medicine.lv skaitļos

Lietotāji online116
Aktīvie uzņēmumi12757
Nozares raksti11969
Ekspertu atbildes21477
Raksti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Stostīšanās jeb logoneiroze: Kādi ir tās cēloņi, diagnostika un terapija? 

Stostīšanās jeb logoneiroze: Kādi ir tās cēloņi, diagnostika un terapija? 

Stostīšanās jeb logoneiroze ir runas tempa, ritma un plūduma traucējumi, kas rodas mēles, lūpu, rīkles un citu artikulācijā un balss veidošanā iesaistīto muskuļu spazmu dēļ. Stostīšanās pamatā ir pārslēgšanās grūtības no vienas kustības uz nākamo. Tā var izpausties kā skaņu, zilbju, vārdu vai pat frāžu atkārtojumi, piemēram, "b-b-bumba" vai "bu-bu-bumba", vai "bumba-bumba-bumba."
Enurēze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Enurēze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Enurēze jeb "slapināšana gultā" ir nakts urīna nesaturēšana bērniem, kas vecāki par pieciem gadiem. Šī rīcība, kas bērniem ir ļoti izplatīta parādība, nav apzināta un mērķtiecīga, bet gan periodiska, nekontrolēta urīna noplūde nakts miega vai diendusas laikā. Līdz piecu gadu vecumam šo diagnozi neuzstāda. Lielākajā daļā gadījumu nakts slapināšana gultā pāriet pati no sevis, bez ārstēšanas, tomēr tajos gadījumos, kad enurēze saglabājas pēc sešu septiņu gadu vecuma, ir jāmeklē speciālista palīdzība.
Kā mācīt bērnu gulēt savā gultiņā? Stāsta psiholoģe

Kā mācīt bērnu gulēt savā gultiņā? Stāsta psiholoģe

Apmēram līdz viena gada vecumam mēdz būt ierasts, ka bērniņš guļ kopā ar vecākiem – notiek zīdīšana, mamma var justies nogurusi, un bērniņš arī mierīgāk guļ, jūtot tuvu cilvēku klātbūtni. Diemžēl bieži vien šāda kopā gulēšana beidzas ar kreņķiem brīdī, kad mazais tiek izraidīts no siltās vecāku gultas. Kā mācīt bērniņu gulēt savā gultā, skaidro emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte.
Skarlatīna: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Skarlatīna: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Skarlatīna jeb šarlaks ir akūta infekcijas slimība, kuras ierosinātājs ir hemolītiskais streptokoks, kas atrodams slimnieka rīkles un deguna izdalījumos. Pēc izslimošanas organismā izveidojas antitoksīns un rodas imunitāte. Vislielākā skarlatīna izplatība novērojama rudenī un ziemā meteoroloģisko faktoru, organisma pretestības samazināšanās, vitamīnu trūkuma, kā arī biežu elpceļu iekaisumu rezultātā. 
Reta sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Reta sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Reta sindroms, kas tiek dēvēts arī par Kluso eņģeļu slimību, ir reta ģenētiska neiroloģiska slimība, kas saistīta ar pelēkās vielas attīstības traucējumiem, izraisot pakāpenisku sīkās motorikas prasmju un runas zudumu. Šis traucējums galvenokārt skar meitenes. Lielākā daļa zīdaiņu ar Reta sindromu attīstās normāli pirmos sešus līdz 18 mēnešus, taču pēc tam zaudē gūtās iemaņas, piemēram, spēju rāpot, staigāt, runāt vai izmantot rokas.
Ašera sindroms: Cēloņi, tipi, ārstēšana

Ašera sindroms: Cēloņi, tipi, ārstēšana

Ašera sindroms ir reti sastopama ģenētiska slimība, kas izraisa kurlumu un pakāpenisku redzes zudumu, turklāt var ietekmēt arī līdzsvaru. Trim līdz sešiem procentiem no visiem nedzirdīgajiem bērniem un trim līdz sešiem procentiem bērnu ar dzirdes traucējumiem ir Ašera sindroms. Lai gan tiek uzskatīta par retu slimību, tā ir biežākais kurluma-akluma kombinācijas cēlonis cilvēkiem.
Acu saslimšanas bērniem: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Acu saslimšanas bērniem: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Bērna redze arvien attīstās, tāpēc ir vairāk jūtīga un neaizsargāta pret dažādām acu saslimšanām. Neārstēta infekcija,  plakstiņu anomālijas, plakstiņu noslīdējumus, ļoti lielas radzenes, pelēkas zīlītes, ilgstoša acu strutošana un asarošana var kaitēt redzei. Jo agrāk tiek konstatētas un ārstētas ar acīm saistītas veselības problēmas, jo labāka bērnam attīstīties redze, tāpēc vizīte pie acu ārsta, bērnam augot, būtu jāpiesaka regulāri.
Kā veidot bērna pašapziņu dažādos vecuma posmos?

Kā veidot bērna pašapziņu dažādos vecuma posmos?

Mēdz teikt, ka bērnība ieliek pamatus visai turpmākajai dzīvei. Arī cilvēka pašapziņa veidojas bērnībā. Kā audzināt bērnu, lai tas izaugtu par pašpārliecinātu pieaugušo, stāsta emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte.
Mazuļu ēdināšanas ceļvedis: 3 pārtikas alergēni

Mazuļu ēdināšanas ceļvedis: 3 pārtikas alergēni

Piebarošanas uzsākšanas brīdis ir nozīmīgs bērna attīstības posms ne tikai tāpēc, ka tas veido bērnu ēšanas paradumus nākotnei, bet tas ir arī ļoti būtisks imūnsistēmas attīstības periods. Šajā laikā bērna organisms mācās atpazīt jaunus produktus, veidot jaunās antivielas kā atbildes reakciju uz jauniem pārtikas produktiem.
Bērns un cukura diabēts: Kas jāzina līdzcilvēkiem?

Bērns un cukura diabēts: Kas jāzina līdzcilvēkiem?

Diagnoze "cukura diabēts" ir dzīvesveids, ar kuru nākas sadzīvot ne tikai pašam slimniekam, bet arī līdzcilvēkiem. Ārste pediatre un sertificēta uztura speciāliste skaidro, kā sadzīvot ar cukura diabētu ne tikai mazajam pacientam, bet arī cilvēkiem, kuri ikdienā ir ar viņu kopā.