
Krampji jaundzimušajiem un maziem bērniem: Kas jāzina vecākiem?
Galvas smadzenes ir veidotas no miljoniem nervu šūnu, kas ir savstarpēji saistītas. Smadzenēs nepārtraukti elektrisku impulsu veidā norisinās saziņa starp šīm šūnām, tādējādi nodrošinot cilvēkiem nepieciešamās pamatfunkcijas, tomēr dažreiz šis process var būt traucēts un tad cilvēkam attīstās krampji...

Medikamenti un analīzes: Kas jāņem vērā?
Šķiet, visiem zināms, ka analīzes nododamas tukšā dūšā, taču izrādās, ka arī zāles, ko lieto ikdienā, var ietekmēt analīžu rezultātu. Eksperte norāda, ka analīžu rezultātu var ietekmēt ne tikai ilgtermiņā lietoti medikamenti, bet pat uztura bagātinātāji, tādēļ pirms konkrētu analīžu veikšanas šis jautājums būtu jāizrunā ar ārstu.

Nurofen bērniem: kad jāmazina sāpes, diskomforts vai paaugstināta temperatūra mazajiem ķipariem Reklāmraksts
Ja bērnam gadījies saslimt vai to nomoka sāpes, tas sagādā stresu ne tikai bērnam, bet arī vecākiem. Kādas ir tipiskās saaukstēšanās, gripas un zobu šķilšanās pazīmes, kā bērnam palīdzēt mājas apstākļos un kā pareizi lietot Nurofen – par to visu raksta turpinājumā!

Reta slimība liek novērtēt dzīvi: Pieredzes stāsts
Guntim Jākobsonam pēkšņi un nenovēršami tika diagnosticēta retā slimība, kura nav izārstējama, par kuru mēdz teikt, ka labāk tad būtu bijis vēzis, un kura likusi citādāk vērtēt dzīvi un to visu, kas tev ir apkārt. Dzīve kļūst dārgāka – gan tiešā nozīmē, lai apturētu slimību, gan pārnestā nozīmē, lai pieķertos dzīvei, to novērtējot.

Kā cīnīties ar “vasaras nospiedumiem” jeb hiperpigmentāciju? Skaidro eksperti
Par ādas novecošanos liecina ne tikai ādas sausums, grumbiņas, elastīguma samazināšanās, bet arī pigmenta plankumi jeb hiperpigmentācijas veidošanās. Kas ietekmē pigmenta plankumu rašanos un kā to iespējams mazināt, skaidro dermatoloģe.

Biežākās infekciju slimības, ar ko saskaras bērnudārznieki: Kas jāzina vecākiem?
Gandrīz visi, kam ģimenē ir mazi bērni vai mazbērni, piedzīvo “aizraujošu” ikdienu gluži kā amerikāņu kalniņos – nedēļu mazais bērnudārzā, divas – slims un mājās. Turklāt ir jūtami blakusefekti – bieži vien bērna kaites pieķeras arī pieaugušajiem. Ģimenes ārste un farmaceite palīdz noskaidrot, kas tās ir par slimībām, kam būtu īpaši jāpiesargājas un ko darīt profilaksei.

Hormonālais disbalanss – viens no iespējamiem izsalkuma cēloņiem: Skaidro farmaceite
Regulāri kārojas čipsus, ātrās uzkodas vai citus sāļus un treknus ēdienus? Nespēj atturēties no konfektēm, šokolādes un saldumiem? Varbūt tevi pastāvīgi nomoka izsalkums, un pēc maltītes nepaiet ne stunda, kad roka atkal stiepjas pēc kā ēdama? Pie vainas ne vienmēr ir iegriba vai pašdisciplīnas trūkums – izsalkuma cēlonis bieži vien meklējams hormonu darbības traucējumos.

Labam miegam: ko ņemt vērā, izvēloties spilvenu? Reklāmraksts
Lai noskaņojums un pašsajūta no paša rīta būtu labi, jāparūpējas par miega kvalitāti un pašsajūtu gulēšanas laikā. To iespējams panākt ar ērtiem guļvietas piederumiem – gultu, matraci un, protams, spilveniem. Ko ņemt vērā, lai atrastu labu spilvenu pilnvērtīgam miegam? Par to vairāk raksta turpinājumā!

D vitamīns – no pirmsākumiem līdz mūsdienām: Stāsta farmaceite
Vāja imunitāte, trausli kauli un slikta pašsajūta? Pie vainas, iespējams, ir D vitamīna deficīts organismā. Šobrīd par D vitamīna nozīmi vispārējās veselības uzlabošanā tiek plaši runāts, taču vai zināji, ka D vitamīna ārstniecisko īpašību atklājumi saistīti ar rahīta ārstēšanas iespēju meklējumiem? Par D vitamīna vēsturi un tā lielo nozīmi veselības uzturēšanā "BENU Zāļu enciklopēdijas" kampaņas ietvaros stāsta "BENU Aptiekas" klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Kā sākt ēst veselīgāk? Iesaka uztura speciāliste
Lai arī janvāris ir laiks, kad daudzi plāno un sāk ieviest izmaiņas savā dzīvesveidā, AS “Putnu fabrika Ķekava” veiktā aptauja* liecina, ka divas trešdaļas jeb 67% Latvijas iedzīvotāju neplāno mainīt savu ikdienas ēdienkarti un vēl 12% par to nav domājuši. Vienlaikus uztura speciāliste aicina uzsākt pārmaiņas, jo jau vairākus gadus statistikas dati parāda – ap 60% cilvēku Latvijā ir liekais svars vai aptaukošanās.