
Kas jāzina pirms un pēc bērna dzimšanas: Ceļvedis jaunajām māmiņām
No piedzimšanas brīža līdz pilngadībai – 18 gadu vecumam – bērniem Latvijā ir bezmaksas medicīna. Nosacījums – medicīnas iestādei / ārstam jābūt līgumam ar Nacionālo veselības dienestu (NVD).

Zarnu trakts un āda – kā tie savā starpā saistīti? Skaidro uztura zinātnieks
Mikrobioma pētniecībā tiek lietots tāds termins kā "ass" (ang. axis) - tas ir apzīmējums, kas saista mikrobiomu ar kādu konkrētu organisma daļu un to starpā notiek komunikācija ar iekšējiem signālceļiem.

Mīti par zobu kopšanu un ikdienas ieradumi, kas kaitē veselīgam smaidam: Stāsta speciālisti
Veselīgs smaids ir viena no skaistākajām rotām, kas ir mums līdzās ik dienas. Tomēr, neievērojot pareizu mutes kopšanas rutīnu un sekojot mītiem, varam pakļaut sevi nopientām veselības problēmām. Kādi ikdienas ieradumi kaitē zobu izskatam un veselīgumam, kādi ir izplatītākie mīti un kā palīdzēt zobus uzturēt veselīgus un baltus, skaidro zobārste un farmaceits.

Retā slimība Kušinga sindroms: Kādi ir simptomi, cēloņi un ārstēšana?
Kušinga sindroms ir reta slimība, kas sastopama 40 līdz 70 cilvēkiem no viena miljona. Kušinga sindromu visbiežāk sastop pieaugušajiem 30 līdz 50 gadu vecumā, bet tas var būt arī bērniem.

Vesela mamma – vislabākā dāvana! Kam pievērst uzmanību, kļūstot vecākai?
Labākā dāvana jebkuros svētkos ir veselība. Tuvojoties Māmiņdienai, ir svarīgi padomāt ne tikai par materiālām dāvanām, bet izvirzīt mammas labsajūtu un veselību pirmajā vietā, pārliecinoties, ka viņa saņem pienācīgu veselības aprūpi. Novecošana ir dabisks un pakāpenisks process ikviena cilvēka organismā, kas izpaužas fiziski, psihiski un sociāli.

Pieredze: Ikdiena ar diabētu nav viegla, bet tas nav šķērslis pilnvērtīgai dzīvei
1. tipa diabētu man diagnosticēja jau bērnībā – 8 gadu vecumā, – kad parādījās izteikti slimības simptomi. Sākumā man nebija zināšanu par diabētu, jo tuvāko draugu vai paziņu lokā neviens ar to nebija saskāries. Arī ģimenes ārsts sākotnēji uzskatīja, ka divas nedēļas slimoju ar vīrusinfekciju, kas izpaudās kā izteikts nespēks, slikta dūša, vemšana un pastiprinātas slāpes.

AZ rehabilitācija mājās Reklāmraksts
Mājās veikta rehabilitācija ir būtiska priekšrocība pacientam, atrodoties ierastajā vidē. Tagad arī AZ rehabilitācijas centrs sniedz specializētu rehabilitāciju/fizioterapiju mājas apstākļos!

6 padomi medikamentu lietošanā senioriem: Iesaka farmaceite
Medikamenti ir paredzēti tam, lai uzlabotu cilvēka veselību un labsajūtu, taču to efektivitāte ir atkarīga no to atbildīgas lietošanas, sekojot ārstu un farmaceitu norādēm. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka nedroša un nepareiza zāļu lietošana ir galvenais cēlonis veselības kaitējumam visā pasaulē. Seniori ir iedzīvotāju grupa, kura medikamentus lieto visvairāk, tāpēc tieši viņiem pareizai zāļu lietošanai vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību.

Kuras ķermeņa zonas jāsargā no saules jau pavasarī? Atgādina farmaceite
Pirmās vasarīgās dienas nereti nāk ne tikai ar prieku par siltā apģērba noglabāšanu tālākajā plauktā, bet arī ar saules apdegumiem, kas, kā zināms, kaitē ādai un veselībai kopumā. Ņemsim vērā – pat lietojot līdzekļus ar SPF filtru, ir dažas ķermeņa zonas, par kurām mēdzam ne vien mazāk parūpēties, bet pat pavisam piemirst!

Aspirīna vēsture un nozīme mūsdienās: Stāsta farmaceite
Par vienu no nozīmīgākajiem farmācijas jomas atklājumiem tiek uzskatīts tieši aspirīns, kas ticis izmantots pret sāpēm, drudzi un lai novērstu un ārstētu sirds un asinsvadu slimības. Kas ir aspirīns, kādos nolūkos to lieto mūsdienās un kāda piesardzība jāņem vērā, to lietojot, stāsta klīniskā farmaceite.