
Viedoklis: Kā dzīvot kvalitatīvi?
Ja veiksim sabiedrības aptauju uz ielas, darbavietā vai citviet un pavaicāsim, kas ir kvalitatīva dzīve, saņemsim visdažādākās atbildes. Kādam kvalitatīva dzīve asociēsies ar atpūtu Dienvidjūru kūrortā, citam ar plašu māju vai lielu automašīnu, vēl citam ar karjeras augstāko virsotņu sasniegšanu.

Asins vēzis – slimība, kurā nevar palikt viens
Jau pāris gadu galvenais veselības aprūpes izaicinājums visā pasaulē ir Covid-19, taču arī citas problēmas nekur nav pazudušas. Onkohematoloģija – dažādas ļaundabīgas asins saslimšanas, ko tautā vienkāršoti dēvē par asins vēzi – nav izņēmums.

Kā palīdzēt aizliktam degunam un kā saaukstēšanos atšķirt no alerģiskā rinīta? Skaidro farmaceits
Iesnu rašanās iemesli var būt dažādi un, atkarībā no tiem, ir svarīgi iesnas pareizi ārstēt, lai gan gūtu vēlamo efektu, gan nenodarītu ļaunu veselībai, piemēram, pārāk ilgi un nevietā lietojot deguna aizlikumu samazinošu līdzekli.

Vakcinācija pret CPV – ieguldījums savā veselībā: Pieredzes stāsts
Pēdējā laikā medijos bieži parādās informācija par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu jeb CPV. Mudināt sabiedrību aktīvāk aizdomāties par šī vīrusa riskiem raisījusi ne vien satraucošā Latvijas statistika CPV izraisīto vēžu jomā [1], bet arī šogad ieviestās izmaiņas bērnu vakcinācijas kalendārā...

Dzērvenes: Kādos gadījumos ieteicamas un kad no tām labāk atteikties?
Viena no populārākajām rudens meža veltēm, kam tiek piedēvēts plašs veselīgo īpašību loks, ir dzērvenes. Šobrīd tās nogatavojas un ir plaši pieejamas. Vai tām patiesi piemīt neskaitāmas vērtīgas īpašības un kādos gadījumos no dzērveņu un to preparātu lietošanas tomēr būtu jāatsakās?

Laktozes nepanesība zīdainim: Simptomi un risinājumi
Vēdersāpes, kas jūtamas pēc tam, kad izdzerta piena glāze, var nešķist īpaši nozīmīgas, tomēr, ja rodas slikta pašsajūta ikreiz, kad lietoti piena produkti, tas var liecināt par kādu dziļāku veselības problēmu. Pienā esošā laktoze bieži vien ir vēdera problēmu vaininieks. Ja diagnosticēta laktozes nepanesība, tas nozīmē, ka organisms nespēj sagremot laktozi – piena produktos esošo ogļhidrātu. Rezultātā tas var izraisīt simptomus, sākot no vēdera krampjiem līdz caurejai.

Palielināts zobu jutīgums – kāpēc tas rodas un kā to novērst?
Lielākā daļa cilvēku ir saskārušies ar zobu jutīgumu, kas īslaicīgi rodas pēc skābu, saldu, aukstu ēdienu/ dzērienu lietošanas, strauji ieelpojot vēsu gaisu, tīrot zobus, veicot zobu balināšanu mājas apstākļos un citos gadījumos.

Nātrene: Simptomi, cēloņi un ārstēšana
Nātrene ir stāvoklis, kam raksturīgi ādas līmenī esoši, ļoti niezoši, dedzinoši, neregulāras formas elementi (izsitumi, kādi rodas, ja sadzeļ augs – nātre), kas ir sarkani, ar bālāku vidu. Tie izzūd pēc pāris stundām, vai diennakts laikā. Tie reti saglabājas ilgāk, nekā 24 stundas.

Kā izvēlēties labāko lubrikantu? Reklāmraksts
Stress, bezmiegs un liela darba slodze bieži vien atstāj iespaidu uz sievietes ķermeni, tāpat maksts sausums daudzām sievietēm var radīt stresu un kairinājumu. Par laimi, šādu problēmu var ļoti ātri atrisināt ar papildu līdzekļiem – lubrikantiem. Apskatīsim svarīgākos aspektus, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties lubrikantu.

Beidzot laiks sev jeb – kā vecākiem pielāgoties jaunajiem apstākļiem, bērnu skolas gaitām atsākoties?
Atsākot mācības, rūpes par bērniem ir nepieciešamas, bet tās noteikti vajadzīgas arī vecākiem! Rudens iestājas tik “negaidīti”, ka, skolas gaitām atsākoties, katru gadu šis laiks atkal no jauna satricina visu ģimeni!