medicine.lv skaitļos

Lietotāji online85
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Pārlieku bieža vajadzība urinēt: Kādi var būt iemesli? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Pārlieku bieža vajadzība urinēt: Kādi var būt iemesli?

Aptiekā nākas dzirdēt vaicājam – vai būtu padoms, kāpēc tualete jāapmeklē biežāk nekā citiem? Joki jokiem, bet, ja mazā vajadzība kļūst tik spiedīga, ka sāk ietekmēt ikdienas aktivitātes, tad ir vērts pievērst šim jautājumam vairāk uzmanības. Kāds ir “vidējais pacients”, kuru sāk nogurdināt pārlieku bieža vajadzība urinēt? “Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Turonoka zina stāstīt, ka, lai gan gribas iedomāties to no vecāka gadagājuma, šāda problēma var rasties jebkurā vecumā un tās iemesli var būt gan viegli koriģējami, gan veselībai īpaši bīstami.

“Sevišķi tie farmaceiti, kas strādā ar pastāvīgajiem klientiem, ir ieguvuši viņu uzticību, pamana izmaiņas uzvedībā – līdz šim dzīvespriecīgais un sabiedriskais cilvēks sāk ierobežot kontaktus, retāk iziet sabiedrībā, neapmeklē kultūras pasākumus, par kuriem agrāk, ikdienai nepieciešamās higiēnas preces vai medikamentus pērkot, mēdza painformēt arī savu farmaceitu kā padomdevēju veselības problēmās,” stāsta farmaceite.

Tā tas tiešām ir, ka teātra izrāde kļūst nepanesama, ja, sākoties starpbrīdim, ir jātrūkstas kājās un jācenšas pirmajam nokļūt tualetē.

Farmaceite novērojusi, ka parasti cilvēki mēģina problēmu “nostumt malā” nevis risināt, meklējot cēloni, piemēram, sievietes sāk iegādāties nevis vairs ikdienas ieliktnīšus, bet higiēniskās paketes, krietni vairāk lietot uztura bagātinātājus, kas satur dzērveņu ekstraktu, un tamlīdzīgi. Taču sliktākais, ko var nodarīt savai veselībai šādos gadījumos, ir attiekšanās no ūdens lietošanas. Tas var būt palīdzīgi retu reizi, piemēram, pirms publiska pasākuma apmeklēšanas, taču nekādā gadījumā nevar būt pastāvīgs risinājums, lai savaldītu urīnpūsli. Noteikti vajadzētu apmeklēt ārstu, jo iemeslu pārlieku biežai čurāt gribēšanai var būt patiešām daudz un daļa no tiem prasa tūlītēju medicīnisku risinājumu.

Pārāk daudz šķidruma

Banner 280x280

Pie vainas nav tikai ūdens. 20-30% šķidruma uzņemam no pārtikas un dzērieniem. Pašsaprotami, ka pārāk daudz šķidruma (jo sevišķi, ja ūdeni aizstāj ar tādiem urīndzenošiem dzērieniem kā tēja vai kafija) liks arī biežāk skriet uz tualeti. Tas pazemina sāļu daudzumu asinīs līdz neveselīgam līmenim. “Ievēro “zelta” likumu: dzer pietiekami, lai urīns būtu dzidrs vai gaiši dzeltens, bet ne tik daudz, lai visu dienu meklētu, kur ir tuvākās labierīcības,” iesaka farmaceite.

Urīnceļu infekcijas

Tas ir izplatītākais iemesls biežai urinēšanai. Baktērijas inficē nieres, urīnpūsli vai urīnceļus, urīnpūslis pietūkst un nespēj uzņemt tik daudz urīna, tas var būt duļķains, asiņains vai ar īpaši nepatīkamu smaku. Var pievienoties arī drudzis, drebuļi, slikta dūša un sāpes sānos vai vēdera lejasdaļā. Lai konstatētu urīnceļu infekciju un ārstēšana būtu efektīva un precīza, ir jādodas pie ārsta un arī jānodod analīzes laboratoriskam izmeklējumam. Ja slimība būs vieglā formā, farmaceits spēs palīdzēt, piemeklējot fitoterapiju, taču, lai cīnītos ar nopietnu infekciju, visticamāk, ārsts izrakstīs antibiotikas.

Cukura diabēts

Gan 1., gan 2. tipa cukura diabēts paaugstina cukura līmeni asinīs. Nieres cenšas to filtrēt, taču tās ne vienmēr spēj tikt galā ar slodzi, tāpēc cukurs nonāk urīnā. No organisma tiek izvadīts vairāk šķidruma, ir biežāk jāurinē. Bieža urinācija ir viena no izplatītākajām diabēta pazīmēm.

Diurētiķi

Šīs zāles, kas pazīstamas arī kā urīndzenoši līdzekļi, ārstē augstu asinsspiedienu un aknu un nieru darbības traucējumus. Tās liek nierēm pastiprināti izvadīt nātriju, tāpēc gribas biežāk urinēt. “Nepietiekami dzerot vai arī nepatērējot veselīgu uzturu, var zaudēt pārāk daudz nātrija un kālija, kas var kaitēt veselībai. Tas var izpausties kā reibonis, sāpes un slikta dūša. Tomēr, pirms pārtraukt lietot zāles, konsultējies ar savu ārstu par to, kā kompensēt pamatslimību, kuras dēļ šos medikamentus nākas lietot,” saka farmaceite.

Sāpīga urīnpūšļa sindroms

Ir sajūta, ka visu laiku vajag urinēt, taču, apmeklējot tualeti, nekas daudz neiznāk. Var būt arī sāpes vēdera lejasdaļā, kas pastiprinās, urinējot vai nodarbojaties ar seksu. Šādas sajūtas rodas, kad urīnpūšļa audi pietūkst un kļūst ļoti jutīgi. Ne vienmēr ir skaidrs, kas šādu stāvokli izraisa. To sauc arī par intersticiālu cistītu, un to var ārstēt ar diētu un vingrinājumiem, medikamentiem, ar operāciju un fizikālo terapiju.

Nierakmeņi

Minerālu un sāļu nogulsnes nierēs var veidot sīkus akmeņus. Tādos gadījumos vajadzība doties uz tualeti ir bieža, tomēr izdodas izspiest tikai dažus pilienus. Var būt arī slikta dūša, drudzis, drebuļi un nopietnas sāpes sānos un mugurā, kas viļņveidīgi izstaro līdz cirkšņiem. Liekais svars, dehidratācija, diētas ar augstu olbaltumvielu daudzumu un nierakmeņi ģimenes anamnēzē ir riska faktori. Akmeņi var izdalīties paši (tas ir sāpīgs process!), vai arī var būt nepieciešama operācija.

Grūtniecība

Kad mazulis aug, tas aizņem vairāk vietas un spiež uz urīnpūsli, kas liek biežāk doties uz tualeti. Pie vainas ne tikai augošais mazulis. Grūtniecības laikā ķermenis ražo grūtniecības hormonu, ko sauc par cilvēka horiona gonadotropīnu, kas saistīts ar biežāku vēlmi urinēt. Konsultējieties ar savu ārstu, ja urinējot sāp vai urīnā parādās asinis.

Insults

Insults var bojāt nervus, kas kontrolē urīnpūsli. Tas izpaužas kā izteiktāka vēlme biežāk urinēt, izdalītā urīna daudzums var būt neliels, bet var būt arī samērā liels. Parkinsona slimībai, multiplai sklerozei un citām smadzeņu slimībām var būt līdzīga ietekme. Tavs ārsts var palīdzēt pielāgot diētu un sniegt ieteikumus tualetes apmeklējumiem, lai mazinātu simptomus. Nopietnos gadījumos var būt nepieciešami medikamenti vai operācija.

Vaginīts

Vaginīts ir maksts iekaisums. Cēlonis var būt rauga sēnīte, baktērijas, vīrusi, medikamenti vai hormonālas izmaiņas. Kā izraisītājs var būt arī ķermeņa kopšanas līdzekļos esošās ķimikālijas, vai nepiemērota veļa. Simptomi ir nieze, dedzināšanas sajūta urinējot, sāpes seksa laikā. Var būt arī izdalījumi, nepatīkama smaka un biežāka vēlme urinēt.

Pārāk daudz alkohola vai kofeīna

Alkohols un kofeīnu saturoši dzērieni iedarbojas kā diurētiķi, pastiprināti izvadot no organisma ūdeni. Šie dzērieni arī samazina organismā izstrādātā vazopresīna daudzumu. Tas ir hormons, kas liek nierēm piegādāt vairāk ūdens organisma vajadzībām, tā vietā, lai to sūtītu uz urīnpūsli, izvadīšanai ārā. Tāpēc malkojot alkoholiskos kokteiļus, alu vai vīnu ir laba doma tiem pievienot malku ūdens. Lai gan arī kofeīnam ir nopietna ietekme, ir jāizdzer daudz vairāk kafijas, lai sasniegtu tādu efektu, kādu rada alkohols.

Vājš iegurnis

Iegurnis ir zona vēdera lejasdaļā. Kad muskuļi izstiepjas un kļūst vāji, kas mēdz notikt grūtniecības un dzemdību laikā, urīnpūslis vai urīnizvadkanāls var izstaipīties. Abos gadījumos var būt pastiprināta urinēšana.

Menopauze

Sievietei beidzas mēnešreizes aptuveni 50 gadu vecumā. Ķermenis ražo mazāk hormona estrogēna, un tas var radīt vēlmi vairāk urinēt. Ārsts var palīdzēt ar hormonu aizstājterapiju, diētas izmaiņām un citām ārstēšanas metodēm.

Audzējs

Gan ļaundabīgs, gan labdabīgs audzējs var izraisīt pastiprinātu vēlmi urinēt, jo tas aizņem vairāk vietas urīnpūslī vai ap to. Asinis urīnā ir vissvarīgākā pazīme vēža gadījumā. Konsultējies ar savu ārstu, ja pamani asinis urīnā, bumbuli vēdera lejasdaļā vai izjūti sāpes urinējot.

Prostata

Vīriešiem ir valrieksta lieluma dziedzeris – prostata, kas pēc 25 gadu vecuma var palielināties. Palielināta prostata urīna plūsmu var padarīt vāju un nevienmērīgu. Tas rada biežāku vēlmi urinēt un dažkārt vēlme ir pēkšņa. Retos gadījumos tas var liecināt par nopietnākām slimībām, piemēram, vēzi. Ārsts var veikt izmeklējumus, lai izslēgtu citus cēloņus un tad ārstētu palielinātu prostatu.

Aizcietējums

Ja kādu laiku nav izdevies izkārnīties (aizcietējums), zarnas var būt tik ļoti piepildītas, ka tās spiež uz urīnpūsli un liek urinēt biežāk vai ar grūtībām. “Aizcietējums var palielināt problēmu, vājinot iegurņa pamatnes muskuļus, kas palīdz kontrolēt zarnas un urīnpūsli. Konsultējies ar savu ārstu vai farmaceitu par to, kā regulēt vēdera izeju,” atgādina farmaceite.

Miega apnoja

Miega apnoja uz īsu laiku pārtrauc elpošanu un ir saistīta ar nepieciešamību urinēt nakts laikā (noktūrija). Tas liek mosties vienu vai vairākas reizes nakts laikā, lai apmeklētu tualeti, un daudz biežāk tas novērojams cilvēkiem ar obstruktīvu miega apnoju.

Farmaceite uzsver, ka šis ir tikai aptuvens uzskaitījums iespējamiem cēloņiem, tādēļ, ja iemesls nebūs diagnosticēts un aprūpe saskaņota ar ārstu, uz pilnvērtīgu palīdzību aptiekā nevajadzētu paļauties. Toties, kad īstais biežas urinēšanas iemesls ir konstatēts, farmaceita rīcībā ir milzīgs ikdienu atvieglojošs produktu klāsts, sākot ar medikamentiem, uztura bagātinātajiem un beidzot ar higiēnas līdzekļiem gan, lai uzturētu ķermeni tīru, gan apkoptu jutīgās ādas zonas, gan izvēlētos piemērotākās higiēniskās paketes vai ieliktņus.

“Ikdienas intīmo zonu kopšana ir ļoti svarīga, lai nerastos ādas iekaisums, nepatīkama smaka, nieze un diskomforts.  Mazgāšanas līdzekļi intīmai zonai ir pieejami gela, putu, želejas vai krēma formā. Aptiekā ir arī pieejamas mitrās salvetes intīmās zonas košanai, ko viegli ņemt līdzi arī, dodoties ikdienas gaitās. Higiēnisko ieliktņu dažādība ir liela – biezāki, plānāk, garāki, īsāki, gan sievietēm, gan vīriešiem. Pieejamas ir arī dažāda izmēra biksītes, kas lieliski noder urīna nesaturēšanas gadījumā, piemēram, ja atrodaties kādā pasākumā, garākā ceļā vai nakts miega laikā. Farmaceits aptiekā noteikti palīdzēs izvelēties produktu konkrētai situācijai atbilstošus produktus,” apstiprina farmaceite.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Uroloģija / nefroloģija":

Uzņēmumi nozarē "Uroloģija / nefroloģija"

Medicīnas sabiedrība Gaiļezers, Hemodialīzes dienas stacionārs

Medicīnas sabiedrība Gaiļezers, Hemodialīzes dienas stacionārs

  ✓ SIA “MS Gaiļezers” dibināta 1991. gadā. ✓ No 1993. gada atrodas Šmerļa ielā 2a, Rīgā. Sākotnēji plaša profila medicīniskā darbība. ✓ 1996. gadā tiek uzsākta nieru aizstājterapija. No 2000. gada šaura specializācija: tikai nieru aizstājterapija (hemodialīze, hemodiafiltrācija) dienas stacionārā, kā arī nepieciešamības gadījumā tiek veikta hemosorbcija nieru aizstājterapijas pacientiem. ✓ Šobrīd darbojas 10 nieru aizstājterapijas dienas stacionāri 10 dažādās vietās. Visi dienas stacionāra centri ir pieejami pacientiem ar kustību traucējumiem.

Mūsu personāls ir augsti kvalificēta un pieredzes bagāta komanda. Personāls regulāri apmeklē starptautiskus kongresus kvalifikācijas celšanas nolūkos.

 

Nedēļas tēma

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Kompresijas izstrādājumi ir viens no galvenajiem līdzekļiem vēnu varikozes slimību profilaksei un ārstēšanai. Uzzināsim vairāk par Lauma Medical kompresijas izstrādājumiem! 

Aktuālie piedāvājumi

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Pavisam drīz mūs sagaida vasara, kad dzīve šķiet vienkāršāka, patīkamāka, interesantāka un garšīgāka. Šajā rakstā aplūkosim svarīgus gremošanas trakta slimību profilakses aspektus un sniegsim praktiskus padomus, kas palīdzēs rūpēties par savu organismu. 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt dabīgo matu toniku ar rozmarīnu, keratīnu un zīda proteīniem.

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvā testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai. 

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt uztura bagātinātāju “Ginerra”.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicīnas sabiedrība Gaiļezers, Hemodialīzes dienas stacionārs

Medicīnas sabiedrība Gaiļezers, Hemodialīzes dienas stacionārs

Kontakti

 1. +371 67520382
 2. +371 67520432
 3. +371 67520225
 4. info@nefro.lv
 5. https://www.nefro.lv/

Darba laiks

 • P.730-1700
 • O.730-1700
 • T.730-1700
 • C.730-1700
 • P.730-1700
 • S.730-1700
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40103019330
 2. LV40103019330
 3. 13.08.1991
 4. 23.02.2004
 5. Šmerļa iela 2A, Rīga, LV-1006

Saistītie uzņēmumi, veikali, filiāles

 1. Slokas 26, Jūrmala, LV-2015
  +371 67760010

 2. Bērzu 5, Aizkraukle, Aizkraukles n., LV-5101
  +371 65133898

 3. Slimnīcas 3, Saldus, Saldus n., LV-3801
  +371 25776646

 4. Klostera 3, Limbaži, Limbažu n., LV-4001
  +371 64021384

 5. Dārza 7 k.1, Bauska, Bauskas n., LV-3901
  +371 63924456

 6. Akadēmijas laukums 1-12.st., Rīga, LV-1050
  +371 22021191

 7. Raudas 12b, Tukums, Tukuma n., LV-3101
  +371 20227383

 8. Raiņa bulvāris 13, Preiļi, Preiļu n., LV-5301
  +371 28006676

 9. Rīgas 54a-4.st., Daugavpils, LV-5401
  +371 26553305

Apraksts

 • SIA “MS Gaiļezers” dibināta 1991. gadā.
 • No 1993. gada atrodas Šmerļa ielā 2a, Rīgā. Sākotnēji plaša profila medicīniskā darbība.
 • 1996. gadā tiek uzsākta nieru aizstājterapija. No 2000. gada šaura specializācija: tikai nieru aizstājterapija (hemodialīze, hemodiafiltrācija) dienas stacionārā, kā arī nepieciešamības gadījumā tiek veikta hemosorbcija nieru aizstājterapijas pacientiem.
 • Šobrīd darbojas 10 nieru aizstājterapijas dienas stacionāri 10 dažādās vietās. Visi dienas stacionāra centri ir pieejami pacientiem ar kustību traucējumiem.

Mūsu personāls ir augsti kvalificēta un pieredzes bagāta komanda. Personāls regulāri apmeklē starptautiskus kongresus kvalifikācijas celšanas nolūkos.

 

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Nieru aizstājējterapija, Nieres transplantācija, Nefrologa konsultācija.

Dialīze. Nieres, niere, nieru slimība. Nieru aizstājterapija, mākslīgā niere, hemodialīze HD, hemodiafiltrācija HDF, uroloģija, urologs, nefroloģija, nefrologa konsultācijas, hemosorbcija, procedūras tūristiem, aizstājterapija tūristiem. EVAK. EHIC apdrošināšana. Vadītājs Georgs Ritovs, ārsts Māris Pļaviņš. Nataļja Čirkova. Gunta Reitere. Ilze Pilsnibure. Ārsti nefrologi Rīgā. Hemodialīze, nieres, nieres transplantācija, nieres pārstādīšana, nieru aizstājterapija, dialīze, nieru ārstēšana, nieru slimības, hronisko nieru slimību ārstēšana, mākslīgā niere, mākslīgās nieres, dienas stacionārs. Ārsti nefrologi, nefroloģija Rīgā, nefrologu konsultācijas, Ārsti nefrologi, nieru slimību speciālisti Māris Pļaviņš, Nataļja Čirkova, Ilze Pilsnibure u.c. speciālisti.


Vairāk

Foto 8

"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
"Medicīnas sabiedrība Gaiļezers", dienas stacionārs
nefro

Mājas lapa internetā