
Kādos jautājumos var vērsties pie farmaceita?
Vai esi saskāries ar situāciju, kad, sniedzot informāciju, kas saistīta ar organismam nepieciešamajām minerālvielām, vitamīniem ikdienā vai zāļu lietošanu, par īstu tavu sabiedroto kļūst farmaceits. Farmācijas zinātņu doktore un farmaceite ikvienam atgādina – ja iegriezīsies aptiekā ar savu jautājumu vai problēmu – tu sastapsi profesionāli!

Kā pareizi attīrīt sejas ādu rudenī? Konsultē farmaceite
Atnākot rudenim, vēsais laiks mums ātri vien atgādina, ka jānomaina garderobe uz ko siltāku. Taču kā ir ar ādu – vai arī tai vēsākā laikā ir nepieciešami citādāki kopšanas produkti? Kā pareizi attīrīt sejas ādu, iestājoties rudenim, un kā izvēlēties sev piemērotākos sejas ādas attīrīšanas produktus? Konsultē farmaceite.

Fermentēto produktu vērtība un nozīme imunitātei un zarnu mikroflorai: Skaidro uztura speciāliste
Labās baktērijas jeb probiotikas nodrošina līdzsvaru zarnu mikroflorā, kas, kā izrādās, lielā mēra atbild par cilvēka organisma imunitāti. Bet saražot probiotikas palīdz veselīgs, sabalansēts uzturs, tostarp – fermentēti produkti, stāsta sertificētā uztura speciāliste.

Kā nodrošināt higiēnu veselīgākam miegam? Iesaka alergoloģe
Gulta ir vieta, kur pavadām lielu daļu no savas dzīves. Parasts, lietots matracis var saturēt no 100 000 līdz 10 miljoniem putekļu ērcīšu. Tāpēc aptuveni 65 % no visām mājoklī sastopamajām putekļu ērcītēm “dzīvo” mūsu gultā.

TOP 5 minerālvielas, bez kurām cilvēka organisms nevar iztikt: Stāsta farmaceite
Daļa cilvēku mēdz pastiprinātu uzmanību pievērst vitamīniem un to uzņemšanai, taču par minerālvielām, kas nepieciešamas veselam organismam un labsajūtai, piemirst vai nemaz nezina. Turklāt dažas no minerālvielām ir jo īpaši svarīgas rudenī, lai stiprinātu ikviena imunitāti un sagatavotu drēgnajai ziemai.

Ārste: Pēc 50 gadiem aug risks saslimstībai ar dzemdes kakla vēzi (INTERVIJA)
Uz dzemdes kakla vēža skrīningu Latvijā pagājušajā gadā atsaucās tikai 35% no uzaicinātajām uz šo izmeklējumu. Sievietes pēc 50 gadiem retāk piedalās skrīninga programmā un tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc risks saslimt pieaug, intervijā stāsta ārste.

Bērns ar hemofiliju dodas uz skolu vai bērnudārzu: Kas jāzina pedagogiem?
Bērnudārzs un skola ir vietas, kur bērns pavada būtisku dienas daļu daudzus gadus pēc kārtas, tālab gluži nemanot tās kļūst par otrām mājām, un pedagogu loma ikviena bērna dzīvē ir nozīmīga. Īpaši, ja bērnam ir kāda slimība vai ierobežojumi, vecāku un pedagogu sadarbībai ir jābūt jo ciešai un savstarpēji atbalstošai.

Hemoroīdi: 3 mīti un ieteikumi, kā sev palīdzēt
Hemoroīdi ir delikāta un intīma problēma, bet tieši kautrēšanās un vilcināšanās savlaicīgi lūgt ārstam padomu rada vislielāko risku tam, ka laika gaitā hemoroidālā saslimšana progresē un drīz vien prasa daudz nopietnāku ārstēšanu.

Kāpēc tirpst rokas un kā to novērst? Stāsta farmaceite
Tirpšanas sajūtu rokās kādreiz piedzīvojis ikviens – visbiežāk diskomfortu izraisa neērta poza vai monotons darbs, un nepatīkamās sajūtas ātri vien pāriet, tiklīdz ir novērsts to cēlonis. Tomēr gadījumā, ja roku tirpšana ir regulāra un ilgstoša, to nedrīkst atstāt bez ievērības.