
Biroja darbinieku slimība - karpālā kanāla iekaisums
Ko iesākt, ja ir pārpūlētas rokas – dienā tirpst un piepampst, nav iespējams pildīt pirkstu funkcijas, bet naktīs moka stipras sāpes?

Vai tiešām mēs izmantojam tikai 10% smadzeņu? Smadzeņu darbības principus skaidro speciāliste
Mēs izmantojam tikai desmit procentus savu smadzeņu - izrādās, šim urbānajam mītam visā pasaulē tic pat daudzi izglītoti cilvēki.

15 simptomi, kas var liecināt par multiplo sklerozi
Multiplā skleroze (MS) jeb izkaisītā skleroze ir hroniska, autoimūna saslimšana, kas skar galvas un muguras smadzenes, traucējot nervu sistēmas darbībai un bojājot nervu šķiedras.

Nekonstatēti nervu bojājumi var radīt dzīvībai bīstamas sekas
Salšana, tirpšana un dedzināšana ir nervu bojājumu pirmās pazīmes, kas apstiprinās slimības diagnozē 50-70% gadījumu, norāda AS "Veselības centru apvienība" poliklīnikas "Jugla" elektromiogrāfijas speciāliste Ilze Kļaviņa.

5 ieteikumi, kas palīdzēs izvairīties no Alcheimera slimības
Ar Alcheimera slimību visā pasaulē sirgst aptuveni 20 miljoni cilvēku. Tā ir izplatītākā demences forma – progresējoša nervu sistēmas saslimšana, kas neatgriezeniski bojā smadzeņu šūnas.

Speciāliste: Stress un galvassāpes bieži vien nav saistītas tikai ar ikdienas rūpēm
Ilgstošs diskomforts un fizisks nogurums ne vienmēr ir saistīts ar saspringtu darba dienu, stresu vai aizņemtību - ļoti bieži cēlonis meklējams centrālās nervu sistēmas traucējumos, norāda neiroloģe Dagnija Mežavilka.

Prāta spēles: vai no tām ir kāds labums?
Vairāku pētniecības centru sadarbības rezultātā veikts klīnisks pētījums par komerciālajām smadzeņu darbības trenēšanas programmām apliecinājis, ka prāta spēles nevajadzētu nopelt.

10 patiesības par insultu
Kas ir insults? Insults ir pēkšņs smadzeņu bojājums, kas rodas un attīstās asinsvada nosprostojuma vai asinsvada plīsuma dēļ.

"Sleepex" – kapsulas miegam
Iespējams katrs apzinās, cik nozīmīgs cilvēkam ir miegs. Taču ne visi saprot, cik ļoti tas ir svarīgs! Skaidrs, ka mēs joprojām nenovērtējam miega nozīmīgumu cilvēka veselībai un ilgmūžībai. Miegs, nenoliedzami, ir labākā dāvana, ko daba dāvājusi cilvēkam. Daudzi zinātniskie pētījumi apstiprina: kas normāli guļ, dzīvo ilgāk un veselīgāk.

Kāpēc cilvēkam nepieciešams mācīties?
Cilvēka smadzenes mācīšanās laikā izjūt spēcīgas transformācijas. Jauni pētījumi liecina, ka visu veidu apmācību procesi, kas notiek darbā vai mājas apstākļos, izmaina smadzeņu šūnas. Par to raksta žurnāls The Free Press Journal.