medicine.lv skaitļos

Lietotāji online160
Aktīvie uzņēmumi12501
Nozares raksti4503
Ekspertu atbildes20489
Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv
Viedoklis: Covid-19 nedrīkst ietekmēt donoru kustību
Eksperts: Kā iesildīšanās var uzlabot treniņa rezultātus un pasargāt no traumām?

Jaunākais forumā

Medicīna

Acu plakstiņu koriģējošā operācija: Konsultē ķirurģe-oftalmoloģe
Tvaika inhalācijas pie elpceļu saslimšanām: Kas jāņem vērā? Skaidro farmaceite

Farmācija

5 zāļu tējas, kas palīdzēs pret saaukstēšanās simptomiem
Veģetatīvā distonija nav vienkārši atruna! Tā ir īsta un ar to ir jācīnās!

Rehabilitācija

Eksperts: Kā iesildīšanās var uzlabot treniņa rezultātus un pasargāt no traumām?

Veselīgs dzīvesveids

Paaugstināts cukura līmenis: Cēloņi, simptomi, ārstēšana

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Atjaunojiet veselību pēc iespējas dabiskākā veidā

Atjaunojiet veselību pēc iespējas dabiskākā veidā

HEALICA ir veselības un ārstniecības centrs, kura galvenais uzdevums – atjaunot jūsu veselību pēc iespējas dabiskākā veidā, palīdzot organismam rast vajadzīgos resursus.

Bailes un dzīve baiļu ēnā

Bailes un dzīve baiļu ēnā

Cilvēks baidoties neko nevar mainīt, bet nebaidoties var pasargāt savu ķermeni no saslimšanas. Dziedniece Sallija sniedz konsultācijas un pamāca, kā cilvēkam pašam sakārtot enerģiju.

Video

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

Ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dažādām ar psihisko veselību saistībām tēmām. Nomāktība, trauksme un panikas lēkmes ir vieni no biežāk piedzīvotajiem psihiskās veselības sarežģījumiem, kas var būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un savstarpējās attiecības, kā arī negatīvi ietekmēt spēju strādāt un mācīties.

Produktu testi

Testa rezultāti: HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Testa rezultāti: HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinatāju organisma attīrīšanai un detoksikācijai HealthAid Livercare®.

PLANTAGO BALSAM elpceļu veselībai un imūnsistēmai  

PLANTAGO BALSAM elpceļu veselībai un imūnsistēmai  

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr. Pakalns SELECT piedāvā testēt produktu elpceļu veselībai un imūnsistēmai.

"Sedanorm" – dzīve ir skaista!

"Sedanorm" – dzīve ir skaista!

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Lotos Pharma" piedāvā testēt uztura bagātinātāju "Sedanorm" - normālas nervu sistēmas un smadzeņu darbības uzturēšanai.

Uzņēmējs runā

Veģetatīvā distonija nav vienkārši atruna! Tā ir īsta un ar to ir jācīnās!

ad_smart

Veģetatīvā distonija ir somatisko simptomu traucējumi, kam raksturīgi fiziski simptomi, kas nav izskaidrojumami ar fiziskiem vai garīgiem traucējumiem. Citiem vārdiem sakot – simptomi, kuru cēloņi nav nosakāmi vai ir ļoti grūti nosakāmi. Tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka simpotomi nav īsti. Tie ir īsti un nav izdomāti. 

Atbild eksperti

Vai ir kāds cits veids, kā dabūt pulsu zemāku?
Labdien!

Esmu 21 gadus vecs vīrietis. Man ir uzstādīta veģetatīvā distonija. Esmu 2 gadus pēc kārtas pārbaudījis sirdi un nekādas problēmas nav atrastas, ir tikai ātrs pulss. Esmu izgājis eho, holteru, ekg, vairogdziedzera analīzes un parastās asins analīzes.

Man ģimenes ārsts izrakstīja "Nebilet 5mg" (1/4 tabletes dienā). Vai tas nozīmē, ka man visu mūžu būs jālieto šīs zāles? Vai tomēr var palietot tikai kādu laiku? Es prasīju ģimenes ārstam par to, un viņš atbildēja - kāda problēma dzert viņas? Tāpēc uzdodu jums šo jautājumu.

Vai nav kāds cits veids, kā dabūt pulsu zemāku? Un man asinsspiediens vienmēr ir bijis normas robežās 120/80, 130/80, 119/78 - vai šīs zāles neietekmēs arī asinspiedienu?

Paldies!
Atbild:
Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA
Labdien!

Iespējams, Jūsu paaugstinātais pulss ir veģetatīvās distonijas dēļ. To stabilizēt var, izmantojot psihiskās veselības higiēnas ievērošanas principus, kas paredz sabalansētu darba un atpūtas režīmu, regulāras pilnvērtīgas ēdienreizes, labu miegu, regulāru aktīvu sportošanu, hobiju, kas iepriecina, apzinātības vingrinājumus. Ja tas viss nelīdz, jādodas pie psihiatra, iespējams, vajag kādus citus medikamentus.

Ar cieņu,

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kā rīkoties, ja zīdainim naktī pēkšņi parādās temperatūra?
Labdien!

Bērniņam 7 mēneši un naktī pēkšņi uzcēlās temperatūra 37.5. Pa dienu viss bija kārtībā, bijām ārā staigāties. Aizgāja gulēt, kā ierasts, taču naktī pamanīju, ka ir temperatūra. Ar ko tas varētu būt saistīts un kā šādās situācijās rīkoties?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Jādod daudz dzert. Ja bērns ir nemierīgs, var iedot paracetamolu, atbilstoši vecumam. Ja nemierīgs prāts, izsauciet ārstu.

Pediatrija / bērnu veselība

Gļotaina kaka zīdainim - vai tas ir mana uztura dēļ?
Labdien!

Manam 2 mēnešus vecajam zīdainim jau no pirmajām nedēļām ir šķidra, reizēm putojoša vēdera izeja, pēdējo mēnesi tā ir palikusi arī tāda kā staipīga / gļotaina. Bet nav ne zaļa, ne ar asinīm un ne ar izteiktu skābu smaku. Vienkārši šķidra, dzeltana un gļotaina. Kādu laiciņu viņš naktīs negulēja, bet spieda un purkšķināja, ļoti mocījās. Ārsts lika dzert 1/4 laktrazes kapsulu pirms ēšanas un izslēgt piena produktus. Pagājušas 3 nedēļas, vairs nemokās ar gāzēm naktīs, bet kaka vēl aizvien ir šķidra un gļotaina. Kakā apmēram 4-5 reizes dienā. Vai pie vainas ir kas cits vai man vēl ilgāk jānogaida, kamēr viss vēderā sakārtojas? Svarā ņemas ļoti labi, ap 1.2 kg mēnesī, un pa dienu ir smaidīgs, neraud daudz. Varbūt tas ir no auzu pārslu putras, ko ēdu katru rītu, jo konsistence putrai ir tādi pati staipīga kā viņa vēdera izeja?

Paldies!
Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja es pareizi sapratu, tad ar krūti Jūs nebarojat. Varētu ieteikt probiotikas, piemēram, "Biogaija", kas varētu uzlabot zarnu floru, bet vislielākā uzmanība Jums jāpievērš, ko Jūs bērnam dodat ēst, jāraksta ēšanas dienasgrāmata, tas ir, kas ir dots ēst, kāda ir vēdera reakcija.

Pediatrija / bērnu veselība

Sadarbības partneri