
4 idejas gardām un ātri pagatavojamām augu valsts maltītēm
Šogad par aptuveni 30% pieaugusi cilvēku interese piedalīties “Neapēd Zemeslodi” izaicinājumā, tādējādi savās ēdienreizēs mēģinot iekļaut arvien vairāk augu valsts maltīšu. Lai iedvesmotu ikvienu iedzīvotāju savā uzturā iekļaut vairāk augu valsts ēdienu un parādītu to bagātību, šefpavārs pieņēmis izaicinājumu kopīgi radīt četras vienkāršas un veselīgas brokastu, pusdienu, vakariņu un deserta receptes.

Jautājumi un droši zināmais par zivju eļļas lietošanu: Stāsta farmaceite
Ne viens vien pieaugušais ir vēlējies līdz galam izprast – vai vecākiem bija taisnība, kad bērnībā, kā likums, bija jālieto zivju eļļa? Turklāt – vai šis produkts var aizstāt D vitamīna uzņemšanu organismā?

Ārstniecības augu terapija saaukstēšanās periodā: Iesaka farmaceite
Saaukstēšanos jeb augšējo un vidējo elpceļu iekaisumu izraisa dažādi vīrusi, kas pastāvīgi cirkulē gaisā un ieperinās elpceļu gļotādās. Slimības izraisītos simptomus var mēģināt mazināt ar dabiskiem – augu izcelsmes līdzekļiem.

Kolagēna labirintos: šķetinām pierādītus faktus no populāriem pieņēmumiem Reklāmraksts
Lai gan kolagēnam, kas dabiski atrodams mūsu organismā, neapšaubāmi, ir nozīmīga loma mūsu vispārējā organisma veselībā, tomēr vēl aizvien aktuāls ir jautājums – vai apgalvojumi par kolagēna preparātu pozitīvo ietekmi uz mūsu veselību ir guvuši zinātnisku apstiprinājumu? Ja savas veselības labā vēlies veikt pārdomātas izvēles – turpini lasīt!

Izbaudīt dzīvi arī vecumdienās jeb – kas jāzina par demenci un iespējām to aizkavēt?
Sabiedrības novecošanās ir viena no problēmām, ar kuru saskaras ne tikai bagātās Rietumeiropas valstis, bet arī Latvija. Līdz ar to arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā kvalitatīvi pavadīt vecumdienas, un kā samazināt risku iegūt demenci, kas negatīvi ietekmē dzīves kvalitāti ne tikai pašam senioram, bet arī viņa tuviniekiem.

Magnijs – kā zināt, ka organismā tā trūkst? Stāsta farmaceite
Ja ilgstoši saskaries ar nogurumu, vājumu, trauksmi, tam var būt pavisam vienkāršs izskaidrojums. Magnija deficīts organismā ietekmē gandrīz jebkuru funkciju, tādēļ pievērs uzmanību, vai ikdienā to uzņem pietiekami. Vairāk par magnija nozīmi stāsta klīniskā farmaceite.

Kā darbā saglabāt entuziasmu un sasniegt iecerētos mērķus? Stāsta psiholoģe
Ir dabiski vēlēties veidot iepriekšējā gada kopsavilkumu un noteikt jaunus mērķus nākamajām 365 vai 366 dienām. Brīdī, kad pārdomājam, ko vēlamies sasniegt, dzimst prieks, jo tas sniedz cerību par kaut ko nozīmīgu, jaunu un aizraujošu.

Ginekoloģes: Pret dzemdes kakla vēzi jāizmanto visi pieejamie ieroči
Sievietes organismā pēc inficēšanās ar cilvēka papilomas vīrusu neveidojas pietiekama imunitāte pret šo vīrusu, un ar to iespējams dzīves laikā inficēties atkārtoti. Vienīgais līdzeklis pret vīrusa infekciju ir vakcinācija. Savukārt dzemdes kakla priekšvēža un vēža savlaicīga novēršana saglabā grūtniecības iespējas.

TOP 5 skaistumkopšanā izmantotākās skābes: Kā tās pareizi lietot?
Izvēloties piemērotākos kopšanas līdzekļus savai sejas ādai, jāparūpējas, lai tā tiktu gan pienācīgi attīrīta, gan mitrināta, gan aizsargāta. Turklāt līdzekļu klāsts ir gana plašs. Kas ir hidroksiskābes, kā tās var palīdzēt tikt galā ar sejas ādas nepilnībām un kā tās pareizi lietot, stāsta dermatoloģe un farmaceite.

Radioloģe: Krūts vēzis ir agri redzams ārstam, tādēļ sievietei jāveic pārbaudes
Agrīni diagnosticēts krūts vēzis nav sataustāms, sajūtams, bet toties ir saskatāms ārstam. Tieši tādēļ sievietēm regulāri vajadzētu doties pārbaudīt savu krūšu veselību, veicot mamogrāfiju un ultrasonogrāfiju. Stāsta radioloģe, krūts slimību diagnostikas eksperte.