
Matiem, ādai un ne tikai: kolagēna nozīme zarnu trakta un vispārējā veselības stāvokļa uzlabošanai Reklāmraksts
Kolagēns jau izsenis tiek saistīts ar skaistumu, īpaši ar ādas, matu un nagu veselību un estētisko pievilcību. Taču tā ietekme uz mūsu veselību un labsajūtu sniedzas daudz tālāk par estētiku. Uzzināsim, kāda loma ir kolagēnam mūsu vispārējās veselības un labsajūtas uzturēšanā!

Kā saprast, ka organismam trūkst D vitamīna? Stāsta farmaceite
D vitamīns, ko dēvē arī par „saules vitamīnu”, ir neaizstājama viela, kas nepieciešama pilnvērtīgai organisma darbībai. Lai gan cilvēka ķermenis spēj sintezēt D vitamīnu saules ultravioletā starojuma ietekmē, pietiekama tā uzņemšana daudziem joprojām ir izaicinājums, īpaši Latvijas klimata apstākļos.

Markus Riva: mēs neesam dzelzs vīri 24/7, drīkstam būt arī vāji
Mūziķis un mūzikas producents Markus Riva (Miķelis Ļaksa) ne vienmēr ir bijis pašpārliecināts, fanu mīlēts un līdz ausīm iekšā tajā, ko mīl visvairāk, – mūzikā. Pusaudža gados viņš ne tuvu nav juties pieņemts un saprasts.

Viedoklis: zāles vajadzīgas gan ikdienā, gan krīzē. Kā rīkoties katram iedzīvotājam, kā – valstij?
Krīze, panika – šajās dienās daudz dzirdēti un locīti vārdi. Krīze zāļu pieejamībā Eiropas valstīs vērojama jau vairāku gadu garumā un tikai profesionāļu kompetence un veiklība darba pienākumos ir garantija tam, ka lielākā daļa zāļu iztrūkuma epizožu Latvijas iedzīvotāju un arī atbildīgo amatpersonu vidū netiek pamanītas, jo tikušas laikus novērstas.

Grūtniecības plānošana? Konsultējies ar ginekologu un uzzini, kā sagatavoties! Reklāmraksts
Lai šis grūtniecības laiks topošajiem vecākiem būtu pēc iespējas mierīgāks, ir vērts laikus apmeklēt ginekologu, kurš sniegs vērtīgus padomus un palīdzēs sagatavoties šim svarīgajam notikumam. Kāpēc pirms grūtniecības iestāšanās ir tik svarīgi konsultēties ar ginekologu un kādi ir galvenie soļi, kas jāveic, plānojot ģimenes pieaugumu, stāsta Veselības un skaistuma centra Adoria ginekoloģe Natālija Gailīte.

Kā ārstēt bezmiegu palīdz kognitīvi biheiviorālā terapija un atbalsta grupas? Skaidro terapeites
Pēc dažādu pētījumu datiem, teju katrs piektais pieaugušais ir sastapies ar bezmiegu 12 mēnešu periodā, savukārt katrs desmitais Eiropas iedzīvotājs cīnās ar hronisku bezmiegu ilgtermiņā.[1] Tā kā bezmiegs ir kompleksa problēma, kas ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti, visā pasaulē tiek meklēti efektīvi risinājumi.

Spina bifida jeb šķelts mugurkauls: pieredzes stāsts
Spina bifida jeb šķelts mugurkauls – šāda diagnoze noteikta Katrīnai. Meitenei ir 16 gadi, un šogad viņa absolvēs 9. klasi parastā skolā, taču priecīgo notikumu aizēno skaudra realitāte – ar to arī beidzas viņas iespējas mācīties tepat, Latvijā.

Kad smaids slēpj sāpes jeb – kā atpazīt augsti funkcionējošo depresiju?
Mūsdienu dinamiskajā un prasīgajā dzīves ritmā arvien biežāk tiek runāts par garīgās veselības nozīmi, tomēr daudzas problēmas paliek nepamanītas – īpaši, ja tās ārēji neietekmē cilvēka veiktspēju. Viena no šādām grūti atpazīstamām, bet vienlaikus izplatītām garīgās veselības traucējumu formām ir augsti funkcionējošā depresija (ang. high-functioning depression), kas saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem skar miljoniem cilvēku visā pasaulē.

Kā Omega-3 taukskābes ietekmē smadzeņu darbību un ikdienas efektivitāti? Skaidro farmaceite
Ziemas tumšie mēneši bieži vien izsmeļ enerģijas rezerves, atstājot ietekmi ne tikai uz kopējo labsajūtu, bet arī uz kognitīvajām spējām – uzmanību, uztveri un atmiņu.

Vardarbība ģimenē nav norma: kā atbalstīt cietušos un ko labāk nedarīt?
Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, Latvijā 30 % sieviešu un 17 % vīriešu partnerattiecībās ir piedzīvojuši vardarbību*, tomēr joprojām bieži vien vardarbību ģimenē sabiedrība uzskata par privātu jautājumu. Psihoterapeits Artūrs Miksons atgādina, ka vardarbība ģimenē nav norma.