
9 padomi, kā izvairīties no muguras sāpēm, strādājot mājās: Iesaka ergoterapeite
Ar muguras sāpēm dažādu profesiju pārstāvji sastapās vēl pirms "pārcēlāmies" strādāt no mājām. Tam iemesli bija dažādi – nepareizi novietots dators, neērts darba krēsls vai galds, nepareiza sēdēšanas poza u.c., taču tagad, kad ērta vieta jāatrod mājās, tas kļūst vēl izaicinošāk un kādam iespējams arī vēl sāpīgāk.

7 padomi, kā uzlabot bērna stāju: Iesaka ārste
Skolas gaita pirmklasnieka dzīvē ienes lielas emocionālas un fiziskas pārmaiņas, turklāt ir jāspēj gan nosēdēt mācību stundās, gan piedalīties sporta nodarbībās. Noskaidrosim, kas liecina par to, ka bērna stājai nepieciešama korekcija un ko darīt, lai puikas un meitenes iemīlētu regulāras sportiskas aktivitātes.

Kā ilgstoša sēdēšana ietekmē veselību? 5 iespējamās veselības problēmu grupas
Atzīstot, ka ir būtiski zināt un arī ņemt vērā visus faktorus un kaitīgo ietekmi, ko organismam nodara ilgstoša sēdēšana, speciālisti izcēluši piecas problēmu grupas. Kas tad īsti notiek ar mūsu ķermeni pēc ilgstošas sēdēšanas, un kādēļ par to patiešām būtu jāuztraucas, uzzinām kopā ar fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsti.

Bērna veselība un izturība: Kam pievērst uzmanību pirms mācību gada? Iesaka speciālisti
Iepriekšējā macību gada noslēgums Covid-19 dēļ noritēja neierasti, tādēļ gan vecāki, gan pedagogi, bet jo īpaši bērni cer, ka jaunais mācību gads būs tāds, kā agrāk – ar klātbūtni visur un visā: mācībās, sportā, brīvā laika aktivitātēs, darbos un nedarbos. Gatavojoties uzsākt skolas gaitas, jādomā ne tikai par skolas somu, grāmatām un burtnīcām, bet arī par veselību un izturību.

Kā uzlabot fizisko labsajūtu un darba efektivitāti, strādājot no mājām?
Darbs no mājām kļuvis par jauno ikdienu lielai daļai strādājošo, un vēl teju mēnesi daudzi no mums birojos neatgriezīsies. Iekārtot veselībai nekaitīgu darba vidi mājas apstākļos var būt gana izaicinoši, taču ne neiespējami.

5 padomi ergonomiskam darbam vai mācībām no mājām
Ņemot vērā izsludināto ārkārtas stāvokli valstī, daudzi biroju darbinieki turpina darbu attālināti, visbiežāk – no mājām. Šonedēļ, atsākoties mācībām, arī skolēniem nākas pielāgoties attālinātam darbam jeb zināšanu apguvei. Lai nenodarītu pāri savai veselībai, darba un mācību vide jāiekārto ergonomiski, kā arī jāievēro atpūtas brīžu regularitāte.

Sāpes sprandā un kakla daļā – mūsdienu dzīvesveida cena
Kakla un spranda sāpju cēloņi var būt dažādi, – sākot no nepareizas gulēšanas un stājas, beidzot pat ar tik nopietnu saslimšanu kā meningīts. Sāpes sprandā rada diskomfortu, un tām var pievienoties arī reiboņi, galvassāpes, sāpes pierē un zvanīšana ausīs. Vairāk par ieradumiem un iemesliem, kas rada sāpes sprandā, stāsta farmaceite.

Digitālā higiēna: 5 padomi veselīgām attiecībām ar viedierīcēm
Viedierīces nenoliedzami atvieglo mūsu ikdienu, tomēr stundām ilga "Instagram" skrollēšana vai vēlme ik pēc pāris minūtēm ieskatīties telefonā kļuvusi par netikumu daudziem no mums. Kā viedierīces ietekmē pašsajūtu un kā veicināt to jēgpilnu izmantošanu, skaidro eksperti.

Kādas ir Latvijā izplatītākās arodslimības un kā no tām veiksmīgi izvairīties? Skaidro speciālisti
Muguras sāpes, tirpstošas rokas, kakla skriemeļu problēmas, kas savukārt izraisa citus nepatīkamus simptomus – šīs ir tikai dažas, taču ļoti izplatītas veselības problēmas, kurās cilvēki iedzīvojas darba vietā, norāda apdrošināšanas sabiedrība.

Disfāgija jeb rīšanas traucējumi: 3 galvenie ieteikumi, kas jāievēro pacientiem (VIDEO)
Vairāki simti audiologopēdu, ergoterapeitu, fizioterapeitu, uztura speciālistu, mākslas terapeitu un citu rehabilitācijas nozarē strādājošo ekspertu 19. un 20. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pulcēsies Latvijas I Nacionālajā rehabilitācijas kongresā. Viena no aktuālajām tēmām, par kurām tiks diskutēts, ir disfāgija jeb rīšanas traucējumi.