medicine.lv skaitļos

Lietotāji online67
Aktīvie uzņēmumi12795
Nozares raksti1632
Ekspertu atbildes21477
Kā stiprināt ādas aizsargfunkcijas ziemā? Iesaka farmaceite : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā stiprināt ādas aizsargfunkcijas ziemā? Iesaka farmaceite

Ak, cik bieži, lai akcentētu rūpju svarīgumu, dzirdam jau nodeldēto patiesību, ka āda ir lielākais ķermeņa orgāns! Taču tikai tādēļ, ka pārmēru atkārtota, patiesība nekļūst mazāk patiesa. Tāpēc – ja āda ir vesela, tā mūs aizsargā, ja nav, tiek traucēta ādas spēja darboties kā aizsargbarjerai. Zinot, kā iegūt un saglabāt veselīgu ādu no galvas līdz papēžiem, varam palīdzēt tai pildīt galveno – aizsardzības – funkciju. Un tad jau arī skaistums neizpaliks. Tieši  ziemas mēnešos būtiski padomāt, vai visi padomi ir ņemti vērā.

Tā nu tas ir, ka mūsdienu pasaulē ādas skaistuma un izskaistināšanas loma ir nonākusi priekšplānā. Kamēr veselība nepieviļ, kosmētiku droši var iegādāties lielveikalu higiēnas preču nodaļās vai specializētos veikalos. Taču ādas kopšana ir ne tikai tās skaistuma izcelšana, tā ir uzskatu un pasākumu kopums, sākot ar veselīguma faktoriem, kas iederas veselīga dzīvesveida filozofijā, un beidzot ar ekoloģijas jautājumiem vai specifiskām vajadzībām ādas problēmu risināšanai.

“Kāpēc ādas kopšanas līdzekļus vērts iegādāties aptiekās?  Pirmkārt tādēļ, ka aptiekas plauktos atrodamie līdzekļi atbilst ārstnieciskās jeb dermo kosmētikas statusam, proti, paredzēti tam, lai, līdztekus citiem preparātiem, tiktu galā ar dažādām dermatoloģiskām kaitēm,” stāsta “Mēness aptiekas” farmaceite Linda Fevraļeva. “Otrkārt, iegādājoties kosmētikas līdzekli aptiekā, jūs to saņemat no mediķa rokām un, ja nepieciešams, iegūstat arī konsultāciju.”

Ko dara āda?

Ādai ir daudzas uzdevumu – tā aizsargā organismu no baktērijām, vīrusiem, piesārņojuma, kā arī ķīmiskām vielām. Āda regulē ķermeņa temperatūru, uztur šķidruma līdzsvaru, kontrolē mitruma zudumu, darbojas kā barjera un amortizators, atpazīst sāpju sajūtas un pasargā no saules kaitīgajiem ultravioletajiem stariem. Nav brīnums, ka visu laiku esot mūsu organisma sardzē, āda var “pagurt”. Tāpēc labi zināt, kā ziemā tai palīdzēt grūtajā darbā, uzturot ādu veselīgi stipru.

Jo vienkāršāk, jo labāk

Banner 280x280

“Runājot par pamata ādas higiēnu, vissvarīgākais, kas jāņem vērā, ir – jo vienkāršāk, jo labāk,” uzsver farmaceite. Cilvēki neapzinās, ka pārmēru daudz līdzekļu, ko klāj uz ādas, sākot no dušas želejas, ziepēm, krēmiem, losjoniem un beidzot ar dekoratīvo kosmētiku un dezodorantiem patiesībā var izraisīt alerģijas. “Ja man jautā, kas ir svarīgākie kosmētikas līdzekļi, bez kuriem nevar iztikt ikdienā, parasti iesaku tikai divus – ādas mitrinātāju un saules aizsarglīdzekli,” teic farmaceite.

Dabisks nenozīmē labāks

“Bieži nākas dzirdēt no aptiekas apmeklētājiem ka viņi vēlas iegādāties tikai “dabiskus” ādas kopšanas līdzekļus, tā teikt “bez ķīmijas”,” smaida farmaceite. Tas ir plaši izplatīts mīts. Farmaceite joko, ka mušmire un latvānis jau arī ir pavisam dabiski, taču diez vai kāds tos gribētu redzēt izvēlētā losjona sastāvā. Turklāt ir jāsaprot, ka, lai arī līdzeklis ir dabisks, tas negarantē, ka pret to nevar būt ādas alerģiska reakcija. Kosmētikas produkts, visticamāk, arī smaržo, un smaržvielas vairumā gadījumu ir iegūtas ar dabisku aromātisko eļļu palīdzību, kas kā papildviela arī mēdz izraisīt alerģiju. Jāņem vērā, ka dermokosmētikai parasti nav pievienotas smaržvielas.”

Mitrini ādu pareizi

“Agrāk tika uzskatīts, jo biezāks un lipīgāks ir ādas mitrinātājs, piemēram, krietna deva vazelīna, jo labāk,” par kosmetoloģijas pagātni atgādina farmaceite. Arī mūsdienās tā joprojām ir taisnība no hipoalerģiska viedokļa, jo nav nekā neitrālāka par vazelīnu, taču neviens nevēlas to klāt uz ādas biezās, taukainās faktūras dēļ.

“Farmaceitam jāņem vērā – var daudz ko ieteikt, runāt un runāt, līdz mute sausa, taču, ja pircējam ādas kopšanas līdzeklis izraisīs diskomfortu, viņš to nelietos, attiecīgi – tas nepalīdzēs. Tāpēc pēc sarunas, kurā noskaidrota problēma, iesaku preparātus, kas vienlaikus būs palīdzīgi un ikdienā ērti lietojami.”

Mitrinātāju klāstā šobrīd klasificējams primāro mitrinātāju komplekts. Pirmā paaudze ir vazelīna ziede, un tā pilda tikai mitrināšanas funkcijas. Tā ir bieza eļļa, mitrina, aizturot ūdeni ādā, un pasargā to no plaisāšanas, bet tas arī viss. Otrās paaudzes mitrinātājiem parasti ir pakāpeniska iedarbība, tāpēc tie nav tik ķepīgi. Tos uzklājot, āda tiek mitrināta 24 stundas. Trešās paaudzes mitrinātājā ir ķīmiskas vielas, kas ādā izstrādājas arī dabiski. Šie līdzekļi palīdz atjaunot ādu, kad tā ir bojāta.

Pēc dušas lieto mitrinošu līdzekli

Foto: Freepik.com/ freepik

Mitrinātājs var būt arī mazgāšanās līdzeklis un šampūns, tomēr, lai cik tas paradoksāli neizklausītos, ādai nemaz nepatīk ļoti bieža duša ar ziepēm vai dušas želeju. Tieši tādēļ ir jāizvēlas ādai vislabāko.

Svarīgs ir ne tikai mitrinātāja uzklāšanas fakts, bet arī brīdis, kad to darīt. Proti, labākais laiks, lai lietotu mitrinātāju, ir tūliņ pēc dušas. Tas tādēļ, ka āda ūdenī jau ir uzsūkusi mitrumu un uzklātais līdzeklis palīdzēs to saglabāt, veidojot aizsargkārtiņu.

Uzmanīgi ar kosmētiku

Smaržvielas un krāsvielas parasti ir tās, kas var izraisīt ādas alerģisku reakciju, tādēļ, ja āda ir alerģiska un jutīga, labāk izvēlēties kosmētiku bez šiem skaistajiem un smaržīgajiem bonusiem (tas gan nenozīmē, ka viegli rozā krāsas pēc rozēm smaržojošs krēms ir slikts – ja vien āda pret to neprotestē, lietojiet droši!). “Tomēr jāņem vērā – ja kaut ko bez problēmām lietojat daudzus gadus, tas nebūt nenozīmē, ka alerģija nevar parādīties,” piebilst farmaceite.

Pretiedeguma līdzeklis – katru dienu

“Saslimstība ar ādas vēzi pieaug, un tas ir divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, globālās klimata pārmaiņas kaitē arī ādai. Otrkārt, attīstoties diagnostikas iespējām, ādas vēzi izdodas diagnosticēt agrāk. Lai nenonāktu līdz stāvoklim, kad sāk veidoties patoloģiskas ādas šūnas, ieteicams šo procesu laikus novērst. Profilakse vienmēr ir labāka, ērtāk, lētāka un mazāk traumējoša nekā stress un bailes, ko rada pat agrīna slimības atklāšana, tādēļ kosmētikas līdzeklis ar SPF filtru patiešām ir vissvarīgākais, ko ikvienam iesaku lietot uz atsegtajām ķermeņa daļām, neatkarīgi no ādas tipa un gadalaika,” stingri piesaka farmaceite.

Ar pīlingu – prātīgi!

Foto: Freepik.com/ jcomp

Veicot mehānisko jeb abrazīvo pīlingu, tiek noberzts ādas virsējais slānis, kas normālos apstākļos veselai ādai tik un tā nolobītos. Bieži vien sausas ādas īpašnieki vēlas uzlabot ādas izskatu ar pīlinga palīdzību, taču tieši šajos gadījumos pareizā prakse būtu – vairāk mitrinātāja. Sausa āda parasti ir arī plānāka, trauslāka. Mehāniski “nolobot”, radīsi mikro traumas, kas var izraisīt ādas kairinājumu.

“Aptiekās iegādājamie pīlingi ir diezgan maigi un droši lietojami, ja ir tāda vajadzība, piemēram, ja izveidojusies raupja āda uz ceļgaliem vai elkoņiem,” saka farmaceite.

Pievērs uzmanību ekzēmai un psoriāzei

“Ekzēma un psoriāze ir mokoši ādas stāvokļi, kas, ziemā var saasināties aukstuma un sausuma dēļ. Dati liecina, ka ekzmēma dzīves laikā skar 20% līdz 30% cilvēku, to pēc attiecīgu kopšanas līdzekļu pieprasījumā redzam arī aptiekā.”

Daudzi domā, ka ekzēma ir tikai sausāka āda. Nereti tā arī ir, taču ekzēma var izvērsties arī mokošā formā. Lai tas nenotiktu, ir vērts domāt par trešās paaudzes mitrinātāju regulāru lietošanu, jo tie satur organismā dabiski sastopamas ķīmiskās vielas, kas pacientiem ar ādas slimībām, piemēram, atopiskā dermatīta ekzēmu, organismā netiek sintezētas pietiekamā daudzumā.

Daži antioksidanti var palīdzēt

Nav tāda brīnumaina vitamīna, uztura bagātinātāja vai pārtikas produkta, kas ādu spēj padarīt nevainojamu. Tomēr daži antioksidanti vai vitamīnu kompleksi ir iesakāmi. “Iemesls, kāpēc daži antioksidanti palīdz, ir tas, ka, lai gan saules aizsarglīdzekļi – gan ķīmiskie, gan fizikālie – darbojas, tie nevar aizturēt pilnīgi visus starus un zināms daudzums UV starojuma “caursit” gan ādas fizisko, gan ķīmisko barjeru. Lietojot vitamīnus, šie oksidatīvie bojājumi tiek mazināti. Tādēļ antioksidantus saturošus vitamīnus un uztura bagātinātājus var izmantot un apvienot ar saules aizsarglīdzekli – tas tiešām ādai un veselībai kopumā būs palīdzīgi.”

Atmet smēķēšanu un samazini alkohola lietošanu

Foto: Freepik.com/ freepik

Farmaceite uzsver, ka smēķēšana un alkohols tieši neizraisa problēmas ar ādu, taču abi tiek uzskatīti par iekaisumu izraisošiem. “Pacientiem ar ādas slimībām, piemēram, psoriāzi un ekzēmu, ir svarīgi izvairīties no smēķēšanas un alkohola lietošanas, jo tie veicina un palielina iekaisuma kaskādi, kas faktiski noved pie šiem stāvokļiem vai to saasināšanās. Ja vēlies kontrolēt slimību vai to izārstēt, jācenšas tikt galā ar abiem kaitīgajiem ieradumiem – gan smēķēšanu, gan alkohola lietošanu, jo tie ādas veselību tikai pasliktina.”

Liela loma ir stresam un miegam

Stress un miega traucējumi var diezgan būtiski ietekmēt ādas slimību uzplaukumu, lai arī šis mehānisms nav pietiekami izpētīts. Cilvēkiem, kuriem ir augsts stresa līmenis un kam ir miega cikla traucējumi, āda parasti ir sliktākā stāvoklī.

“Ja tev nav nekādu ādas problēmu, stress un miega traucējumi nenodarīs ādai tik lielu kaitējumu, taču, ja ir ekzēma vai psoriāze, abi faktori ādas slimības var saasināt,” stāsta farmaceite. “Jo mazāk miega stundu un vairāk stresa, jo sliktāks kļūs ādas stāvoklis. Ja netiec galā ar miega traucējumiem vai stresu, ir vērts iegriezties aptiekā. Farmaceits konsultēs par aptiekā pieejamiem bezrecepšu stresa mazināšanas un miega uzlabošanas līdzekļiem, un, iespējams, sarunas rezultātā arī ieteiks ar šīm problēmām steigšus doties pie ārsta.”

Un kā ar ūdeni?

Daudzviet lasāmi padomi ādu mitrināt arī no iekšpuses – dzerot vairāk ūdens. “Dzert ūdeni ir ļoti labi, bet, ja ir kāda ādas problēma, ādas dabiskā mitrināšanas spēja ir apdraudēta,” skaidro farmaceite un aicina salīdzinājumam iedomāties pārdurtu riepu. “Riepa ir āda, un gaiss ir ūdens. Ja tev ir ādas slimība, tavās riepās ir daudz caurumu, un nav svarīgi, cik daudz gaisa tu tajā pumpē, gaiss plūdīs ārā tik un tā. Ārstēšana nav nepārtraukta “gaisa pumpēšana riepā”. Ārstēšana ir “riepas remonts”. Cilvēkiem ar ādas slimībām ir lielāka tā sauktā transepidermālā ūdens zuduma pakāpe – ūdens tiek zaudēts iztvaikošanas procesā caur ādu, jo pastāv barjeras disfunkcija. Mitrinošie līdzekļi, īpaši trešās paaudzes, faktiski “aizlāpa caurumus” ādā, lai samazinātu transepidermālo ūdens zudumu, tādējādi saglabājot mitrumu un neļaujot tam iztvaikot.”

Karstai dušai – nē!

Cik bieži jāmazgājas dušā vai vannā? Tas lai paliek katra paša ziņā. Galvenais ir izmantot piemērotu mazgāšanās līdzekli un pēc tam mitrināt ādu. “Viedoklis, ka pārlieka mazgāšanās var negatīvi ietekmēt ādu, radās laikā, kad kosmetoloģijā vēl nebija izstrādāti saudzīgi mazgāšanas līdzekļi un esošie patiešām bija ādu traumējoši, nomazgājot no tās aizsargājošo tauku kārtiņu.  Turklāt tolaik nebija arī ērti lietojamu ādas mitrinātāju. Jāatceras arī, ka ādai kaitē karsts ūdens! Jo tas vēsāks – jo labāk!” norāda farmaceite.

Zini, kad vērsties pie dermatologa

Ja ģimenē nav bijis ādas vēža gadījumu, ja nepārspīlē ar sauļošanos (abos šajos gadījumos jāveic regulāras pārbaudes pie ādas slimību speciālista) un nav nekādu traucējošu ādas problēmu, dermatologa apmeklējums plānojams pēc vajadzības drošības nolūkos. “Ja ir dažas dzimumzīmes, kas būtu jāapskata speciālistam, vai ir gaiša āda (saulē viegli apdeg) un esat vecumā pēc 30 gadiem, noteikti ieplāno vizīti pie dermatologa, lai apzinātu ādas stāvokli.

Zināšanas par ādas kopšanu ir tikpat svarīgas kā pareiza izpratne par veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm. Vaicā padomu savam ārstam vai farmaceitam!” mudina farmaceite.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Dermatoloģija, veneroloģija / ādas veselība":

Uzņēmumi nozarē "Dermatoloģija, veneroloģija / ādas veselība"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2023

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā