
Piektā slimība: Cēloņi, simptomi, ārstēšana
Piektā slimība ir Parvovīrusa B19 infekcijas ierosināta vīrusu slimība, kuras rezultātā bieži parādās sarkani izsitumi uz rokām, kājām un vaigiem. Šī iemesla dēļ piektā slimība ir pazīstama arī kā "iepļaukāto vaigu slimība", un ar to vieglā formā diezgan bieži slimo bērni, savukārt smagāka slimības gaita var būt grūtniecēm vai ikvienam, kam ir novājināta imūnsistēma.

Kādas veselības pārbaudes jāveic bērniem, kuri intensīvi sporto? Stāsta speciālisti
Futbols, basketbols, peldēšana – lai kāds būtu sporta veids, ir lieliski, ja bērni nodarbojas ar sportu. Fiziskās aktivitātes nāk par labu veselībai un attīstībai, tomēr intensīva slodze nozīmē, ka reizēm var būt nepieciešama rūpīgāka jauno sportistu veselības pārbaude.

Paaugstināts asinsspiediens bērnam – kā rīkoties?
Paaugstinātu asinsspiedienu jeb hipertensiju bērniem, kas jaunāki par sešiem gadiem, parasti izraisa citi medicīniska rakstura apstākļi. Vecākiem bērniem paaugstināts asinsspiediens var rasties tādu pašu iemeslu dēļ kā pieaugušajiem – liekā svara, nepietiekama uztura un kustību trūkuma dēļ.

Psiholoģe: Mobings mācību iestādēs – sabiedrības problēma, kuru nedrīkst ignorēt
Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma, bērni ir atgriezušies skolās un citās mācību iestādēs. Vieni uz skolu dodas ar prieku, savukārt citiem atgriešanās skolā rada bažas un satraukumu. Pētījumi liecina, ka Latvijā ir ļoti augsti mobinga rādītāji, kas īpaši izpaužas tieši mācību iestādēs. Par to, kas ir mobings, kā tas izpaužas un kā to laikus pamanīt un novērst, stāsta izglītības un skolu psiholoģe un farmaceite.

Rotavīruss: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Rotavīruss ir ļoti lipīgs vīruss, kas izraisa caureju, paaugstinātu temperatūru, vājumu, kā arī citus simptomus, turklāt ir visizplatītākais caurejas iemesls zīdaiņiem un bērniem visā pasaulē. Neskatoties uz to, ka rotavīrusu infekcijas ir nepatīkamas, šo infekciju var ārstēt mājās, kā arī novērst ķermeņa atūdeņošanos, uzņemot papildu šķidrumu.

7 padomi, kā uzlabot bērna stāju: Iesaka ārste
Skolas gaita pirmklasnieka dzīvē ienes lielas emocionālas un fiziskas pārmaiņas, turklāt ir jāspēj gan nosēdēt mācību stundās, gan piedalīties sporta nodarbībās. Noskaidrosim, kas liecina par to, ka bērna stājai nepieciešama korekcija un ko darīt, lai puikas un meitenes iemīlētu regulāras sportiskas aktivitātes.

Bērns un sports: 4 ieguvumi no psiholoģiskā aspekta
Bērna pilnvērtīgai augšanai ļoti svarīgs ir miegs, svaigs gaiss un veselīgs uzturs, tāpat veselam organismam vajadzīga sportošana. Šobrīd aug iekštelpu bērnu paaudze, kuriem fizisko aktivitāšu pamats ir jāorganizē apzināti. Kādu sporta veidu izvēlēties – individuālo vai komandas? Un kādi ir sportošanas plusi no psiholoģiskā aspekta? Skaidro psiholoģe.

Ārsti: Bērna kratīšana var novest pie veselības traucējumiem visa mūža garumā
Kratītā bērna sindroms ietver sevī smagus veselības traucējumus, ko izraisījusi spēcīga, vardarbīga kratīšana. Parasti stāsts sākas ar nerimstošu bērna raudāšanu, kas sadusmo aprūpētāju. Bieži vien šo bērnu vecāki jau pirms postošā notikuma sūdzējušies kādam no ārstiem par bērna pārmērīgu raudāšanu.

5 padomi, kā parūpēties par bērna veselību un labsajūtu, sākoties skolas gaitām
Strauji tuvojas septembris un jauns mācību gads, kas šogad būs citādāks nekā ierasti. Lai arī pirmais septembris ir svētki visiem skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem, patiesi ir arī tas, ka daļai jaunais mācību gads var radīt stresu, īpaši šogad – koronavīrusa dēļ notiek pārmaiņas un ir neziņa par to, kas tuvākajā laikā ir gaidāms.

Utis, spalīši un blusas: Kā pasargāt no inficēšanās sevi un bērnus?
Bērni vasarā aktīvi pavada laiku, dzīvojoties pa smilšu kastēm vai pludmales smiltīm, dodoties uz lauku mājām, nometnēm, sabiedriskām vietām, tostarp zoodārziem. Esot kontaktā gan ar citiem bērniem, gan ar dzīvniekiem un kopumā ievērojami aktīvāk pavadot laiku svaigā gaisā, ir salīdzinoši lielāka iespēja iegūt parazītus, piemēram, utis, spalīšus vai blusas.