Kādai jābūt normālai mazuļa vēdera izejai, un kas to ietekmē? Stāsta pediatre
Ģimenes ārstiem un pediatriem bieži nākas uzklausīt jauno vecāku jautājumus par visdažādākajiem zīdaiņu veselības aspektiem. Viena no tēmām, kas satrauc daudzus jaunos vecākus, ir mazuļa vēdera izeja: šķiet, ka tā notiek pārāk reti vai pārāk bieži. Kādai jābūt normālai mazuļa vēdera izejai, kas to ietekmē un kad patiešām jāsāk uztraukties, stāsta ārste-pediatre.
Kā parūpēties par bērnu veselību un labsajūtu rudens sezonā? Iesaka pediatre
Līdz ar rudens periodam tipiski raksturīgu laikapstākļu iestāšanos ģimenēs arvien aktuālāki kļūst jautājumi par bērnu veselību un labsajūtu – kā apģērbt bērnu atbilstoši laikapstākļiem vai un kā ēdienkarti nepieciešams pielāgot rudens sezonai, kā lai šajā trauksmainajā laikā stiprina bērnu imunitāti.
Optometriste: Redzes problēmas bērniem un jauniešiem parādās arvien agrākā vecumā
Cilvēka redzes funkciju attīstība un pilnveidošanās notiek no dzimšanas līdz septiņu līdz 10 gadu vecumam. Satraucoša ir tendence, ka pēdējo gadu laikā redzes problēmas bērniem un jauniešiem tiek atklātas arvien agrākā vecumā. To var ietekmēt vairāki faktori – iedzimtība, ikdienas aktivitātes, tostarp, acu slodzes intensitāte, veicot darbus tuvumā.
Eļļas zīdaiņu piena maisījumu sastāvā: Kam pievērst uzmanību?
Dažādas eļļas ir neatņemama cilvēku uztura sastāvdaļa, kas saprātīgā daudzumā ir vajadzīgas normālai organisma darbībai. Tomēr dažas eļļas tiek uzskatītas par vērtīgākām nekā citas un, izvēloties starp produktiem, kuru sastāvā ir, piemēram, olīveļļa, rapšu eļļa vai palmu eļļa, pēdējā, visticamāk, tiks uzlūkota ar aizdomām.
Kiberņirgāšanās: Kā rūpēties par savu psihisko veselību sociālo tīklu laikmetā?
10. oktobrī jau kopš 1992. gada globāli tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kas uzsver psihiskās veselības svarīgumu un apvieno pasaules sabiedrības pūliņus, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas.
Arī bērni izdeg: Kā veicināt bērna produktivitāti, atgriežoties skolā? Skaidro psihologs
Režīms ir viena no svarīgākajām lietām, kas palīdz uzturēt bērna fizisko un psihoemocionālo veselību. Taču šobrīd dienas režīma izstrādāšana un uzturēšana sagādās īpašas problēmas, jo bērni līdz ar aizvadīto mācību gadu, kas pavadīts mājās, un garo vasaras brīvlaiku no tā ir atraduši.
Autiskā spektra traucējumi: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Autiskā spektra traucējumi ir stāvoklis, kas saistīts ar smadzeņu attīstību, ietekmējot to, kā cilvēks uztver citus un socializējas ar tiem; tiem raksturīga nespēja adekvāti komunicēt, sociāli mijiedarboties un elastīgi domāt. Šie traucējumi ietver arī ierobežotus un atkārtotus uzvedības modeļus. Jēdziens "spektrs" autiskā spektra traucējumos tiek saistīts ar plašu simptomu un smaguma pakāpes spektru.
Ko savam skolas bērnam piedāvāt brokastīs? Iesaka uztura speciāliste
Augošam skolnieka organismam nepieciešama papildu enerģija. Ideāli, ja bērns to iegūst, ēdot pilnvērtīgu uzturu, un brokastīm te ir īpašā nozīme.
Bērnam grūti pielāgoties mācībām klātienē – kādām pazīmēm vecākiem pievērst uzmanību?
Šogad atgriešanās skolā bērniem un jauniešiem nes papildu izaicinājumu – atcerēties un pierast, kā tas ir, mācīties klātienē. Eksperti norāda, ka bērni ātrāk nekā pieaugušie pielāgojas pārmaiņām, un vecāku galvenais uzdevums ir uzklausīt savas atvases, laicīgi pamanīt izmaiņas uzvedībā un atklāti runāt gan par apkārt notiekošo, gan par sajūtām, kas rodas jaunajā ikdienas ritmā.
6 drošības ieteikumi, ko atgādināt bērnam pirms skolas gaitu atsākšanas
Termometra atzīme aiz loga sāk pazemināties, un lapas lēnām iedzeltē – tas liecina par rudens iestāšanos un skolas laika atsākšanos. Taču, pirms bērns atsāk skolas gaitas, nepieciešams pārliecināties, ka viņš jūtas drošs ceļā uz mācību iestādi.