu ārstniecības līdzekļu meklējumiem. Abos virzienos ir sasniegts zināms progress, bet līdz rezultātam vēl tāls ceļš ejams.
3 biežākie alergēni mums apkārt: Kā no tiem izvairīties?
Aizlikts deguns, asarojošas acis un bieža šķaudīšana – šie un vēl citi simptomi var liecināt, ka tuvumā atrodas alergēni. Latvijā katrs ceturtais iedzīvotājs izjūt alerģiskas reakcijas tieši pavasarī, tāpēc šajā laikā svarīgi sekot līdzi saviem paradumiem un apkārtējai videi, lai savlaicīgi atpazītu alergēnus un no tiem izvairītos.
7 soļi, kā pareizi lietot sejas aizsargmasku
Sejas aizsargmaskas tiek rekomendēts lietot ikvienam, atrodoties publiskās vietās, lai tās nēsātājs pasargātu citus cilvēkus un sevi no iespējamā Covid-19 izplatīšanās riska. Aizsargmasku lietošana var palīdzēt mazināt vīrusa izplatīšanos tikai tādā gadījumā, ja tās tiek lietotas pareizi un papildus tiek veikti arī citi piesardzības pasākumi, piemēram, distances ievērošana un regulāra roku mazgāšana.
Polinoze jeb putekšņu alerģija: Kā to atšķirt no saaukstēšanās un ārstēt?
Ir cilvēki, kas pavasara ierašanos itin nemaz negaida, jo tad viņiem sākas putekšņu alerģija jeb polinoze. Kā to atšķirt no saaukstēšanās un kādas ir ārstēšanas iespējas? Stāsta alergoloģe-pneimonoloģe un farmaceite.
Kādi piesardzības pasākumi jāievēro, lai izvairītos no ērces piesūkšanās?
Respektējot ārkārtas stāvokļa noteiktās prasības sociāli distancēties, cilvēki dodas turp, kur mazāks pūlis. Vairāk ļaužu nekā parasti dodas iepazīt vietējos mežus un pastaigu takas. Apdrošināšanas sabiedrība atgādina – vismaz divu metru distanci ieteicams ievērot ne tikai no cilvēkiem, bet arī no ērcēm, ar kuru kodumu izraisītām slimībām pērn saslimuši vairāk nekā 700 cilvēku.
Kā droši nosvinēt Lieldienas? Iesaka farmaceite
Šogad Lieldienas būs pavisam citādas nekā ierasts, taču, neskatoties uz to, vienas mājsaimniecības ietvaros drīkst un pat vajag svinēt, lai atpūstos no vīrusa ziņām un uzlabotu garastāvokli. Svētku laikā jāatceras, ka svarīga ne vien distancēšanās, bet arī sadzīvisku drošības pasākumu ievērošana, tāpēc farmaceite dalās padomos drošām Lieldienu svinībām.,
Kā stiprināt organisma aizsargspējas Covid-19 laikā? Iesaka eksperti
Turpinoties zinātnieku meklējumiem pēc vakcīnas un medikamentiem, kas apturētu Covid-19, cilvēki visā pasaulē uzdod jautājumus par to, kā pasargāt sevi un tuviniekus no šīs saslimšanas un ierobežot tālāku tās izplatību. Tāpēc par izvairīšanos no Covid-19 un citu infekciju slimību riska faktoriem, kā arī imunitātes stiprināšanu stāsta imunoloģe un farmaceite.
Karantīna un izolācija – vai mākam atšķirt un pareizi rīkoties?
"Sociālā distancēšanās", "pašizolācija", "karantīna" un "izolācija" ir noteikti katru dienu pat vairākas reizes dzirdēti termini, tomēr Veselības centru apvienībā (VCA) strādājošie ārsti un farmaceiti no kaimiņos esošās "Mēness aptiekas" bieži sastopas ar iedzīvotāju nepilnīgu izpratni un neatbilstošu rīcību.
Imunologs: Karantīna nav problēmas risinājums, jāstiprina imunitāte
Pavājināta imunitāte ir daudzu slimību galvenais cēlonis. Organisms ir novājināts pēc ziemas, jo tās laikā ir piedzīvojis vairāku vielu trūkumu. Pavasaris ir laiks, kad noteikti jārūpējas par savu veselību, jāstiprina sava organisma aizsardzības spējas. Turklāt šajā pavasarī izplatās īpaši bīstamais koronavīruss.