



Jaunākais forumā
Veselīgs dzīvesveids
uzturs, sports
28 tēmas
Medicīna
Farmācija
Rehabilitācija
Veselīgs dzīvesveids
Nedēļas tēma
Padomi sejas ādas kopšanai atvaļinājuma laikā

Jūlijs ir mēnesis, kad daudzi no mums dodas ilgi gaidītajā atvaļinājumā – kāds bauda sauli pie Baltijas jūras, cits izvēlas doties tālākos ceļojumos. Lai kur arī tu šovasar atpūstos, parūpēties par sejas ādu ir tikpat svarīgi kā ikdienā.
Aktuālie piedāvājumi
Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu.
5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu.
Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu.
Video
Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.
Produktu testi
Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvāja testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.
VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.
Testa rezultāti: "Assimilator" gremošanas enzīmu komplekss ar A un D vitamīniem

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja izmēģināt "Assimilator" – enzīmu kompleksu ar A un D vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu, mazināt smaguma sajūtu pēc ēšanas un veicināt barības vielu uzsūkšanos.
Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvā testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.
Izstāsti Latvijai veselības receptes
LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ceļš uz masiera profesiju sākas LU Rīgas Medicīnas koledžā. Te nākamie masieri apgūst zināšanas, ko papildina reāla prakse – NRC "Vaivari" klīnikā. Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir vieta, kur cilvēki ne tikai atveseļojas, bet arī iedvesmo. Te ir vajadzīgi aizrautīgi speciālisti – tādi, kas izvēlas masāžu kā sirdslietu.
Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Universitātes aģentūra Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK) ir valsts akreditēta profesionālās augstākās izglītības iestāde. Koledžā pēc vidējās izglītības iegūšanas iespējams iegūt īsā cikla profesionālo augstāko izglītību.
Atbild eksperti
Ultrasonogrāfija vēdera dobumam.
Labdien!Pēc USG vēdera dobumam veikšanas 2,5 gadus vecam bērnam ir saņemta atbilde -
Reaktīvas izmaiņas aknu parenhīmā ar hepatomegāliju.
Ko nozīmē šī atbilde?
Ārsts nozīmēja veikt papildu analīzes. Vai ir pamats uztraukumam?
Paldies par atbildi.
Dr. Ivars Strazds.
Vai vakcinēties, ja esi inficējies ar CPV nr.39 un nr.52.
Labdien!Pirms aptuveni pusgada atklājās, ka man (31 gada vecumā) ir CPV nr. 39 un nr. 52. (augstākā riska šī vīrusa paveidi). Zinu, ka pastāv liela iespējamība, ka šie vīrusi pie labas imūnsistēmas paši no sevis izzudīs tuvākā gada - divu gadu laikā.
Ar topošo vīru plānojam sākt mēģināt tikt pie bērniņa tuvākā gada laikā. Ginekologs mums iesaka, neskatoties, uz to, ka man ir šis vīruss un, visticamāk, arī manam partnerim, turpināt realizēt bērniņa plānu - nevakcinējoties (jo tam nebūšot nekāda jēga) un negaidot gadu, kad varēšu atkārtoti veikt iztriepes testu, lai noteiktu, vai šis vīruss ir atstājis manas šūnas.
Konsultējos arī ar vīrusologu. Viņa teica, ka abiem partneriem galvenokārt vispirms ir jāvakcinējas un negaidot, kad vīruss būs atstājis ķermeni, droši jāuzsāk bērniņa plāna realizācija.
Vai mums ar partneri, esot abiem inficētiem, vakcinēties pret CPV vīrusu pirms uzsākam mēģinājumus tikt pie bērniņa, vai nē?
Pieņemot, ka vīruss manu ķermeni atstāj. Vai mans ilgtermiņa partneris, kurš arī patreiz ir inficējies ar šo vīrusu no manis, nevar man to nodot atkārtoti? Tā saucamajā ping-pong efektā, tādējādi mēs nekad netiksim prom no šī vīrusa, ja vien parstāsim nodarboties ar seksuālām aktivitātēm 1-2 gadus?
Lūdzu sakiet, ja es kļūdos, bet, cik no literatūras var uzzināt, CPV tests vīriešiem nemaz nav izgudrots. Līdz ar to mēs nekad nezināsim, vai vīruss ir atstājis mana partnera sistēmu, vai nav?
Pēc manas loģikas, vakcinācija šī iemesla dēļ vien škiet loģiska. Tā mūs pasargātu no atkārtotas inficēšanās vienam no otra dzīves laikā, ja vienu dienu kāds no snaudošajiem vīrusiem izdomā "pamosties". Vai tā tomēr nav?
Ļoti vēlamies uzzināt profesionāļa viedokli.
dr. Elīna Voitehoviča
Kādas pārbaudes jāveic, ja neizdodas tikt pie bērniņa?
Labdien!Man ir 31 gads (sieviete). Cenšamies ieņemt bērniņu jau no 2024. gada oktobra, bet diemžēl nav sanācis. Ginekologs iesaka nodarboties ar seksu 3 reizes nedēļā, protams, realitātē tas nav sanācis. Cenšos šajā laikā sekot bazālajai temperatūrai un arī veikt lh testus.
Ginekoloģe ieteica pārbaudes veikt vīrietim un tad tikai man.Vai šobrīd vajadzētu jau sākt veikt kādus testus un kāda būtu ieteicamā kārtība?
Vecmāte Elīna
Kristīne Ķempe, ginekologs, ultrasonogrāfijas speciālists, kolposkopijas speciālists, ĀRSTU PRAKSE HARMONIJA