medicine.lv skaitļos

Lietotāji online73
Aktīvie uzņēmumi12783
Nozares raksti12000
Ekspertu atbildes21477
6 padomi, kā veselīgi pavadīt skolēnu brīvlaiku: Iesaka speciālisti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

6 padomi, kā veselīgi pavadīt skolēnu brīvlaiku: Iesaka speciālisti

Lai gan kopējos Covid-19 saslimstības rādītājos vērojama stabilizācija, bet dažās iedzīvotāju vecuma grupās saslimstība sāk arī samazināties, saslimstība ar Covid-19 pieaug bērnu vidū. Sākoties skolēnu pavasara brīvlaikam, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti atgādina – arī bērniem un pusaudžiem jāievēro drošības pasākumi Covid-19 izplatības samazināšanai.

Pašlaik ir pāragri spriest, vai saslimstības rādītāju bērnu vidū pieaugums ir saistāms ar jauno vīrusa Covid-19 paveidu. Tomēr arī tādā gadījumā vīrusa izplatības samazināšanai jāievēro tie paši piesardzības pasākumi, kas līdz šim. Bērnu slimnīcas un SPKC speciālisti mudina ikvienu esošajā epidemioloģiskajā situācijā izturēties īpaši atbildīgi un arī bērniem un jauniešiem darīt visu iespējamo, lai pēc skolēnu pavasara brīvlaika nebūtu jāpiedzīvo straujš slimības uzliesmojums.

1. Meklējam jaunus veidus, kā socializēties, nesatiekoties

Autors: videozvans
Autors: videozvans

Iekštelpās joprojām laiku drīkst pavadīt tikai ar tiem cilvēkiem, ar ko dzīvojam kopā, tādēļ doties ciemos pie draugiem vai aicināt viņus ciemos pie sevis nedrīkst. Aicinām šajā laikā draugus satikt, rīkojot jautras virtuālās grupu tikšanās. Tāpat draugiem var, piemēram, sarūpēt kādu pārsteiguma dāvanu, ko nodot, atstājot pie mājokļa durvīm. Savukārt vecākus aicinām atbalstīt pusaudžus centienos uzturēt dzīvīgu kontaktu ar vienaudžiem.

2. Stiprinām paradumu bieži mazgāt rokas un vēdināt telpas

Banner 280x280

Personīgās higiēnas ievērošana joprojām ir viens no piesardzības stūrakmeņiem, tādēļ speciālisti mudina atgādināt bērniem un jauniešiem bieži mazgāt rokas un izvairīties pieskarties mutei, degunam un acīm. Vecākus aicinām pārliecināties, ka ziepes, roku dezinfekcijas līdzekļi un dvieļi ir viegli pieejami un tiek regulāri mazgāti un mainīti, kā arī īpaši bieži vēdināt dzīvojamās telpas. Mazākiem bērniem roku mazgāšanu var pārvērst par patīkamāku piedzīvojumu, apgūstot rūpīgu roku mazgāšanu kopā ar Ziepiņu:

3. Velkam sejas maskas lieliem un maziem

Lai gan sejas maska sabiedriskās telpās, sabiedriskajā transportā un skolā ir jānēsā obligāti no 7 gadu vecuma, Bērnu slimnīcas speciālisti vecākus mudina atvasēm mācīt nēsāt sejas maskas jau no pēc iespējas mazāka vecuma – kolīdz ar bērnu to ir iespējams sarunāt.  Tāpat vecāki aicināti nedoties uz tādām publiskām vietām kā veikali kopā ar bērniem. Šādi mēs kopīgi varam palīdzēt samazināt slimības izplatību. Lai atbalstītu vecākus centienos bērniem izskaidrot masku nēsāšanas nepieciešamību, tapusi "Masku dziesma":  

4. Uzturam možu garu un vingru ķermeni

Autors: fiziskas_aktivitates
Autors: fiziskas_aktivitates

Pandēmijas laikā nedrīkst aizmirst par fizisko aktivitāti – tā ir svarīga imunitātes un veselīgi pozitīvas domāšanas uzturēšanai. Bērniem un jauniešiem ik dienas ieteicama stundas – pusotras gara vidējas intensitātes fiziskā slodze. Vidēji intensīva slodze ir tāda pastaiga, kuras laikā vēl ir iespējams sarunāties, elpošana kļūst biežāka un dziļāka, vaigi sārtojas, mugura kļūst mikla un rodas laimes sajūta. Pavasara sākums ir lieliski piemērots laiks, lai uzsāktu ikdienas pastaigas ieradumu, pakāpeniski aktivitātes intensitāti palielinot un sākot arī skriet! Papildus tam, lai pie ekrāniem pavadītās garās dienas neatstātu iespaidu uz stāju, trīs reizes nedēļā nepieciešams nodarboties ar spēka vingrojumiem, nodarbinot lielās muskuļu grupas. Te lieti noderēs Bērnu slimnīcas rehabilitācijas klīnikas speciālistu izstrādātās vingrinājumu programmas bērniem no četru līdz 10 gadu vecumam: https://www.bkus.lv/sites/default/files/editor/vingr_stajas_uzlabosanai_4_10.pdf un bērniem un jauniešiem no 11 līdz 17 gadu vecumam: https://www.bkus.lv/sites/default/files/editor/vingr_stajas_uzlabosanai_11-17.pdf

5. Vērojam bērnu pašsajūtu pēc Covid-19 izslimošanas

Autors: berna_veseliba
Autors: berna_veseliba

Nesen Latvijā ar Bērnu slimnīcas speciālistu līdzdalību veiktā pētījumā noskaidrots, ka vairāk nekā pusei bērnu pēc Covid-19 izslimošanas vairāku nedēļu garumā saglabājas ilgstoši veselības sarežģījumi. Nopietni sarežģījumi, kas prasījuši arī bērnu stacionēšanu slimnīcā, ir bijuši aptuveni 0,1%, tomēr aicinām vērot bērnu pašsajūtu, jo nereti ne vecāki, ne bērni nezina, ka pārslimojuši Covid-19 vieglā formā vai bez simptomiem.

Vecākiem obligāti jāmeklē ārsta palīdzība, ja bērnam, kuram pirms divām līdz nedēļām bijis iespējams kontakts ar Covid-19 pacientu, pēkšņi parādās drudzis, bērns ir ļoti saguris, izteikti miegains, parādās dažāda rakstura labi pamanāmi ādas izsitumi, iespējama vemšana, vēdersāpes, caureja vai galvassāpes.

Ārsti aicina vērsties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kurā nodrošina multidisciplināru veselības atgūšanas pēc pārslimota Covid-19 vīrusa programmu. Slimnīcā atgūt pilnvērtīgu veselību bērniem palīdzēs kardiologs, rehabilitologs un psihologs.

6. Neatlieciet citu hronisku saslimšanu ārstēšanu

Ja radušās bažas par bērna veselību, ārsti aicina neatlikt arī citu hronisku slimību ārstēšanu. Covid-19 pandēmijas laikā, ievērojot visus piesardzības pasākumus, Bērnu slimnīcā ir pieejami visi pakalpojumi. Vizītes pie speciālistiem tiek organizētas kā klātienē, tā arī attālināti. Piecu dienu laikā pacienti var saņemt pediatra, bērnu ķirurga, otorinolaringologa (LOR), alergologa, dermatovenerologa un rehabilitologa konsultācijas. Tāpat speciālisti aicina neatlikt plānveida operāciju veikšanu: pieredze liecina, ka, veicot nepieciešamās procedūras savlaicīgi, tiek sasniegti ievērojami labāki rezultāti nekā tad, ja operācija tiek atlikta līdz brīdim, kad situācija kļūst akūta un neatliekama.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kas ir varikoze, un kāpēc tās ārstēšana ir būtiska?

Kas ir varikoze, un kāpēc tās ārstēšana ir būtiska?

Varikoze ir apakšējo ekstremitāšu slimība, kas var skart cilvēkus jebkurā vecumā. Lauma Medical sortimentā ir dažādu modeļu kompresijas izstrādājumi, un tos noteikti var izmantot varikozes gadījumā. Kompresijas izstrādājumi palīdz uzlabot asins plūsmu un samazināt diskomfortu, kas saistīts ar šo slimību. Uzzināsim vairāk! 

Aktuālie piedāvājumi

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Aicinājums piedalīties pētījumā par sieviešu veselības pratību 

Aicinājums piedalīties pētījumā par sieviešu veselības pratību 

Lai izprastu, cik liela nozīme bijusi veselības mācības apguvei izglītības iestādēs un kā tā ietekmē sieviešu veselības pratību reproduktīvā vecumā, tiek veikts medicīnas pētījums, kura ietvaros tiek aicinātas piedalīties sievietes reproduktīvā vecumā. Uzzināsim vairāk! 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Protivity Ultra – spēkam, veselībai un enerģijai

Testa rezultāti: Protivity Ultra – spēkam, veselībai un enerģijai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja testēt "Protivity Ultra" – sabalansētu aminoskābju kompleksu, kas palīdz papildināt olbaltumvielu deficītu, paātrināt muskuļu atjaunošanos un palielināt izturību. 

"Assimilator" gremošanas enzīmu komplekss ar A un D vitamīniem

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvā izmēģināt "Assimilator" – enzīmu kompleksu ar A un D vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu, mazināt smaguma sajūtu pēc ēšanas un veicināt barības vielu uzsūkšanos.

Testa rezultāti: Acorus Balance Collagen – kolagēns Tavam skaistumam un veselībai!

Testa rezultāti: Acorus Balance Collagen – kolagēns Tavam skaistumam un veselībai!

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas Tēja" piedāvāja izmēģināt "Acorus Balance Collagen" komplektu skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu komplekss

Testa rezultāti: HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu komplekss

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja izmēģināt HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu kompleksu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes