medicine.lv skaitļos

Lietotāji online110
Aktīvie uzņēmumi12551
Nozares raksti4635
Ekspertu atbildes20584
4 iemesli, kāpēc nedoties uz darbu slimam: Skaidro farmaceite : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

4 iemesli, kāpēc nedoties uz darbu slimam: Skaidro farmaceite

slimoshana darba vieta

Cilvēki mēdz būt vai nu pārāk atbildīgi pret uzticētajiem pienākumiem, vai nevērīgi pret savu veselību – un ļoti bieži dodas uz darbu arī slimi. Kā liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" dati, 70% Latvijas strādājošo iedzīvotāju uz darbu dodas arī tad, kad veselības stāvokļa dēļ būtu ieteicams palikt mājās, no tiem 31% atzīst, ka tā mēdz rīkoties bieži, bet 39% – reti. Taču došanās uz darbu, kad piemeklējusi saaukstēšanās, paaugstināta temperatūra un slikta pašsajūta, var būt patiesi bīstama gan pašam slimotājam, gan apkārtējiem. Vairāk par iemesliem, kāpēc saslimšanas gadījumā nepieciešams palikt mājās un atpūsties, nevis doties uz darbu, stāsta aptieku tīkla "Apotheka" sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

"Bieži vien slimošana notiek visnepiemērotākajā brīdī, kad darba ir daudz un šķietami nav laika palikt mājās un atpūsties. Tas ir viegli izskaidrojums – imunitāti nelabvēlīgi ietekmē arī cilvēka psiholoģiskais stāvoklis, un stress darbā var būt viens no saslimšanas iemesliem. Lai no tā izvairītos, jau savlaicīgi nepieciešams padomāt par savu veselību – ievērot sabalansētu uzturu, izgulēties, nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un atrast sev nodarbi, kura palīdz atslābināties, ja darbā un ikdienā novērojams stress. Tāpat vīrusu sezonas laikā svarīgi atcerēties par higiēnu un telpu vēdināšanu," atgādina farmaceite.

Iemesli, kāpēc nedoties uz darbu slimam

#1 Ilgāks atveseļošanās laiks

Saaukstēšanās saslimšanas izārstēt ir daudz vieglāk, ja pirmās dienas tiek pavadītas saudzīgā režīmā. Slimošanas laikā organisms jau tā tiek pakļauts lielākai slodzei, un, ja nepieciešams koncentrēties, spēki tiek patērēti dubultā, kā rezultātā organismam nepieciešams ilgāks laiks, lai atgūtos. Lai ātrāk justos labāk, nepieciešams atpūsties un slimošanas laikā uzņemt pietiekami daudz šķidruma, lai izskalotu no organisma vīrusus un to atstātos toksīnus. Var dzert ne tikai ūdeni, bet arī ingvera, upeņu, liepziedu, aveņu lapu tējas. Būtiski papildus uzņemt arī C vitamīnu no 1000 līdz 2000 miligramu lielās devās, jo tas palīdz samazināt slimošanas laiku. Ja temperatūra nav augstāka par 38 °C, temperatūru mazinošus medikamentus lietot nav nepieciešams, jo paaugstināta temperatūra ir organisma aizsargmehānisms pret infekciju.

#2 Slimības pārnešana kolēģiem

Slima kolēģa klepus un šķaudīšana var traucēt, bet vēl svarīgāk – visbiežāk vīrusi ir lipīgi, un kolēģis vīrusu var pārnest arī apkārtējiem. Īpaši uzmanīgiem jābūt, ja saslimšana ir gripa, kas ir ļoti agresīva, un gripas slimnieks apkārtējos var inficēt vēl vidēji piecas dienas no simptomu parādīšanās. Apkārtējie inficēties ar gripu var, ne tikai ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus, bet arī lietojot priekšmetus uz kuriem atrodas gripas slimnieka deguna un rīkles sekrēti. Turklāt uz priekšmetiem gripas vīruss spēj izdzīvot ļoti ilgi – līdz pat 10 dienām. Sevišķi smagus kaitējumus gripa var nodarīt kolēģiem, kuri cieš no hroniskām saslimšanām, piemēram, sirds un asinsvadu slimībām, cukura diabēta, plaušu slimībām, kā arī grūtniecēm un senioriem, kuri vecāki par 65 gadiem.

#3 Zema produktivitāte

Saslimšanas gadījumā, it sevišķi, ja ir paaugstināta temperatūra, kā arī medikamentu ietekmē, prāts strādā daudz lēnāk – samazinās koncentrēšanās spējas, darba padarīšana aizņem vairāk laika, un paveiktais var būt nekvalitatīvāks. Vēl jo vairāk – samazinās arī reakcijas spējas, kā rezultātā cilvēks kļūst neuzmanīgs, nespēj adekvāti novērtēt situāciju, un pat nokļūšana darbā, vadot automašīnu, var būt bīstama.

#4 Iespējamas komplikācijas un augstākas ārstēšanās izmaksas

Laicīgi neārstēta slimība var radīt komplikācijas, kas ir papildu drauds organismam. Biežāk sastopamās komplikācijas pēc gripas un saaukstēšanās saslimšanām ir deguna blakusdobumu iekaisums, vidusauss iekaisums, bronhīts, pneimonija, hronisku plaušu slimību un astmas saasinājumi. Attīstoties citām slimībām, palielinās arī ārstēšanas izmaksas un ilgāk nākas kavēt darbu. Tāpat – jo organisms ir vairāk novājināts, jo grūtāk tam pretoties citiem vīrusiem. Tādēļ ir ļoti svarīgi uzsākt ārstēšanos jau pirmajās saslimšanas dienās, atpūsties un palikt mājās, nevis doties uz darbu.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Otorinolaringoloģija":

Uzņēmumi nozarē "Otorinolaringoloģija"

"Dzirdes sistēmas", SIA

"Dzirdes sistēmas", SIA

Mūsu dzirdes centrs jau 10 gadus strādā šajā medicīnas jomā. Darbinieki - sertificēti dzirdes speciālisti un audiologopēdi ar vairāk kā 25 gadu pieredzi un medicīnisko izglītību piedāvā: Dzirdes pārbaudi ar izsmeļošu dzirdes stāvokļa analīzi. Dzirdes aparātu izvēli pēc jūsu vēlmēm un dzirdes traucējumu īpatnībām. Dzirdes aparātu izmēģināšanu līdz 6 nedēļām, lai izdarītu pareizo izvēli. Dzirdes aparātu piederumus un servisu. Pirms iegādājaties dzirdes aparātus – veltiet laiku un atnāciet ciemos uz mūsu Dzirdes Centru, lai mēs varētu piedāvāt Jums labāko. Jūsu labsajūta būs atkarīga no dzirdes speciālista prasmēm – tāpēc izmēģiniet, salīdziniet, pirms izdariet galīgo lēmumu. Mūsu komanda ir vienota, lai palīdzētu cilvēkiem, jo mūsu darba augļu redzējums ir šie atslēgas vārdi - *dzirdēt – saprast – komunicēt*.

Nedēļas tēma

CyberKnife Sigulda – 5 gadi un 500 ārstēti pacienti

CyberKnife Sigulda – 5 gadi un 500 ārstēti pacienti

2015. gada novembrī tika atklāts Stereotaktiskās Radioķirurģijas centrs "Sigulda". Ir pagājuši 5 gadi kopš laika, kad arī Latvijā pacientiem ir pieejama Baltijas valstīs vienīgā CyberKnife tehnoloģija labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanai.

Aktuālie piedāvājumi

Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos

Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos

Ārsts Artūrs Tereško apkopojis informāciju pētījumiem un ārstēšanu, kā arī piedāvā plānu, ko darīt, ja gadās saslimt, lai slimību varētu vieglāk pārciest. 

Vai ir iespējama kvalitatīva bioloģiskās liellopa un jēra gaļas piegāde uz mājām?

Vai ir iespējama kvalitatīva bioloģiskās liellopa un jēra gaļas piegāde uz mājām?

NEGANTIgardi piedāvā vietējiem iedzīvotājiem pašu audzētu kvalitatīvu gaļu, kas iegūta no gaļas šķirnes liellopiem. Produkti tiek ražoti, ievērojot bioloģiskās ražošanas metodes – produktu sastāvā ir tikai bioloģiskas izejvielas un nav mākslīgi gatavotu piedevu. Pirkumus var pasūtīt mājaslapas vietnē negantigardi.lv, kā arī whatsapp lietotnē. 

Video

Produktu testi

HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbōibā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Testa rezultāti: SENSITIVE+ Zobu pasta ļoti jutīgiem zobiem

Testa rezultāti: SENSITIVE+ Zobu pasta ļoti jutīgiem zobiem

Decembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA WOOM piedāvāja testēt zobu pastu ļoti jutīgiem zobiem WOOM SENSITIVE +.

SENSITIVE+ Zobu pasta ļoti jutīgiem zobiem

SENSITIVE+ Zobu pasta ļoti jutīgiem zobiem

Decembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA WOOM piedāvā testēt zobu pastu ļoti jutīgiem zobiem WOOM SENSITIVE +.

Uzņēmējs runā

CyberKnife Sigulda – 5 gadi un 500 ārstēti pacienti

cybercknife_procedura

2015. gada novembrī tika atklāts Stereotaktiskās Radioķirurģijas centrs "Sigulda". Ir pagājuši 5 gadi kopš laika, kad arī Latvijā pacientiem ir pieejama Baltijas valstīs vienīgā CyberKnife tehnoloģija labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanai.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 20306077
 2. 25810010
 3. konsultacija@dzirde.lv

Darba laiks

 • P.900-1800
 • O.900-1800
 • T.900-1800
 • C.900-1800
 • P.900-1800
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 54103049511
 2. LV54103049511
 3. 15.01.2008
 4. Valmiera, Jāņa Daliņa iela 21, LV-4201
 5. 2019

Saistītie uzņēmumi, veikali, filiāles

 1. Stacijas 11, Valmiera, LV-4201
  25810010

Apraksts

Mūsu dzirdes centrs jau 10 gadus strādā šajā medicīnas jomā. Darbinieki - sertificēti dzirdes speciālisti un audiologopēdi ar vairāk kā 25 gadu pieredzi un medicīnisko izglītību piedāvā: Dzirdes pārbaudi ar izsmeļošu dzirdes stāvokļa analīzi. Dzirdes aparātu izvēli pēc jūsu vēlmēm un dzirdes traucējumu īpatnībām. Dzirdes aparātu izmēģināšanu līdz 6 nedēļām, lai izdarītu pareizo izvēli. Dzirdes aparātu piederumus un servisu. Pirms iegādājaties dzirdes aparātus – veltiet laiku un atnāciet ciemos uz mūsu Dzirdes Centru, lai mēs varētu piedāvāt Jums labāko. Jūsu labsajūta būs atkarīga no dzirdes speciālista prasmēm – tāpēc izmēģiniet, salīdziniet, pirms izdariet galīgo lēmumu. Mūsu komanda ir vienota, lai palīdzētu cilvēkiem, jo mūsu darba augļu redzējums ir šie atslēgas vārdi - *dzirdēt – saprast – komunicēt*. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Dzirdes diagnostika, Dzirdes rehabilitācija, Dzirdes aparāti
Medicīnas centrs, Medicīnas iestāde, Dzirdes aparāti, Dzirdes aparātu tirdzniecība,
piederumi, serviss, Sertificēts dzirdes speciālists, dzirdes pārbaude,
Dzirdes speciālista konsultācijas, Individuālo auss ieliktņu izgatavošana,
Dzirdes centrs, dzirde, veselība, Kvalitatīvi dzirdes aparāti,
Digitāli dzirdes aparāti.
Vairāk

Foto 3

"Dzirdes sistēmas", SIA
"Dzirdes sistēmas", SIA
"Dzirdes sistēmas", SIA

Mājas lapa internetā