
Kāpēc nedrīkst ignorēt hroniskas sāpes un kā tās ārstēt? Skaidro speciālisti
Hroniskas sāpes spēj ievērojami ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti un ne vien fizisko pašsajūtu, bet arī psihoemocionālo stāvokli. Diemžēl tās nav reta parādība, jo no tām cieš ievērojams skaits pacientu. Kāpēc hroniskas sāpes nedrīkstam ignorēt un kādas ir to ārstēšanas vai mazināšanas iespējas, stāsta algologs un farmaceite.

5 fakti par zāļu vēsturi un ražošanu: Stāsta eksperte
Zāles mūsdienās ir pavisam ierasts un visbiežāk arī ļoti nepieciešams pirkums aptiekā. Stāvot rindā ar recepti, reti kurš aizdomājas, kāda tām patiesībā ir raiba un sarežģīta vēsture – turklāt, nesaraujami saistīta ar cilvēces attīstību.

Pieredze: Diagnoze “diabēts” – kā pielāgoties jaunajai realitātei?
Kā viens no vairāk nekā 5000 [1] iedzīvotājiem Latvijā, kuriem diagnosticēts 1. tipa cukura diabēts, varu atklāt, ka kopš diagnozes noteikšanas līdz šodienai ir nācies saskarties ar ne mazums izaicinājumu, kas ietekmējuši ierasto ikdienas dzīvi, taču vislielākais no tiem ir tieši apkārtējās sabiedrības un lēmumpieņēmēju neizpratne par slimības nopietnību un tās aprūpei nepieciešamo atbalstu.

Kairinātu zarnu sindroms: Kā nonākt pie diagnozes un kontrolēt slimības simptomus?
Kairinātu zarnu sindroms ir bezgala traucējošs un mokošs. Tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk konsultēties un noskaidrot diagnozi, tātad – arī saņemt vajadzīgo ārstēšanu un kontrolēt simptomus.

Kādi profilaktiskie izmeklējumi jāveic vismaz reizi gadā? Stāsta ģimenes ārste
Daudzas slimības attīstās bez redzamiem simptomiem, tāpēc regulāras profilaktiskās apskates ir svarīgas ikvienam neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa. Par to, kam galvenokārt būtu jāpievērš uzmanība un ko darīt, lai nepieļautu hronisku slimību izpausmes, stāsta ģimenes ārste.

Kā parūpēties par veselību karstā laikā? Iesaka farmaceits
Šogad pavasaris ir pārsteidzis ar karstām gaisa temperatūrām, kas mudina cilvēkus vairāk doties svaigā gaisā, bet jāatceras, ka gan saule, gan karsts laiks ietekmē mūsu veselību. Kā mūsu veselību ietekmē karsts laiks, kas jāatceras cilvēkiem ar sirds vai hroniskām saslimšanām un ko darīt, ja parādās saules vai karstuma dūriena simptomi, stāsta farmaceits.

Kam jāmaksā par ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu? Stāsta eksperts
Kā veidojas samaksas kārtība par uzturēšanos ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā (ko bieži dēvē par sociālās aprūpes centru vai pansionātu)? Vai par to ir jāmaksā klientam, viņa bērniem vai citiem radiniekiem? Bet varbūt visas izmaksas sedz pašvaldība?

Kā karstums ietekmē medikamentus? Skaidro farmaceite
Ja termometra stabiņš aiz loga ir noturīgi augsts, ir svarīgi atrast veidus, kā ikdienā lietojamās zāles nepakļaut karstumam, lai tās darbotos veselības labā, nevis pret to. Kas jāņem vērā, uzglabājot un lietojot medikamentus vasaras sezonā, skaidro Mēness aptiekas farmaceite Evita Lārmane.

Alerģisks rinīts – kā mazināt simptomus? Stāsta speciālisti
Pavasarī nereti saskaramies ar iesnām, kuras var izraisīt gan vīrusi, gan alergēni, jo sākusies aktīvā ziedēšanas sezona. Kas ir rinīts, kā to atšķirt no saaukstēšanās, un kā sevi pasargāt alerģiju sezonā, stāsta alergoloģes un farmaceits.

Saskarsmes grūtības, ar kādām sastopas Covid izolācijas laika bērni: Skaidro terapeite
Brāļu un māsu savstarpējās attiecības, mācīšanās problēmas, bailes no vienaudžiem – šodienas izaicinājumi, ar kuriem saskaras Covid izolācijas laika jaunieši, stāsta terapeite.