
Ko darīt, ja ceļošanu apgrūtina jūras slimība? Iesaka speciālisti
Atvaļinājumu, ceļojumu un aktīvās atpūtas sezona rit pilnā sparā. Taču ko darīt, ja pilnvērtīgi izbaudīt šī laika aktivitātes traucē kinetoze jeb jūras slimība? Kādi ir tās iemesli un ko varam darīt, lai to novērstu? Stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.

Zobu higiēnas nozīme mutes dobuma veselībā
Cilvēka organismā viss ir saistīts, tādēļ arī mutes dobuma veselība var veicināt dažādu citu veselības problēmu rašanos. Ir pierādīts, ka periodontīts (zobu apkārtējo audu iekaisums) var veicināt saslimšanu ar sirds un asinsvadu slimībām un cukura diabētu, kā arī paaugstina infarkta risku.

Atvilnis: Iemesli, profilakse un ārstniecības iespējas
Atviļņa problēma var sagādāt daudz nepatīkamu sajūtu, taču reizēm var noritēt nepamanīta, vienlaikus radot dažādas nelabvēlīgas sekas. Kā atpazīt atvilni, kādi ir galvenie tā iemesli un profilakses pasākumi, kā arī ārstniecības iespējas, stāsta ārsts rezidents gastroenteroloģijā un klīniskā farmaceite.

Kā uzsākt peldēšanas treniņus?
Iespējams, tieši šis ir labākais gada brīdis, lai rosinātu ikvienu uzsākt treniņus ūdenī, apgūt pamata peldēšanas prasmes un pēc tam turpinātu nodarboties baseinā visu cauru gadu, iekļaujot ūdens aktivitātes dzīvesveida modelī.

Kad zīdainis ir gatavs iepazīt apkārtējo pasauli? Stāsta psihoterapeite
Vairums vecāku pēc iespējas ātrāk vēlas socializēt mazuli, tomēr pārsteidzīga došanās uz pasākumiem un iepazīstināšana ar jauniem cilvēkiem zīdainim var radīt lielu stresu. Par to, no kāda vecuma uz pasākumiem drīkst doties kopā ar zīdaini un kad atvasi var atstāt ar aukli vai vecvecākiem, stāsta ārste psihoterapeite.

Saldējums – gardais vasaras našķis, kas var būt arī veselīgs
Par to, kuram pirmajam ienāca prātā pagatavot saldējumu, vēsture klusē, taču dažas liecības ļauj gūt priekšstatu, ka šis našķis cilvēcei ir pazīstams jau vismaz divarpus tūkstošus gadu. Līdz ar sabiedrības paradumu maiņu aug arī interese par veselīgiem produktiem – pieaug pieprasījums pēc dabiskas izcelsmes augļu un ogu saldējumiem.

Šķiedrvielas organismā: Kas liecina par to trūkumu un kā labot situāciju?
Paaugstināts ķermeņa svars, vēdera darbības traucējumi un pastāvīga izsalkuma sajūta – ja esi sastapies ar šīm problēmām, ir vērts pārskatīt savu ēdienkarti – iespējams, tavā uzturā nav pietiekami daudz šķiedrvielu. Kas īsti ir tik vajadzīgās šķiedrvielas, kādi simptomi liecina par to trūkumu un kas jādara, lai tās uzņemtu pietiekamā daudzumā, stāsta sertificētā farmaceite.

Kā rūpēties par ādas mitrināšanu vasarā? Skaidro farmaceite
Vasaras laikā palielinās risks ādai zaudēt mitrumu un kļūt dehidratētai. Kā izvairīties no ādas dehidratēšanās un ko darīt, lai āda būtu pietiekami mitrināta? Stāsta farmaceite.

Saules mijiedarbība ar medikamentiem: Kas jāņem vērā?
Saulains laiks nes daudz patīkamu pārmaiņu ikdienas dzīves ritmā, tomēr jāpatur prātā, ka atsevišķu medikamentu iedarbība saules gaismas ietekmē var mainīties.