medicine.lv skaitļos

Lietotāji online127
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
Kā sportot, nekaitējot locītavām? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā sportot, nekaitējot locītavām?

Kustība ir dzīvības pamats, bez tās nekas nenotiek! Tagad, pavasarī pēc pandēmijas,  ikvienam būtu nozīmīgi atrast savu veidu fiziskai aktivitātei. To gan vajadzētu izvēlēties gudri, laikus domājot par savu locītavu veselību, saka „Mēness aptiekas” pieaicinātais eksperts traumatologs ortopēds "Aiwa Clinic" un Veselības centru apvienībā Visams Rafaels, skaidrojot,  kas darāms, lai uzturētu veselas locītavas, un kādu sporta veidu ieteicams izvelēties, lai tām nekaitētu. Paskaidrojot aktīvam dzīvesveidam un veselīgam uzturam līdzteku lietojamu līdzekļu sastāvu, speciālista teikto papildina farmaceite Ērika Pētersone. 

Uzmanību – triecieni traumē!

Traumatologs ortopēds uzsver, ka locītavas bojā jebkura kustība, kas saistīta ar triecienu. “Skriešana, lēcieni, braukšana ar velosipēdu pa nelīdzenu ceļu – tas viss rada triecienus, kas ir kaitīgi locītavu veselībai. Līdzīgi ir, piemēram, arī ar volejbolu un basketbolu – piezemējoties pēc lēciena, pēdas saņem triecienu, kas traumē locītavas, futbolu, kas nozīmē regulārus sitienus ar kāju pa bumbu. Protams, segums zem kājām triecienu spēku var izmainīt. Ja šos sporta veidus, piemēram, volejbolu, pārnes uz pludmali, smiltis amortizē triecienu un locītavām tiek nodarīts mazāks ļaunums,” skaidro ārsts. 

Populārā skriešana arī nebūt nav locītavām nekaitīga nodarbe, jo, pēdai saskaroties ar zemi, rodas neliels trieciens. “Jo organisms ir jaunāks, jo mazāk kaitīgi ir minētie sporta veidi, taču jāņem vērā, ka tie ietekmēs locītavu veselību nākotnē,” teic ārsts.

Kāpēc bojājas locītavas?

Traumatologs norāda, ka jau pēc trīsdesmit gadu vecuma cilvēka organismā samazinās dažu minerālvielu izstrāde, kas nelabvēlīgi atsaucas uz locītavu veselību – tās kļūst sausākas. “Amortizācijas iespēja samazinās, skrimšļi ir trauslāki, rodas osteoartrīta attīstības risks. Šādā situācijā ne tikai skriešana, bet arī jebkura cita fiziska aktivitāte, ko izpildot rodas triecieni, sāk aizvien vairāk kaitēt locītavām,” saka ārsts.

Tomēr ir cilvēki, kuri gadiem nodarbojas ar skriešanu vai volejbolu un ir aktīvi šajos sporta veidos, neraugoties uz organisma novecošanu. Visams Rafaels skaidro: “Trenējoties ilgstoši – visa mūža garumā, šo cilvēku ķermeņi ir pietiekami sagatavoti – muskulatūra, tostarp dziļie muskuļi, ir labi trenēti. Taču tiem, kuri uzsāk nodarboties ar kādu sporta veidu, nebūdami trenēti, ir jābūt piesardzīgiem un jāizvēlas tāda sportiskā aktivitāte, kas nekaitē locītavu veselībai. ”

Kā mazināt triecienu spēku?

Lai sportojot mazinātu triecienu uz locītavām, īpaši svarīgi ir divi faktori – apavi un segums.

Segums

Locītavām labvēlīgs ir mākslīgais segums stadionā, meža takas vai pludmales smiltis. Savukārt lielāko ļaunumu locītavām var nodarīt, sportojot uz asfalta vai bruģa.

Apavi

Foto: Freepik.com/ jcomp

Apavos ir vērts ieguldīt līdzekļus, ja plāno regulāras fiziskas aktivitātes. “Iegādājoties apavus, svarīgi ņemt vērā, ar ko tieši tajos nodarbosies un vai ražotājs šos apavus ir paredzējis šādam nolūkam. Tas nav tikai mārketings! Mūsdienu tehnoloģijas un izejmateriāli ļauj apavus ražot mērķtiecīgi, konkrētai aktivitātei. Ja, piemēram, patīk darboties vairākos sporta veidos un nav iespēju katrai aktivitātei – skriešanai, basketbolam, futbolam – izvēloties savus apavus, iesaku iegādāties vienus labus sporta apavus un papildu – konkrētam sporta veidam paredzētas apavu iekšzoles – tās labi fiksēs pēdu un mazinās triecienu risku,” saka ārsts.

Pat nelielas sāpes nav maznozīmīgas

Varētu domāt, ka nelielas sāpes, piemēram, celī, nav iemesls nesākt (vai pārtraukt) sportot, taču tas ir maldīgs un pat veselībai kaitīgs uzskats, atzīst eksperts: „Ja nejūties pilnīgi vesels, paņem pauzi! Sāpes ir pirmais signāls, kā organisms informē par to, ka kaut kas nav kārtība. Tām noteikti ir jāpievērš uzmanību. Dzīve nenoliedzami ir kustība, taču nevajag to darīt stihiski. Ja ir parādījies simptoms, jādodas pie ārsta uz konsultāciju, iespējams, jāveic izmeklējumi. Tikai tad, kad noskaidrots sāpju iemesls un tas ir novērsts, kad ārsts apstiprina, ka treniņi nevar nodarīt ļaunumu, tikai tad var tos atsākt. Ideāli, ja treniņu programmu sākotnēji izstrādā fizioterapeits.”

Kādu aktivitātes veidu izvelēties?

Foto: Freepik.com/ bearfotos

Jo fiziski aktīvāks ir cilvēks, jo labāk tiek eļļotas viņa locītavas. Tiesa, ieteicams, jo īpaši iesācējiem vecumā pēc trīsdesmit gadiem, izvēlēties tādus sporta veidus, kas locītavām nerada triecienus. Ārsts iesaka: “Locītavām noderīgi būs muskulatūras treniņi:

 • muskuļu spēka vingrinājumi un dziļās muskulatūras vingrinājumi trenažieru zālē,
 • velotrenažieris vai braukšana ar velosipēdu pa gludu virsmu,
 • airēšana,
 • peldēšana.

Ja ir jāizveido treniņu top, sākot ar locītavām draudzīgāko nodarbošanos, tad pirmajā vietā būs peldēšana, otrajā – velotrenažieris, un trešajā – pārējie minētie sporta veidi.

Nekaitīga locītavām un laba visam organismam ir nūjošana, jo tās laikā slodze tiek pareizi sadalīta uz ceļu, gūžu, elkoņu, plecu locītavām.  Salīdzinot – ilgstoša staigāšana vai ātra iešana tik laba nebūs, jo visus triecienus uzņems tikai ceļu locītavas. Savukārt skriešana šajā sportisko aktivitāšu sarakstā ierindojas aiz iepriekš minētās, tā kā ir traumatiskāka par ātru iešanu un ilgstošu staigāšanu.”

Labas locītavu veselības priekšnosacījumi

Par locītavu veselību būtu jādomā ikdienā un ilgtermiņā, turklāt neatkarīgi no tā, kādu sporta veidu piekopj. Tas nozīmē dot savam organismam visu, kas tam nepieciešams normālu funkciju nodrošināšanai arī tad, kad organismā dabiski, piemēram, novecojot, samazinās tās vai citas minerālvielas ražošana.

Uzturs

Foto: Freepik.com/ jcomp

Zināms, ka pilnvērtīgs, sabalansēts uzturs spēj nodrošināt organismu ar gandrīz viesiem nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām. “Locītavu veselībai svarīgi, lai uzturs palīdzētu saglabāt skrimšļu elasticitāti. Svarīgi lietot C vitamīnu (labs antioksidants un palīdz aizsargāt audus) saturošus augļus un dārzeņus, piemēram, papriku, Briseles kāpostus, lapu kāpostus, upenes, smiltsērkšķu un mežrozīšu augļus. Ieteicama Vidusjūras ēdienkarte – dārzeņi, augļi, pākšaugi, olīveļļa, pilngraudu produkti, treknās jūras zivis. Īpaši noderīgas locītavu veselībai ir zivju eļļā esošās omega-3 taukskābes.

Ūdens

Tas ir jādzer pietiekami daudz – vismaz divi litri dienā, turklāt šajā apjomā nevajag ierēķināt patērēto kafijas, tējas, sulas un citu šķidrumu daudzumu. Tikai tīru ūdeni! Cilvēka organisms  sastāv galvenokārt no ūdens, tāpēc tas ir patiešām svarīgs visa organisma darbībai.

Uztura bagātināšana

Foto: Freepik.com/ freepic.diller

Uztura bagātinātāju lietošana var palīdzēt papildināt organismu ar tam nepieciešamajiem vitamīniem un minerālvielām, ja tos neizdodas uzņemt ar uzturu vai arī kādas veselības problēmas dēļ. “Locītavām ir vajadzīgs  kolagēns, glikozamīns, hondroitīns. Taču kļūdās tas, kurš domā, ka, lietojot tos kā uztura bagātinātājus daudz un ilgi, locītavas vienmēr paliks jaunas. Tā nebūs! Uztura bagātinātājam ir jēga tikai tad, ja tos lieto, lai dotu ķermenim papildu minerālvielu, darot arī citas darbības, kas locītavas uztur veselas. Jo elastīgās skrimslis, jo mazāk tas pakļauts plaisāšanai un traumu riskam,” uzsver ārsts.

Kas uztura bagātinātājiem vēderā?

Farmaceite piekrīt traumatologa ortopēda teiktajam: “Uztura bagātinātāji var būt efektīvi, līdzteku aktīvam dzīvesveidam un veselīgam uzturam. Locītavām lietderīgi būs tie, kā sastāvā ir kolagēns, glikozamīns un hondroitīns. Glikozamīns ir svarīgs, jo to organisms izmanto jaunu saistaudu veidošanā. Hondroitīns pasargā skrimšļaudus no bojājuma, aiztur skrimšļaudos ūdeni un sekmē amortizāciju. Savukārt kolagēns ir dabīgais proteīns un tas ir galvenais saistaudu komponents. Jāpārliecinās, lai produkts satur tieši II tipa kolagēnu, kas ir svarīgs locītavām.

Parasti locītavu veselībai paredzētajos līdzekļos ir pievienota arī hialuronskābe, C vitamīns vai mežrozīšu pulveris, metilsulfonilmetāns, kas veicina kolagēna sintēzi organismā.

Pieejami ir līdzekļi, kas ražoti no haizivs skrimšļa un var palīdzēt mazināt sāpes locītavās. Labi, ja uztura bagātinātājs satur arī mikroelementus. C vitamīns veicinās kolagēna sintēzi un nodrošinās kalcija vielmaiņu kaulos, mangāns – piedalās normālā kaulaudu, skrimšļaudu un saistaudu veidošanās procesā.

Svarīgi pirms pievēršanās sporta aktivitātēm!

 • Sportot jāuzsāk pakāpeniski, sagatavojot muskulatūru un neaizmirstot arī par dziļās muskulatūras, kas ir īpaši nozīmīga, domājot par locītavu veselību, treniņu un stiprināšanu.
 • Sākumā noteikti noderēs fizioterapeita konsultācija.

·        Jāpatur prātā – jo vairāk gadu, jo uzmanīgāk jāizturas pret treniņu uzsākšanu.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Ārstu privātprakses, speciālisti":

Uzņēmumi nozarē "Ārstu privātprakses, speciālisti"

Ava Clinic, SIA

Ava Clinic, SIA

AVA Clinic – EUGIN klīniku tīkls, Baltijas un Ziemeļeiropas vadošā neauglības ārstēšanas klīnika, kas specializējas neauglības ārstēšanā un embrionālā ģenētikā, kā arī piedāvā apjomīgu pakalpojumu klāstu ginekoloģijā un dzemdniecībā. Klīnikai ir vairāk nekā piecpadsmit gadu pieredze un pelnīta laba reputācija Eiropas Savienībā, pateicoties augstu standartu ievērošanai, kvalitatīviem un dažādiem pakalpojumiem un augstiem sasniegumiem neauglības ārstēšanas jomā. Jaunu tehnoloģiju izmantošana ārstēšanas un izmeklēšanas gaitā, jaunākas metodes, patstāvīga pakalpojumu klāsta paplašināšana un uzlabošana, speciālistu komandas profesionālisms ļauj piedāvāt klīnikas pacientiem vislabākos un visjaunākos risinājumus. Mēs piedāvājam nekavējošus un drošus risinājumus un individuālas neauglības ārstēšanas programmas. Noteicošā loma ir vērtīgā ārsta attieksme pret katru pāri un individuālā pieeja katram pacientam veiksmīgi realizē pozitīvu rezultātu sasniegšanu. Mūsu misija – dāvāt jaunu dzīvību!

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. +371 67001007
 2. +371 29325578
 3. +371 67358484
 4. ava.riga@avaclinic.lv
 5. http://www.avaclinic.lv

Darba laiks

 • P.800-1800
 • O.800-1800
 • T.800-1800
 • C.800-1800
 • P.800-1800
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003711943
 2. LV40003711943
 3. "Luminor Bank", AS, Latvijas filiāle
 4. LV94RIKO0000080532954
 5. 17.11.2004
 6. Rīga, Vīlandes iela 3, LV-1010

Apraksts

AVA Clinic – EUGIN klīniku tīkls, Baltijas un Ziemeļeiropas vadošā neauglības ārstēšanas klīnika, kas specializējas neauglības ārstēšanā un embrionālā ģenētikā, kā arī piedāvā apjomīgu pakalpojumu klāstu ginekoloģijā un dzemdniecībā. Klīnikai ir vairāk nekā piecpadsmit gadu pieredze un pelnīta laba reputācija Eiropas Savienībā, pateicoties augstu standartu ievērošanai, kvalitatīviem un dažādiem pakalpojumiem un augstiem sasniegumiem neauglības ārstēšanas jomā. Jaunu tehnoloģiju izmantošana ārstēšanas un izmeklēšanas gaitā, jaunākas metodes, patstāvīga pakalpojumu klāsta paplašināšana un uzlabošana, speciālistu komandas profesionālisms ļauj piedāvāt klīnikas pacientiem vislabākos un visjaunākos risinājumus. Mēs piedāvājam nekavējošus un drošus risinājumus un individuālas neauglības ārstēšanas programmas. Noteicošā loma ir vērtīgā ārsta attieksme pret katru pāri un individuālā pieeja katram pacientam veiksmīgi realizē pozitīvu rezultātu sasniegšanu. Mūsu misija – dāvāt jaunu dzīvību!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Neauglība, neauglības ārstēšana, neauglības izmeklēšana, visu veidu neauglības ārstēšana, vīriešu neauglība, sieviešu neauglība, reproduktoloģija mākslīga apaugļošana, ārpusķermeņa apaugļošana, ekstrakorporālā apaugļošana, mākslīgās apaugļošanas tehnoloģijas, medicīniskā apaugļošana, medicīniskā apaugļošana valsts apmaksātās programmas ietvaros, reproduktīvas problēmas apaugļošanas procedūras, IVF, ICSI, IMSI, PICSI, IUI, TESA, atsaldētais embriju transfērs, FET, embriju transfērs, inseminācija, inseminācija ar donora spermu, inseminācija ar vīru spermu, blastocistas kultivēšana, prolongēta embriju kultivēšana, BC, embriju apvalka atvēršana, hetčings, assisted hatching, AHA, embryogen, embryoglue, MACS, FertilePlus, magnētiskā spermatozoīda attīrīšana, Geri, embriju kultivēšana GERI inkubatorā ar time-lapse sistēmu, Embryoscope, Embriju kultivācija, Embryoscope inkubatorā, embriju videonovērošana spermas banka, ārstēšana ar donora spermu, ārstēšana ar donora olšūnām, olšūnu banka, donora sperma, donoru olšūnas, spermas donors, olšūnu donors spermas analīze, spermas funkcionālais tests, spermas DNA fragmentācijas tests, DNS fragmentācijas tests, spermogramma, ģenētiskā materiāla sasaldēšana, ģenētiskā materiāla vitrifikācija, spermas sasaldēšana, embriju sasaldēšana, olšūnu sasaldēšana, olšūnu vitrifikācija, kriokonservācija, sasaldēšana pirms ķīmijterapijas, sociālā olšūnu sasaldēšana, olšūnu sasaldēšana sociālā faktora dēļ, olšūnu uzkrāšana, olšūnu sasaldēšana, reproduktologa konsultācija, reproduktologa pieņemšana, ginekologa-reproduktologa konsultācija, atlikta grūtniecība, ģimenes plānošana. Ģenētika, Ģenētiskais centrs, PGS, PGD, PGS ar NGS metodi, embriju ģenētika, preimplantācijas ģenētiskā diagnostika, preimplantācijas ģenētiskais skrīnings, vīriešu faktora neauglības ģenētiskā testēšana, Y hromosomas delēcija, ģenētiskas saslimšanas. Ginekoloģija, dzemdniecība, ginekologs, ginekologa pieņemšana, ginekologa konsultācija, ginekologs–endokrinologs, ginekologa-endokrinologa konsultācija, ginekologs-onkologs, ginekologa-onkologa konsultācija/ pieņemšana, ginekoloģiskie pakalpojumi, ginekologs Rīgā, implanta/ spirāles ievadīšana, endometrioze, trombofiīlja, histeroskopija, histeroskopija ar polipa izņemšanu, histerorezektoskopija, olvadu pārbaude, HyCoSo, HyFoSy, olvadu pārbaude ar Ex Em foam, kontracepcija, spirāles ievietošana, pesārija ievadīšana grūtnieču aprūpe, grūtniecība, grūtnieču ultrasongrāfija, dzemdību speciālista pieņemšana/konsultācija, grūtniecības novērošana, sarežģītā grūtniecība, māmiņu skola, ģenētiskā konsultācija sonoskopija, ultrasonografīja, ginekologiskā ultrasonogrāfija, doplerometrija, doplers, eksperta ģēnetiskā konsultācija, 4D sonogrāfija, USG, USG vairogdziedzerim, krūšu USG, USG piena dziedzeriem, USG vēdera dobuma orgāniem, brahiocefālo, (kakla) asinsvadu USG, kāju vēnu USG, roku vēnu USG, mīksto audu sonogrāfija. Pediatrija. Pediatra konsultācija/pieņemšana, neonatologa konsultācija/pieņemšana, bērnu vakcinācija, asinsanalīžu ņemšana bērniem, valsts apmaksātas vakcīnas bērniem. Homeopāta konsultācija, Baha terapija, osteopāta konsultācija, akupunktūra, adatu terapija. Dienas stacionārs, Fertinova, Fertinova klīnika, Fertinova klinīku tīkls, klinīka, ģimenes centrs, ava clinic, ava klīnika, ava riga, EUGIN, Eugin grupa, reproduktīvā klīnika Jaroslavs Ļakutins, Jana Brikune, Ieva Erciņa, Ieva Baidekalna, Dace Ezeriņa, Gunārs Seržants, Androniks Mitiļdžans, Ruta Vikaine, Irina Varslavāne, Anastasija Astrahanceva, Elīna Gelderiņa, Diana Bokučava, Inga Dzelve-Klepere, Oksana Možeitoviča.


Vairāk

Foto 10

Laboratorija
Neauglības ārstēšana
Mākslīgā apaugļošana
Laboratorija
Laboratorija
Ava Clinic Rīgā
Ava Clinic Rīgā
Ava Clinic Rīgā
Ava Clinic Rīgā
Ava Clinic Rīgā

Mājas lapa internetā

Video