Viedoklis: Farmācijas nozare turpina investēt konkurētspējā un izaugsmē par spīti “sprunguļiem riteņos”
Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kurai vairāk nekā pusgadsimtu ir sava nacionālā farmācijas industrija. Šī nozare ir spējusi izturēt dažādus “pārmaiņu vējus”, apliecinot savu dzīvotspēju un nozīmīgumu.
Slavenais Islandes ķērpis – kā tas noder saaukstēšanās un vīrusu sezonā?
Islandes ķērpis ir viena no populārākajām ārstniecības augu sastāvdaļām, kas sastopama dažādos līdzekļos gan saaukstēšanās profilaksei, gan ārstniecībai. Kādas ir Islandes ķērpja ārstnieciskās īpašības un kādos gadījumos tās ir noderīgas, stāsta farmaceite.
Ziemassvētku eglīte – ne tikai svētku dekors, bet arī sabiedrotais cīņā ar saaukstēšanos
Egle, kas ik gadu priecē mūs ar savu skaistumu Ziemassvētku laikā, var būt ne tikai svētku dekors, bet arī vērtīgs sabiedrotais veselības uzturēšanā. Latvijas skuju kokiem, piemēram, eglei un priedei, piemīt antibakteriālas un antiseptiskas īpašības, kas palīdz stiprināt imunitāti un uzlabot elpceļu veselību.
Ziemassvētku dāvanas veselībai un labsajūtai: Iesaka farmaceite
Klāt gada tumšākais, bet vienlaikus skaistākais brīdis – Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Gādājot svētku dāvanas saviem mīļajiem, arvien biežāk rūpējamies, lai tās būtu ne tikai skaistas un oriģinālas, bet arī praktiskas un noderīgas. Farmaceite iesaka piemērotākos produktus dāvanām no aptieku piedāvājuma, kas svētkos ļaus parūpēties par mūsu tuvinieku veselību, skaistumu un labsajūtu.
Dažādu kakla sāpju iemesli un ārstēšana: Stāsta speciālisti
Gada aukstajā sezonā kakla sāpes ir īpaši izplatīta problēma. Taču kakla sāpēs var būt ļoti dažādas, tāpat kā tās izraisošie faktori – sākot no vīrusu infekcijām līdz balss saišu pārpūlei vai pat kuņģa skābes atvilnim. Kas ir izplatītākie kakla sāpju iemesli, kā tās atvieglot un pareizi ārstēt, padomos dalās otorinolaringoloģe un klīniskā farmaceite.
Viedoklis: Kā veicināt inovatīvo medikamentu pieejamību reto slimību pacientiem?
Pavasara sākumā plaši izskanēja fakts, ka reto slimību pacientiem šī gada budžetā finansējums jauniem medikamentiem netiek piešķirts. Lai gan ir cerības uz nelielu finansējuma pieaugumu nākamajā gadā, liela daļa reto slimību pacientu joprojām paliks bez medikamentiem....
Profesore: Farmaceits – “neredzamais” varonis veselības aprūpes sistēmā
Veselības aprūpes sistēma balstās uz vairākiem pīlāriem. Ikviens redzam un pamanām darbu, ko ik dienu veic mediķi, slimnīcu personāls, neatliekamās medicīniskās palīdzības speciālisti. Bet vai redzam un novērtējam farmaceitus? Lielpilsētās aptiekas ir teju uz katra stūra un nereti tiek asociētas ar tirdzniecības vietām.
Biežākie klepus veidi, to ārstēšana un profilakse: Konsultē speciālisti
Vēsajā sezonā klepus ir viens no izplatītākajiem simptomiem. Taču jāņem vērā, ka klepus iemesli un veidi var būt dažādi – tādējādi atšķiras arī to ārstēšana. Par biežākajiem klepus veidiem, to ārstēšanu un profilaksi stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.
Kā atbalstīt organismu, tuvojoties saspringtajam gada nogales laikam? Iesaka farmaceits
Tuvojoties gada nogalei, arvien mazāku dienas daļu redzam saules gaismu, kā arī bieži vien šis laiks ir saistīts ar steigu un satraukumu, cenšoties paspēt izdarīt darbus, sasniegt kādus gada mērķus. Likumsakarīgi šajā laika posmā daudzi sāk izjust lielāku nogurumu, var pavājināties imunitāte un parādīties citi nepatīkami simptomu.
Viedoklis: Aptieka kā pēdējais mohikānis Latvijas veselības aprūpes sistēmā
Līdzīgi kā romāna “Pēdējais mohikānis” tā galvenais varonis paliek pēdējais no savas cilts, tā mūsdienu Latvijā aptiekas piespiedu kārtā kļūst par pēdējo vēl nesabrukušo pīlāru, uz kura balstīsies mūsu valsts veselības aprūpes sistēma. Gada laikā veselības ministrija ir radījusi visus apstākļus tam, lai tiem cilvēkiem, kuri saskaras ar veselības problēmām, aptieka un farmaceits kļūtu gan par primāro, gan arī pēdējo atbalsta punktu.