Droši dārza darbi: Kā neiedzīvoties traumās?
Līdz ar gaisa temperatūras paaugstināšanos, arvien vairāk iedzīvotāji steidz uzlabot un labiekārtot savas piemājas teritorijas. Lai aktīvā dārza sezona noritētu bez savainojumiem un liekām raizēm, apdrošināšanas eksperti sagatavojuši vērtīgus padomus, kas palīdzēs parūpēties par drošību un veselību, darbojoties dārzā.
Skolēnu brīvlaiks strauji tuvojas: Kādus drošības jautājumus vecākiem pārrunāt ar saviem bērniem?
Lai arī vasaras brīvlaiks daudzās ģimenēs ar bērniem ir ļoti gaidīts, nenoliedzami, lielāka brīvība skolēnu ikdienā palielina arī potenciālo negadījumu risku. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) statistika, šajā laikā strauji pieaug apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par traumām, kas gūtas kā mājās, tā ārpus tām.
Pirmā palīdzība sadzīves traumu gadījumā: Iesaka farmaceite
Apdegums, griezta brūce, sasitums vai savilkti muskuļi – dažāda veida sadzīves traumas ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc nākas meklēt ārsta palīdzību vai vērsties pēc padoma aptiekā. No sadzīves negadījumiem nav pasargāts neviens, tāpēc ir svarīgi zināt, kā pareizi rīkoties traumas gadījumā, kad iespējams tikt galā paša spēkiem, bet kad jādodas pie ārsta.
Laba līdzsvara loma kritienu profilaksē
Mainoties laika apstākļiem, vērts atsvaidzināt iemaņas, kā pārvietoties pa slidenām ietvēm un nepakrist uz apledojušajiem namu sliekšņiem, tādējādi rūpējoties par savu veselību.
Slēdziens – bērnam kāju deformācija: Kas to var izraisīt un ko darīt? Konsultē fizioterapeite
Pēc ārsta pārbaudes atzinumā ierakstīts slēdziens – bērnam ir “X” (vai “O”) veida kāju jeb genus varus (vai genus valgus) deformācija. Kā rīkoties vecākiem, skaidro fizioterapeite.
Bērnu slimnīcas ķirurgs: Ievērojot drošību, bērni var izvairīties no 70% ziemas traumu
Ziemas sniedziņš saulē mirdz un tā vien vedina visu ģimeni laukā izkustēties: varam slidot, slēpot, braukt ar ragaviņām, celt sniegavīrus, pikoties vai vienkārši pastaigāties. Mūsu platuma grādos ziemā nav tikai pūkains sniedziņš, kurā iekrist un taisīt sniega eņģeļus. Sals mijas ar atkušņiem, rodas apledojums, asa sērsna, tādēļ pārgalvīga dauzīšanās ziemā var beigties ar nepatīkamām traumām.
Kājas īkšķa kaula deformācija: Cēloņi, simptomi un ārstēšana
Kā izvairīties no traumām ziemā? Iesaka speciāliste
Kā katru gadu, arī šoziem sniegotajos mēnešos palielinājies dažādu traumu skaits, ko cilvēki gūst, paslīdot un krītot uz apledojušām ietvēm vai nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem.
Kā novērst traumu riskus bērnam mājas vidē?
Kāda ir bērnam droša māja? Atbildot uz šo jautājumu, speciālisti aicina iejusties bērna lomā, jo viņu izpratne par pašsaprotamo, veiklība, reakcija un arī spēks ir daudzkārt mazāki. Īpaši būtiski tas ir, ja ģimenē ienāk pirmais bērns...
7 ieteikumi līdzsvara treniņam un kritienu profilaksei ziemā
Agri atnākusī ziema ir pārbaudījums mūsu spējai pielāgoties jaunajiem laika apstākļiem. Tas nozīmē – ne vien izvēlēties atbilstošu apģērbu, bet arī apavus, ar kuriem kājas būtu siltas un sausas, turklāt – to zoles būtu drošas, stabilas un iespējami palīdzētu izvairīties no kritieniem uz slidenas ietves vai ceļa seguma.