
Pareiza sejas ādas kopšana vasarā: Iesaka speciālisti
Mainoties sezonai, mainās arī ādas vajadzības, tāpēc būtiska ir piemērotu līdzekļu izvēle. Kādēļ ir svarīgi pielāgot savu ādas kopšanas līdzekļu klāstu un ar kādiem līdzekļiem vasarā palutināt savu sejas ādu, stāsta dermatoloģe un farmaceite.

7 izplatīti mīti un patiesība par hroniskām sāpēm: Skaidro speciālisti
Hronisku sāpju ārstēšana ir komplekss process, kurā liela nozīme ir vairāku komponentu apvienošanai, no kuriem svarīgākais ir pacienta līdzestība. Taču nereti hronisku sāpju ārstniecību un arī pacienta līdzestību apgrūtina dažādi mīti. Kādi ir izplatītākie mīti par hroniskām sāpēm un kā tie skaidrojami, stāsta algologs un farmaceite.

Melanoma: Kādi ir tās cēloņi, kā to diagnosticē un kādi profilakses pasākumi jāievēro ikvienam?
Melanomai var būt dažādi iemesli, taču viens no izraisītājiem var būt saules ultravioletais starojums. Tāpēc visu gadu, bet īpaši siltajos vasaras mēnešos, nedrīkst aizmirst par savas ādas aizsardzību. Kādi ir melanomas rašanās iemesli, kā to diagnosticēt un kādi profilakses pasākumi jāveic ikvienam, stāsta dermatoloģe un klīniskā farmaceite.

Kā rīkoties, ja ir alerģija pret savu mājdzīvnieku? Stāsta alergologs
Katrs, kurš dzīvojis ar mājdzīvnieku un bez tā, zina siltuma un mājas dzīvības sajūtu, ko mūsu dzīvē ienes mīluļi. Taču bez papildu pienākumiem – barošana, aprūpe, apmācība, veterinārārsta vizītes un citādi – lielai daļai no mums par šo mīlestību nākas maksāt ar alerģiskiem simptomiem.

Pieredzes stāsts: Lai bērns apgūtu diabēta aprūpi, vecākiem jātiek galā ar savām bailēm
Manam dēlam Robertam 1. tipa diabētu konstatēja 2018. gadā, kad viņam bija vien seši gadi. Tolaik par šo slimību nezinājām pilnīgi neko, it īpaši, ka tā skar bērnus un nav izārstējama. Tagad zinām, ka ģimenēm, kuras saskaras ar šo diagnozi, ļoti svarīga ir atbalstoša vide.

Sēnīšu infekcijas, varžacis, tulznas un sausa āda: Kā izvairīties no vasarā izplatītām pēdu problēmām?
Vasarā pēdām pievēršam pastiprinātu uzmanību, jo slēgtos apavus nomainām uz atvērta tipa apaviem, baudām peldes un pastaigas ar basām kājām. Tieši tāpēc šajā sezonā rūpes par pēdām ir īpaši svarīgas, jo tās ir pakļautas dažādiem riskiem, kuri var veicināt noteiktu slimību un problēmu attīstību.

Bipolārie traucējumi: Simptomi, cēloņi, diagnostika un ārstēšana
Vizināšanās amerikāņu kalniņos ne vienmēr sagādā jautrību. Ja biļeti braucienam piespēlē dzīve, nevis izvēlies iegādāties pats, atrakcija var izvērsties patiesi nogurdinošā un biedējošā pieredzē. Lai gan neviena no metaforām nespēj precīzi atspoguļot, ko jūt un pārdzīvo cilvēks ar bipolārajiem garastāvokļa traucējumiem, tos tēlaini mēdz pielīdzināt, piemēram, braucienam amerikāņu kalniņos...

Kā psihologs var palīdzēt bērnam ar smagu slimību un viņa ģimenei?
Kāpēc bērnam, kuram diagnosticēta smaga slimība, viņa vecākiem un ģimenei kopumā, vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts? Vai tas šādā dzīves situācijā nepieciešams visiem un vienmēr? Kā tieši psihologs var palīdzēt?

Deguns tek, acis asaro… Saaukstēšanās vai alerģija?
Lai gan esam beidzot sagaidījuši vasarīgus laikapstākļus, kad visapkārt viss zaļo un plaukst, diemžēl arī tam ir sava “garoziņa”. Daļai no mums ir asarojošas acis, deguna tecēšana un šķaudīšana, kas nekādi negrasās mitēties un var sagandēt arī pašas saulainākās dienas. Vēl tikai jātiek skaidrībā – saaukstēšanās vai alerģija?

Mīti un patiesība par orgānu ziedošanu un transplantāciju: Skaidro speciālisti
Ar orgānu un audu ziedošanu un transplantāciju saistīti jautājumi mūsu sabiedrībā vēl aizvien bieži ir neērta tēma, par kuru nemēdz runāt dažādu mītu vai morāles apsvērumu dēļ. Daudzi cilvēki baidās norādīt savu vēlmi ziedot vai neziedot orgānus un audus, kas visbiežāk ir saistīts ar dažādām pārliecībām vai nezināšanu.