
Kad māsas profesija ir aicinājums, tad viss padodas viegli Reklāmraksts
"Lepojos ar to, ka esmu māsa," iepazīstoties droši saka Liepājas Piejūras slimnīcas 1. nodaļas virsmāsa Kristīne Karlsone, kura šajā amatā ir četrus gadus, bet par māsu psihiatrijā strādā jau 10 gadu. Viņa pastāstīs vairāk par ceļu no studijām līdz profesijai, kas pārtapis par aicinājumu.

Diabēts un acu veselība: Riski, par kuriem nerunā
Iespējams, vien retais zina, ka diabēts veicina ne vien glikozes līmeņa pārmaiņas, bet arī citu slimību atklāšanu vai progresēšanu. Tā, piemēram, savlaicīgi neveicot nepieciešamo diagnozes kontroli un nemeklējot speciālistu atbalstu, var nākties saskarties ar smagiem acu bojājumiem un to aprūpi daudzu gadu garumā.

Legioneloze: Kā pasargāt sevi no inficēšanās? (INFOGRAFIKA)
Kamēr baudām silto vasaru, dodoties atpūtā, baktērijas nesnauž! Legionella baktērijas atdzīvojas un vairojas siltā un sastāvējušā ūdenī. Lai vērstu uzmanību profilakses pasākumiem, sagatavots informatīvs materiāls par inficēšanās ar legionelozi veidiem, avotiem un profilakses pasākumiem.

Ārsts: Velosipēdistu un skrejriteņu vadītāju brīvības cena – smagas traumas un ilgstoša ārstēšanās
Lai gan Latvijā braukšanas kultūra ir mainījusies, joprojām nepiedodami daudz cilvēku gūst traumas, vienkārši paļaujoties — gan jau ar mani nekas slikts nenotiks! Par to, ar kādām traumām Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) vasarā nonāk visvairāk pacienti un kā tās gūtas, stāsta Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas vadītājs Andris Vikmanis.

5 padomi pirmās palīdzības aptieciņai festivālu apmeklētājiem
Vasara ir jau pusē, un tuvojas lielākie festivāli gan Rīgā, gan arī citās pilsētās. Lai gan šķiet, ka šajos pasākumos priecīgi brīži ņem virsroku, nedrīkst aizmirst sagatavoties arī tādām situācijām, kas var rasties pēkšņi. Tieši tāpēc lielākais medikamentu ražotājs Latvijā “Grindeks” sagatavojis vairākus ieteikumus pirmās palīdzības aptieciņai, kas īpaši noderēs festivālu apmeklētājiem.

Ar uzkodu pret izsalkumu: Kā remdēt apetīti veselīgi?
Vasaras periodā, kad populāra kļūst aktīvā atpūta, ir īpaši svarīgi sabalansēt uzturu un uzņemt ne tikai svaigos zaļumus un dārza veltes, bet arī atcerēties par vienu no būtiskākajiem spēka avotiem – olbaltumvielām. Cilvēka organisms olbaltumvielas sagremo daudz lēnāk nekā ogļhidrātus vai taukus, tāpēc jāņem vērā – ja maltīte nesaturēs olbaltumvielas, izsalkuma sajūta atgriezīsies ātrāk.

Kā pasargāt sevi no kukaiņiem un ko darīt, ja tie jau sakoduši vai sadzēluši? Skaidro speciālisti
Kukaiņi vasarā ir tik par dabiska parādība, kā sniegs ziemā, tiesa, tie var sagādāt daudz nepatīkamu sajūtu, tādēļ, sastopoties ar kukaiņiem, kas kož vai dzeļ, ir labi būt gatavam.

Kā izvairīties no pārēšanās ceļojuma laikā? Skaidro uzturzinātniece
Vasara ir atvaļinājumu sezona, kurā ierasti mēdzam doties ceļojumos. Neatkarīgi no tā, vai tas ir tikai uz nedēļas nogali vai ilgāka laika periodu, cilvēkiem ir grūti pieturēties pie sava ēšanas ritma un veselīga uztura, bieži vien pārēdoties. Tas var radīt dažādas veselības problēmas, kas neļauj pilnvērtīgi izbaudīt atvaļinājumu, kā, piemēram, vēdera sāpes vai vēdera pūšanos, sliktu dūšu, skābes refluksu vai nogurumu.

Ceļvedis ādas mitrināšanā vasarā: Stāsta speciālisti
Ādas mitrināšana ir būtiska ādas veselībai un izskatam. Pareiza mitrināšana palīdz uzturēt ādas mitruma līmeni, uzlabo ādas kvalitāti un nodrošina aizsardzību pret apkārtējās vides ietekmi. Kā pareizi mitrināt ādu, kādus kosmētikas līdzekļus izvēlēties un kā noteikt savu ādas tipu, skaidro dermatoloģe un farmaceite.

6 TOP produkti skaistuma rutīnai festivālu laikā
Neatkarīgi no tā, kādus festivālus apmeklējat, tos visus raksturo atpūta brīvā dabā, mūzikas klausīšanās, dejas līdz rītausmai, nakšņošana ārpus ierastās komforta vides, kas bieži vien nozīmē arī ierobežotas iespējas parūpēties par saviem ikdienas higiēnas un skaistuma rituāliem. Tomēr rūpes par sevi ir svarīgas arī esot brīvā dabā.