Rehabilitācijas ārste par pacientu motivāciju pēc insulta – cilvēka griba spēj darīt brīnumus
Ikdienā strādājot ar pacientiem, kas pārcietuši insultu, esmu novērojusi, ka cilvēki vissmagāk pārdzīvo pašaprūpes spēju zudumu – tas viņus satrauc daudz vairāk nekā mobilitātes ierobežojumi. Tomēr nevienam nevajadzētu dzīvot sāpēs vai ar nepilnīgu kustību spēju un uzskatīt, ka tas ir normāli.
Ārste: Insulta sekas nav jāuztver kā bezcerīgas, ar tām ir jācīnās
29. oktobrī visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules Insulta diena, vēršot sabiedrības uzmanību uz to, cik svarīgi ir atpazīt insulta simptomus un rīkoties ātri, jo medicīniskās palīdzības ātrai saņemšanai var būt izšķiroša nozīme. Cilvēkiem, kuri pārcietuši insultu, var būtiski pasliktināties dzīves kvalitāte, taču speciālisti atgādina – mūsdienu medicīna ir pietiekami attīstīta, lai risinātu dažādas problēmas.
Muguras sāpju izraisītājs var būt arī hronisks stress: Kā to risināt?
Visbiežāk stresa pilnu dzīvesveidu vaino pie galvassāpēm, bet fizioterapeite uzsver – hronisks stress var kļūt par vienu no iemesliem arī dažādām citām fiziskām sāpēm, tai skaitā – hroniskām muguras sāpēm, ko izraisa pārlieku saspringta muskulatūra.
Malnutrīcija jeb uzturvielu nepietiekamība: Kas jāņem vērā, lai ārstēšana noritētu veiksmīgi?
Ārsti mēdz teikt – vislabākā operācija ir tā, kura nav notikusi. Tomēr nereti, lai uzlabotu cilvēka dzīves kvalitāti, no tās izvairīties nevar. Veiksmīgas operācijas pamatā ir ne tikai pati procedūra, bet arī sagatavošanās posms, kā arī pēcoperatīvā atkopšanās. Viens no šo procesu galvenajiem draudiem ir uzturvielu nepietiekamība jeb malnutrīcija.
Fizioterapeite: Sāpes nav veselīgas – nevis jāpiecieš, bet jāvēršas pie fizioterapeita
Septembra sākumā ik gadu īpaša uzmanība daudzviet pasaulē tiek pievērsta fizioterapijai. Vispasaules fizioterapijas dienā runājam par cilvēka fiziskajai un emocionālajai veselībai nozīmīgiem jautājumiem. Šī gada īpašā tēma - sāpes ceļu locītavās.
5 padomi, kā cīnīties ar nogurumu pēc pārslimota Covid-19: Iesaka ergoterapeite
Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, KRC “Jaunķemeri” ergoterapeitu komanda šonedēļ dalās ar padomu sēriju, kas dzīvē un sadzīvē var noderēt katram. Lai arī šobrīd saslimšanas gadījumu skaits ar Covid-19 vairs nav tik liels kā pērn, aizvien daudzi sastopas ar pārslimošanas atstātajām sekām jeb tā dēvēto garo kovidu.