
Sāpes sprandā: Kādi ir biežākie cēloņi un kā tās mazināt?
Par diskomfortu un sāpēm sprandā mūsdienās sūdzas arvien vairāk cilvēku – šīs nepatīkamās sajūtas var veicināt ne vien ikdienas ieradumi, piemēram, ilgstoša viedierīču lietošana, bet arī ķermeņa novecošanās procesi, laikapstākļu ietekme un citi faktori.

Bruka: Simptomi, cēloņi un ārstēšana
Bruka (trūce, hernija) tiek konstatēta gan maziem bērniem, gan pieaugušajiem jebkurā vecumā. Izšķir ķermeņa ārējās un iekšējās brukas. Ārējās brukas ir iekšējo orgānu izspiešanās zem ādas, savukārt iekšējās brukas izveidojas vēdera dobuma iekšienē, tā orgāniem ieslīdot vēderplēves kabatās.

Kā ziemā palīdzēt senioriem izvairīties no kritieniem un lūzumiem? Stāsta eksperte
Slideni ceļi un nenotīrītas ietves ir elle ikvienam senioram: ir liela iespēja nokrist, salauzt kādu kaulu, pārsist galvu… ļoti bieži kritieni uz ledus beidzas ar gūžas kaula kakliņa lūzumu, un tas labākajā gadījumā nozīmē ilgu atveseļošanos, bet sliktākajā – bezpalīdzīgu stāvokli līdz mūža galam.

Kā pārvarēt slideno ietvju draudus veselībai? Stāsta traumatologs
Ziema mēdz būt untumaina un sagādāt ne vienu vien nepatīkamu pārsteigumu, piemēram, kritienu uz slidenas ietves vai, neveiksmīgi nobraucot no kalna. Iegūtā trauma bieži vien prasa nopietnu ārstēšanu un ilgu atkopšanos. Kā pasargāt sevi no kritieniem un traumām, stāsta traumatologs ortopēds.

Kādi pasākumi jāievēro bērnu drošībai ziemas aktivitāšu laikā? Iesaka ārste
Ik gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi, iestājoties skaistiem, ziemīgiem laikapstākļiem, aicina ģimenes doties ārā svaigā gaisā, kopīgi nodarboties ar sportiskām aktivitātēm vai vienkārši pavadīt laiku kopā ar ģimeni, tajā pašā laikā ievērojot drošības pasākumus.

Kas jāzina ikvienam par pareizu satiksmes negadījumā cietušā aprūpi? (VIDEO)
Sniegt pirmo palīdzību ceļu satiksmes negadījumā cietušajiem ir jāmāk teju katram iedzīvotājam. Sniegt palīdzīgu roku līdz mediķu ierašanās brīdim ir vienkārši. Vien jāzina pareiza darbību secība un pirmās palīdzības sniegšanas pamatprincipi.

Kad zilums nav norma, un kā mazināt zilumu veidošanos? Skaidro speciāliste
Ikviens kādreiz ir ieguvis zilumu, kas radies uzsitiena vai traumas rezultātā. Tomēr ir situācijas, kad zilums liecina – pastāv veselības problēmas. Kad zilums ir norma, bet kad tas ir signāls, ka jādodas pie ārsta?

Eksperti: Traumas un lūzumi var gadīties arī veselām locītavām un stipriem kauliem
Sportiskas aktivitātes, pastaigas pa meža takām, dārza un mājas darbi un aktīvas rotaļas ar bērniem – šīs patīkamās un aizraujošās nodarbes dažkārt var būt iemesls locītavu traumai vai kaulu lūzumam. Ekspertu skaidrojums, kāpēc tā notiek, var palīdzēt no traumas izvairīties vai labāk izprast pareizo rīcību traumas gadījumā.

Kā rīkoties nelielu traumu gadījumā? Stāsta farmaceite
Skriešanas entuziasti labi zina, ka pirms skriešanas ir kārtīgi jāiesildās. Tas noteikti palīdzēs mazināt traumu risku, taču simtprocentīgas garantijas izvairīties no traumām gan nav nevienam. Tādēļ ir svarīgi saprast, kā pareizi rīkoties un sagatavoties.

Zilumi: Kā tie atšķiras, un kad nepieciešama ārsta palīdzība?
„Ikvienam būtu jāzina atšķirība starp parastu zilumu, kam var nepievērst lielu vērību, un tādu, kas ir trauksmes signāls,” norāda farmaceits.