
Cilvēka asinis – unikālas un neaizstājamas dzīvību glābšanā (INTERVIJA)
Zinātnē vai moderno tehnoloģiju laboratorijās nav atrasts vai izstrādāts kas tāds, kas spētu aizstāt cilvēka asinis gadījumos, kad tās ir nepieciešamas. Tāpēc vajadzība pēc tām ir vienmēr aktuāla visos laikos, ņemot vērā arī uzglabāšanas laika īpatnības.

Mazuļa barošana pirmajos dzīves mēnešos: Kā pārvarēt izaicinājumus?
Mazuļa ienākšana ģimenē ir liels prieks. Vienlaikus tā ir satraucoša pieredze, sevišķi tad, ja piedzimis pirmais bērniņš – vecākiem jāiepazīst mazulis un jāmācās apmierināt visas viņa vajadzības. Viens no pirmajiem jaunās māmiņas pārbaudījumiem pēc bērniņa nākšanas pasaulē ir barošana ar krūti.

Sauss vai mitrs klepus: Kā efektīvi ārstēt atšķirīgus klepus veidus?
Klepus ir viens no izplatītākajiem elpceļu saslimšanu simptomiem, nereti izraisot ne vien sāpes un diskomfortu, bet arī traucējot naktsmieru un ikdienas gaitas. Lai klepu sekmīgi ārstētu, nepieciešams noskaidrot tā cēloni, kā arī piemērot atbilstošu terapiju atkarībā no klepus veida un izpausmēm.

Ar siltumu pret saaukstēšanos. Kas un kad darāms?
Sen zināms, ka dažādas sildošas procedūras saaukstēšanās slimības laikā var palīdzēt ātrāk atlabt. Tiesa, ir svarīgi saprast, vai ķermeņa daļu, piemēram, kāju, krūšu, muguras sildīšana, ir piemērota konkrētajā gadījumā.

Kā izvēlēties piemērotākos intīmās higiēnas līdzekļus? Iesaka speciāliste
Intīmajai higiēnai ir liela nozīme, lai mēs ik dienas justos labi un komfortabli. Izmantojot nepiemērotus līdzekļus intīmās zonas kopšanai, var tikt izjaukts intīmās zonas līdzsvars, kas var veicināt dažādu nepatīkamu sajūtu rašanos.

Optometriste: Acu saslimšanu pirmos simptomus pacienti paši pamanīt nevar
Sasniedzot 40+ vecumu, kad redze dabiski sāk novecot, nereti cilvēkiem nākas saskarties ar presbiopiju jeb vecuma tālredzību, kas apgrūtina iespēju saskatīt informāciju tuvumā. Tomēr tas nav vienīgais iemesls, kāpēc nepieciešams regulāri apmeklēt redzes speciālistu.

Psihiatre: Veselīgs miegs – labākais līdzeklis pret stresu
Rudens ir laiks, kad cilvēkus pārņem skumjas, pasliktinās garastāvoklis, daudzi sāk dzīvot stresa un satraukuma stāvoklī. To veicina gan drūmums dabā, gan augstie komunālie maksājumi, daudzu preču un pakalpojumu sadārdzināšanās.

Kāpēc bērns bieži slimo? Skaidro eksperti
Bērnudārza gaitu laiks daudziem vecākiem var būt liels pārbaudījums. Šajā laikā parādās jauni satraukumi, un bērns mēdz bieži slimot. Tas rada jautājumus – cik bieža slimošana šajā periodā tiek uzskatīta par normu un ko darīt vai nedarīt vecākiem, ja bērns bieži slimo?

Pusaudzim liela apetīte: Vai ir jāuztraucas? Skaidro uztura speciāliste
Divas karbonādes, četri vārīti kartupeļi, salāti, un vēl nav gana! Vai ir jāuztraucas, ja pusaugu dēls vai meita ēd pat vairāk nekā vecāki? To skaidro sertificēta uztura speciāliste.

Kāpēc izjūtam sāpes, gadalaikiem mainoties, un kā rīkoties? Stāsta speciālisti
Bieži vien, mainoties sezonai vai iestājoties aukstākam un mitrākam laikam, mēdzam izjust sāpes dažādās ķermeņa vietās, piemēram, muskuļos, locītavās un citur, kur senāk bijušas kādas traumas. Kāpēc, gadalaikiem mainoties, cilvēki var izjust sāpes konkrētās ķermeņa daļās un kā rīkoties šādos gadījumos, skaidro traumatologs un farmaceite.