
Pieredzes stāsts: Arī stomas pacienti var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi
Cilvēku savstarpējo interesi, atbalstu, palīdzību un informācijas apmaiņu stomas nēsātāja Ilona Štokolova ieguvusi pēc tam, kad savus pārdzīvojumus, pieredzi un sāpi uzdrīkstējās publiski stāstīt televīzijas sižetā. Tas gan neatrisināja visas problēmas, taču Ilona vairs nejūtas viena.

Vesela āda ap nagiem – kā parūpēties, lai neveidojas ienadži?
Izpratne par roku ādas atjaunošanās procesu var palīdzēt izzināt, kas ādai vajadzīgs un kādas pazīmes liecina par nepieciešamu rīcību. Viena no izplatītākajām roku ādas problēmām, kas rada diskomfortu un neērtības, ir ienadžu veidošanās.

Kāpēc jāzina savs asinsspiediens un kā to uzturēt normas robežās?
Asinsspiediens ir viens no galvenajiem cilvēka veselības rādītājiem – jebkuras novirzes no normas var būtiski ietekmēt veselību un pašsajūtu. Paaugstināts asinsspiediens veicina virkni dažādu saslimšanu, īpaši negatīvi ietekmējot sirds un asinsvadu veselību, savukārt pazemināta asinsspiediena gadījumā iespējams novērot tādus simptomus kā nogurumu, reiboņus un grūtības koncentrēties.

Slēdziens – bērnam kāju deformācija: Kas to var izraisīt un ko darīt? Konsultē fizioterapeite
Pēc ārsta pārbaudes atzinumā ierakstīts slēdziens – bērnam ir “X” (vai “O”) veida kāju jeb genus varus (vai genus valgus) deformācija. Kā rīkoties vecākiem, skaidro fizioterapeite.

Kā apēst vairāk dārzeņu? Iesaka uztura speciāliste
Lai arī dārzeņi pamatoti tiek uzskatīti par vienu no veselīga uztura stūrakmeņiem, vairumam cilvēku to patēriņš ikdienā vēl arvien ir būtiski jāpalielina. Diemžēl daudziem dārzeņi asociējas ar pliekanu, bezgaršīgu uzturu, un šī stigma ir jāmaina, jo dārzeņi ir aromātiski, gardi, sātīgi un uzturvielām bagāti.

Jaunās narkotiskās vielas, kas apdraud Latviju: Cik tās bīstamas? Skaidro ārste
Ja agrāk, lasot policijas ziņas saistībā ar narkotiku uzglabāšanas un lietošanas pārkāpumiem, viss bija skaidrs – kas tad tās ir par atrastajām vielām, tad šobrīd sarežģītie ķīmiskie nosaukumi pat nav izrunājami. Par to, kas ir jaunās narkotiskās vielas un cik tās ir bīstamas, skaidro Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja Dr. Astrīda Stirna.

Kādus vitamīnus lietot spēku atjaunošanai pēc ziemas?
Pēdējais ziemas mēnesis un pavasaris ir laiks, kad mazliet pagurstam no aukstuma un pelēcības visapkārt. Turklāt patlaban vairāk enerģijas organismam nepieciešams, lai apkarotu aktivizējušos vīrusus un infekcijas. Kādus vitamīnus labāk lietot spēku atjaunošanai?

Kas jāņem vērā, kopjot ādu ap acīm? Iesaka farmaceite
Āda ap acīm ir jutīgāka un plānāka nekā pārējā sejas āda, tādēļ ir svarīgi zināt, kā par to pareizi rūpēties. Kas jāņem vērā un no kādām kļūdām jāizvairās, kopjot ādu zem acīm, lai izskatītos labi? Konsultē farmaceite.

Ko labu veselībai var dot Vidusjūras stila ēšanas paradumi? Stāsta uztura speciāliste
Vidusjūras ēdienkarte ir viena no iecienītākajām visā pasaulē. Daudzkārt pētīta tās pozitīvā ietekme uz cilvēka ķermeņa un mentālo pašsajūtu, un to apstiprina arī ANO Pasaules Veselības organizācijas pētījums. Uztura speciāliste skaidro, kādi ir ieguvumi, baudot Vidusjūras stila maltītes, un dalās noderīgās idejās.

Bērnu onkoloģija Latvijā: Diagnostika un ārstēšanas iespējas
Latvijā katru gadu tiek diagnosticēti aptuveni 50-60 jauni bērnu onkoloģijas gadījumi. Izdzirdot vārdu “bērnu onkoloģija”, cilvēka domas lielākoties nonāk pie sliktākajiem iespējamajiem scenārijiem. Vienlaikus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pediatre un hematoonkoloģe Elizabete Cebura uzsver, ka, lai arī šī diagnoze ir smags un ļoti emocionāls notikums, tomēr salīdzinājumā ar pieaugušo onkoloģiju bērniem ir ievērojami labāki ārstēšanas rezultāti.