medicine.lv skaitļos

Lietotāji online115
Aktīvie uzņēmumi12644
Nozares raksti1311
Ekspertu atbildes20768
Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Izveidots pusmiljons digitālo Covid-19 sertifikātu
Elefantiāze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Kā parūpēties par sirds veselību karstā laikā?

Jaunākais forumā

Medicīna

Augstuma (kalnu) slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Farmācija

Serotonīna sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Atkarība no pretsāpju medikamentiem: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Rehabilitācija

Elefantiāze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Neiroreimatisms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Veselīgs dzīvesveids

Biežākās kļūdas un padomi veiksmīgai smēķēšanas atmešanai
Tuberkuloze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Tiki medical – revolucionārs elpošanas aizsardzības aprīkojums

Tiki medical – revolucionārs elpošanas aizsardzības aprīkojums

Tiki medical ir viens no vismodernākajiem aizsargājošiem respiratoriem, kas ražots Zviedrijā, un to izmantotu izaicinošos apstākļos, kuros ir nepieciešama aizsardzība pret gaisā esošām daļiņām un baktērijām. Tiki medical īpaši paredzēta medicīniskai lietošanai, tāpēc tā ir piemērota izmantošanai veselības aprūpes un neatliekamās palīdzības dienestos. 

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Video

Pavasara nogurums vai tomēr iemesls vizītei pie ārsta? (VIDEO)

Pavasara nogurums vai tomēr iemesls vizītei pie ārsta? (VIDEO)

Bērnu slimnīcas speciālisti ar īpašu video aicina pievērst uzmanību hroniskai miegainībai. Mūsdienām raksturīgajā dzīves ritmā miegainība kļuvusi par bieži sastopamu problēmu, tādēļ nereti tiek uzskatīta par normālu vai parastu parādību. Visbiežākie miegainības cēloņi ir nepietiekams vai nekvalitatīvs miegs, bet daļai cilvēku nepieciešamība pēc miega ir palielināta slimības dēļ.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Spirulina" – bagātīgs uzturvielu un vitamīnu avots

Testa rezultāti:

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt "Spirulina" 500 mg – uztura bagātinātāju ar bagātīgu uzturvielu un vitamīnu daudzumu.

Testa rezultāti: NEO just B COMPLEX SPRAY – nervu sistēmai, noguruma mazināšanai un ādas veselībai

Testa rezultāti: NEO just B COMPLEX SPRAY – nervu sistēmai, noguruma mazināšanai un ādas veselībai

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu NEO piedāvāja testēt NEO just B COMPLEX SPRAY nervu sistēmai, noguruma mazināšanai un ādas veselībai.

ZOE – fermentēts probiotiskais dzēriens

ZOE – fermentēts probiotiskais dzēriens

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Joneks" piedāvā testēt fermentētu probiotisko dzērienu ZOE.

Uzņēmējs runā

Atbild eksperti

Vai tests uzrāda pozitīvu rezultātu dēļ iepriekšējās zaudētās grūtniecības?
Labdien!

Martā veicu testus, kas bija pozitīvi, un pie ārsta aizgāju 4. grūtniecības nedēļā. 2021.04.11 sākās asiņošana (tā kā mēnešreizēs), aizgāju pie ārsta, kurš konstatēja, ka grūtniecība zaudēta - spontānais aborts. Nekādas tīrīšanas nevajadzēja, jo viss iztīrījās pats. Veicot analīzes, konstatēja zemu progesteronu līmeni, kas varēja būt par iemeslu grūtniecības pārtraukšanai. Ārsts ieteica gaidīt mēnešreizes un tad palietot "Duphaston".

Ir pagājis vairāk nekā mēnesis, bet mēnešreizu vēl nav. 2021.05.15 uztaisīju testu - pozitīvs . Ir mazliet velkoša sajūta vēdera lejasdaļā, mazliet jutīgas krūtis un pēdējās dienās nelabi, reibst galva (kas ir lielāko dienas daļu). Vai var būt, ka atkal esmu stāvoklī? Vai arī tests vēl kaut ko uzrāda no iepriekšējās grūtniecības?

Paldies!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Ja Jūs esiet piedzīvojusi spontāno abortu, tas var izraisīt kļūdainu testa rezultātu. Tiklīdz apaugļota olšūna tiek implantēta dzemdes sieniņā, organisms sāk izdalīt grūtniecības hormonu hCG. Pēc aborta hCG līmenis krītas. Parasti hCG samazinās laika periodā no 9 līdz 35 dienām (vidēji 19 dienu laikā). Grūtniecības testa veikšana šajā periodā var izraisīt kļūdaini pozitīvu rezultātu. Ja ir noticis spontānais aborts, iespējams, ka dzemdē var būt palikuši grūtniecības laikā radušies audi,...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Trīc galva pat pie neliela satraukuma un citi dīvaini simptomi - vai pie vainas nervu sistēma vai kas cits?
Labdien!

Man ir 25 gadi un man jau aptuveni 4 gadus stresa situācijās trīc galva, arī pie neliela satraukuma. Esmu bijusi pie neirologa un saņēmusi slēdzienu - veģetatīvi somotoformi nervu sistēmas traucējumi. Esmu bijusi arī uz doplerografiju un datortomogrāfiju galvai - visi rezultāti bijuši labi. Pirms 2 gadiem, veicot asins analīzes, noteikts rādītājs uz Laima klātesamību, rādītājs bija 20, uz ko ārsts nereaģēja, jo pēdējo reizi ērce bijusi pirms 15 gadiem. 

Pēdējos 3 mēnešus atsākušās dīvainas parādības - pulsēja auss, pēc tam trīcēja lūpas, rokas vispār trīc vienmēr, arī miera stāvoklī. Bet pēdējās divas dienas galvā ir spiedoša, velkoša sajūta, vakar sagriezās tik ļoti, ka knapi paspēju apsēsties, jo visa telpa sagriezās. Šodien gan galva ir dīvaina, gan arī ir nelaba dūša. Esmu atkal pierakstījusies pie neirologa, bet varbūt vajadzētu vērsties pie vēl kāda speciālista? 

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888
Labdien! Pēc apraksta spriežot, Jums varētu būt veģetatīvās distonijas saasinājums. Būtu ieteicams vēlreiz nodot asins analīzes uz Laima slimību, lai pārliecinātos, ka Jūsu uzskaitītās sūdzības nav saistītas tikai ar veģetatīvo nervu sistēmu, bet pievienojušās arī Laima slimības sekas. Kā arī varat pakonsultēties ar psihiatru. Psihiatrs pieņem arī mūsu medicīnas centrā. Ar cieņu,...

Psihoterapija / psihiatrija

Kāds varētu būt iemesls, ka tieši tagad mēnešreizes aizkavējās par nedēļu?
Labdien!

Maijā sākumā ar vīru pārstājām izsargāties, jo vēlamies bērniņu. Attiecīgi, pirmo reizi dzīvē šomēnes arī 8 dienas kavējās mēnešreizes. Kad mēnešreizes kavējās 5 dienas, uztaisīju grūtniecības testu, kas bija negatīvs. Kad mēnešreizes kavējās 7 dienas, gāju nodot asinsanalīzes, bet arī tur hcg <1. Mēnešreizes jau aptuveni 15 gadus vienmēr ir bijušas regulāras un sākušās, vēlākais, 3. dienā, kad tām jābūt.

Šodien bija 8. diena, kad mēnešreizes kavējās. Jau biju pieteikusies rīt doties pie ginekologa, bet šorīt piecēlos, jo sāka tecēt asinis - uzreiz diezgan spēcīgi, bet es nevaru izskaidrot - kaut kā citādāk nekā citās reizēs. Tās šķiet gaišas un plānas. Pie ārsta iešu pēc nedēļas, ja nu gadījumā asiņošana turpināsies kā parastās mēnešreizes. Kad mēnešreizes kavējās 5 dienas, krūtis palika jutīgas un vakar parādījās arī velkoša sajūta vēdera lejasdaļā.

Sakiet, lūdzu, kāds varētu būt iemesls, ka tieši tagad mēnešreizes aizkavējās par nedēļu - kāpēc tāda sakritība, ka tieši pirmajā mēnesī, kad sākām mēģināt ieņemt bērniņu?

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Maija Dace Broša, ginekoloģe
Labdien! Varu secināt, ka ļoti gaidi grūtniecību un esi satraukusies. Stresa ietekmē ovulācijas process var notikt vēlāk nekā parasti. Tavs ķermenis atbrīvo olšūnu no olnīcas ar domu par grūtniecību. Ja šajā laika posmā būsi satraukta vai nomākta, ķermenis gaidīs brīdi, līdz Tavs emocionālais stāvoklis stabilizēsies un būsi gatava ovulācijai. Tas nozīmē, ka mēnešreižu aizkavēšanās var notikt par nedēļu un pat ilgāku periodu. Pastāv arī iespēja, ka lielāka stresa ietekmē menstruācijas var tikt...

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Sadarbības partneri