medicine.lv skaitļos

Lietotāji online89
Aktīvie uzņēmumi12751
Nozares raksti1358
Ekspertu atbildes20995
Kādi pasākumi jāievēro bērnu drošībai ziemas aktivitāšu laikā? Iesaka ārste : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kādi pasākumi jāievēro bērnu drošībai ziemas aktivitāšu laikā? Iesaka ārste

Freepik.com/ prostooleh
Foto: Freepik.com/ prostooleh

Ik gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi, iestājoties skaistiem, ziemīgiem laikapstākļiem, aicina ģimenes doties ārā svaigā gaisā, kopīgi nodarboties ar sportiskām aktivitātēm vai vienkārši pavadīt laiku kopā ar ģimeni, tajā pašā laikā ievērojot drošības pasākumus. Šī gada ziemas sezona sākusies traģiski, kā arī ļoti traumatiski, kas liecina par nepieciešamību gan savā ģimenē, gan sabiedrībā pārrunāt un atgādināt drošības pasākumus, baudot ziemas priekus.

”Lai ziemas prieku baudīšana sagādātu tikai pozitīvas emocijas, aicinām vecākus skaidrot arī pašiem bērniem par nepieciešamajiem drošības apsvērumiem un atcerēties, ka jūsu pozitīvais piemērs ir pamatatslēga drošai atpūtai,” iesaka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe, uzsverot, ka ikvienam pieaugušajam, kurš pamana riskus bērnu atpūtas laikā, būtu vērtīgi iesaistīties un tos novērst. 

Ārste sagatavojusi ieteikumumus ģimenēm drošai laika pavadīšanai ziemā ārpus telpām.

Ar ragaviņām – tikai pārredzamā vietā!

Ja ziemas prieki tiek baudīti, vizinoties ar ragaviņām no kalna, ir ļoti svarīgi pārliecināties, lai:

  • ceļā nebūtu šķēršļu, piemēram, koki, stabi vai zīmes, kuros bērns var ietriekties un gūt traumas;
  • nepastāv risks izbraukt uz ceļa braucamās daļas, kur var notikt sadursme ar auto. Arī tad, ja pieaugušais uzrauga situāciju – šādus kalniņus ieteicams neizvēlēties;
  • ziemas prieku baudītāji viens otru var redzēt, tādējādi kontrolējot šļūkšanas trajektoriju.

Bērnu slimnīcas ārsti kategoriski aizliedz bērnus vilkt ar ragaviņām vai slēpēm aiz motorizētiem transportlīdzekļiem, jo straujas bremzēšanas gadījumā bērni ir pilnībā nepasargāti un pakļauti augsta riska traumām, kas rezultējas ar neatgriezenisku sakropļojumu vai pat nāvi. Tā ir tīša un apzināta vardarbība pret bērnu.

Slēpojot un snovojot, vērosim priekšā braucošos!

Foto: Freepik.com/ prostooleh

Lielās sniega kupenas tā vien vilina doties uz kalnu, lai slēpotu vai snovotu. Bērnu slimnīcas ārsti noteikti aicina vecākus pirms tam ar bērniem pārrunāt drošus uzvedības paradumus uz kalna. Ir jālieto ķivere un citi aizsargi, kā arī jākontrolē ātrums, ar kādu laižas lejā no kalna, lai neapdraudētu priekšā braucošos. Jādara viss, lai izvairītos no sadursmēm un jāpatur prātā galvenais likums, ka uz kalna atbildīgs ir tas, kas brauc no aizmugures.

Uz slidām tikai ar īpašu ekipējumu!

Foto: Freepik.com/ senivpetro

Arī slidojot ir jāievēro īpaša piesardzība un jāizmanto speciālais ekipējums – ceļgalu, elkoņu sargi un ķivere. Ja ir vēlme kāpt uz dabisko ūdenstilpņu ledu, ar vai bez slidām, obligāti jāpārliecinās par ledus biezumu, lai nepastāv ielūšanas risks.  Uz ledus bērni drīkst kāpt tikai ar pieaugušo atļauju un ciešā uzraudzībā.  

Izvēlamies pareizu apģērbu!

Foto: Freepik.com/ prostooleh

Aukstajos gada mēnešos jebkura vecuma bērniem un jauniešiem ir pareizi jāģērbjas, atbilstoši laika apstākļiem. Lai izvairītos no apsaldēšanās riskiem, bērnu ārsti iesaka vilkt drēbes vairākās kārtās, kā pirmo izvēloties termoveļu. Noteikti ir jāparūpējas, lai kājas būtu siltumā, izvēloties siltas zeķes un mitrumu necaurlaidīgus apavus. Jāvelk cimdi un šalle, no kurām maziem bērniem visieteicamākās ir tuneļveidīgās pār galvu pārvelkamās, kas nodrošinās to, ka kakls būs siltumā un pasargās no riska garajā šallē sapīties.

Uzturoties ārā, nevajag neko likt priekšā sejai – ne sejas maskas, ne šalles, jo tas veicina elpceļu atdzišanu.

Jo mazāks bērns, jo ātrāk viņš var atdzist un gūt apsaldējumus, tādēļ vecākiem ir jāparūpējas, lai bērns būtu kārtīgi saģērbts

Bērnu slimnīcas ārsti aicina – ja ziemas aktivitāšu laikā tiek pamanīta pārgalvīga rīcība, nepieskatīti bērni, kuriem risks traumēties – lūdzu, neesi vienaldzīgs, bet iesaisties un norādi uz pareizu rīcību, ja nepieciešams.

Situācijās, kad negadījums jau ir noticis, ir ļoti svarīgi pēc iespējas ātrāk bērnam sniegt palīdzību. Informāciju par to, kā rīkoties traumu gadījumā un kā pasargāt bērnu, var iegūt Bērnu slimnīcas mājaslapā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” tiek piedāvātas gan maksas, gan valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas. Ir gaidīti ne tikai tie pacienti, kuri vēlas iziet rehabilitācijas procesu pēc saslimšanām, bet arī tie, kuri vēlas atpūsties un atgūt enerģiju, izbaudot SPA procedūras labsajūtai un organisma atveseļošanai. 

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvāja testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic face cream anti age".

Testa rezultāti: "Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Testa rezultāti:

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvāja testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Eliksīrs SIEVIETEI

Eliksīrs SIEVIETEI

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Sievietei” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Fielmann" optikas salons: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann" rūpējas par saviem klientiem ne tikai tad, kad vini pasūta brilles, bet turpina to darīt arī vēlāk. "Fielmann" nodrošina Bezmaksas servisu 3 gadus pēc briļļu pasūtīšanas. Brilles ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc tām jābūt labā stāvoklī ik dienu, neatkarīgi no tā, cik sen jūs tās lietojat.

"Epsorin" ātrai imūnsistēmas stiprināšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Iepazīstieties ar 100% dabīgu līdzekli ātrai imūnsistēmas stiprināšanai – "Epsorin". "Epsorin" ir Latvijā ražots produkts, kura mērķis ir veicināt cilvēku veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinot pieeju unikālai, kvalitatīvai un efektīvai, dabīgas izcelsmes produkcijai.