
Sausa, sāpīga deguna āda un pastiprināta acu asarošana: Kā mazināt saaukstēšanās simptomus?
Klepus, iesnas, paaugstināta temperatūra – vīrusu sezona rit pilnā sparā, un saslimšana var piezagties, gluži nemanot. Vienas no nepatīkamākajām saaukstēšanās blaknēm ir sausa un sāpīga deguna āda un pastiprināta acu asarošana, kas rada diskomfortu, būtiski apgrūtina slimības gaitu un vēl vairāk pasliktina jau tā nelāgo pašsajūtu.

Atgūt maksts tvirtumu un jutīgumu Reklāmraksts
Maksts gļotādas audu tvirtuma un tonusa zuduma gadījumā ir pieejams mūsdienīgs un nesāpīgs risinājums. Sievietes, kuras spērušas šo soli, atzīst, ka atguvušas daudz vairāk nekā tikai maksts tonusu – atgriezusies arī laba vispārējā pašsajūta, dzīvesprieks un zaudētā dzirkstelīte attiecības ar partneri. Par to, kā atgūt maksts tvirtumu, skaidro ginekoloģe Inta Dinsberga.

Atslēgas vārdi aknes savaldīšanai: līdzestība un pašdisciplīna Reklāmraksts
Nosliece uz akni, kas pazīstama arī kā pinnes, ir ģenētiski noteikta, šo problēmu neatrisinās tikai viena ziede vai tablete, bet būs nepieciešams pastāvīgs darbs, kas prasa disciplinētu attieksmi. Par aknes rašanos un ārstēšanu stāsta Dinsbergas klīnikas dermatoloģe Jūlija Boļšakova.

Kāda ir selēna nozīme organismā? Stāsta farmaceite
Viens no antioksidantiem, par kura nozīmi runā arvien biežāk, ir selēns. Kāda ir tā loma mūsu organismā un ar kādiem pārtikas produktiem varam to pilnvērtīgi uzņemt? Kas ikvienam ir jāzina pirms selēnu saturošu uztura bagātinātāju lietošanas? Konsultē klīniskā farmaceite.

Menstruālās piltuves: Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes
“Dāmas, vai kāda lieto menstruālo piltuvi? Ko sakāt – vai ir vērts? Kur pirkāt?” Šie un līdzīgi jautājumi sociālajos medijos redzami arvien biežāk un sievietes dalās pieredzē, lielākoties – pozitīvā. Arī veselības aprūpes speciālistu viedoklis ir atbalstošs, un ierīces iegāde vairs nav problēma – tās ir nopērkamas lielākajās aptiekās.

Kas ir emocionālā inteliģence un kā to pilnveidot? Stāsta psihoterapeite
Mēdz teikt, ka jūtas kāpj pāri prāta uzceltajiem žogiem. Taču, ieskatoties vērīgāk, var izrādīties, ka prāta žogs no tiem pašiem emociju ķieģeļiem vien ir būvēts. Cilvēki katru dienu piedzīvo virkni dažādu emociju, kas ietekmē pašsajūtu, attiecības un nereti liek vētraini reaģēt uz vienu vai otru notikumu.

A un B plāns uzturvielu un vitamīnu nodrošināšanai ziemā: Skaidro speciālisti
Tieši ēšanas paradumi bieži vien nosaka, kādas uzturvielas un vitamīnus organisms saņem un ko nesaņem. Veselības centru apvienības (VCA) sertificētā uztura speciāliste Anita Baumane atgādina, ka par uztura balansu tieši ziemā būtu visai nopietni jāpadomā.

Kā novērst traumu riskus bērnam mājas vidē?
Kāda ir bērnam droša māja? Atbildot uz šo jautājumu, speciālisti aicina iejusties bērna lomā, jo viņu izpratne par pašsaprotamo, veiklība, reakcija un arī spēks ir daudzkārt mazāki. Īpaši būtiski tas ir, ja ģimenē ienāk pirmais bērns...

7 ieteikumi līdzsvara treniņam un kritienu profilaksei ziemā
Agri atnākusī ziema ir pārbaudījums mūsu spējai pielāgoties jaunajiem laika apstākļiem. Tas nozīmē – ne vien izvēlēties atbilstošu apģērbu, bet arī apavus, ar kuriem kājas būtu siltas un sausas, turklāt – to zoles būtu drošas, stabilas un iespējami palīdzētu izvairīties no kritieniem uz slidenas ietves vai ceļa seguma.

Osteoporoze: Riski, profilakse un savlaicīgas diagnostikas nozīme
Lai arī pēdējos gados par osteoporozi jeb “trauslo kaulu slimību”, tās riskiem un profilaksi runā arvien plašāk, tās izplatība noteiktās vecuma grupās ir ļoti augsta. Turklāt parasti tā izplatās nemanāmi, tāpēc tiek dēvēta par “klusējošo epidēmiju” un mēdz tikt atklāta pēkšņa kaulu lūzuma gadījumā.