
Psihiatre: Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms ir arī pieaugušo problēma, nevis tikai bērnu vai pusaudžu (INTERVIJA)
Biežāk gadās sastapties ar skaidrojumiem, ka uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms ir psihiskie traucējumi, ar ko vairāk saskaras bērni un pusaudži, taču tā nav, un ar šiem traucējumiem jāsadzīvo arī pieaugušajiem, kuriem vienkārši nepienākas valsts finansēts ārsta apmeklējums vai kompensēti medikamenti.

Retā ģenētiskā slimība – Eindželmana sindroms: pieredzes stāsts (INTERVIJA)
Intervija ar 16 gadus veco Vladimiru Zīlnieku par viņa brāli, kuram ir Eindželmana sindroms. Par to, kāda ir ikdiena ģimenē, kurā bērnam ir retā slimība.

Kā palīdzēt kājām vasaras karstumā: par tūsku un vēnu veselību
Smagas, pietūkušas kājas, spiež apavi un šķietami „pazudušas” potītes – vasaras sezonā šādi simptomi daudziem nav retums. Karstums būtiski ietekmē kāju veselību un var radīt nopietnu diskomfortu, kas ne vien traucē ikdienai, bet var būt signāls par veselības problēmām. Kāpēc tā notiek un kā rīkoties, lai justos labāk?

Cistīts un urīnceļu infekcijas: cik efektīvas ir dzērvenes ārstēšanā?
Ja pēkšņi bieži jāskrien uz tualeti un ir dedzinoša sajūta urinējot, pirmā doma – tas ir cistīts, tātad steidzami jāķeras pie dzērveņu terapijas! Šādi gadījumi nav retums tieši peldēšanas sezonas laikā. Kāpēc tā? Un ja nu tomēr tā ir cita kaite? Trīs ekspertes sniedz padomu, kā šādos gadījumos rīkoties būtu vispareizāk.

Ko nevajadzētu darīt stundu pirms miega – ieradumi, kas traucē aizmigt
Mūsu miega kvalitāti ietekmē vairāki faktori, tostarp arī tas, ko darām pirms gulētiešanas. Lasi, ko nevajadzētu darīt stundu pirms miega, lai uzlabotu miega kvalitāti un justos labāk katru rītu!

Brūču aprūpe vasarā: farmaceita padomi drošai sezonai
Vasara ir aktīvākais gadalaiks – mēs vairāk laika pavadām brīvā dabā, pie ūdens, ceļojot vai darbojoties dārzā. Līdz ar to pieaug arī dažādu ādas bojājumu skaits. Kā parūpēties par šīm sezonai raksturīgajām brūcēm, kādus līdzekļus turēt pa rokai un kad nepieciešama nopietnāka palīdzība.

Pirmā palīdzība kodumiem un dzēlieniem vasarā
Vasara Latvijā nereti nāk ne tikai ar sauli un siltiem vakariem, bet arī ar nepatīkamiem ciemiņiem – odiem, dunduriem, knišļiem un citiem kukaiņiem. Īpaši mitros un siltos laika apstākļos šo kukaiņu kļūst daudz vairāk, un atpūta pie dabas var ātri pārvērsties par nebeidzamu kasīšanos. Kā rīkoties dažādu kodumu un dzēlienu gadījumos un kā sniegt pirmo palīdzību?

Ēd veselīgi: ogas kā lielisks vitamīnu un antioksidantu avots
Ogas ir viens no vērtīgākajiem dabas produktiem, kas pieejams mūsu platuma grādos. Tās ne tikai priecē ar krāsu, smaržu un garšu, bet arī sniedz būtiskus ieguvumus veselībai.

Kā tikt galā ar stresu: praktiski padomi sarežģītās dzīves situācijās
Vasaru mēdz uzskatīt par mierīgāku posmu, tomēr daudzi arī šajā periodā saskaras ar paaugstinātu ikdienas stresu un satraukumu. Daļai tieši vasara ir aktīvākais darba laiks, ar augstāku slodzes un stresa līmeni. Kā mazināt stresu saspringtākā dzīves posmā?

Kā lavandas eļļa sejai var uzlabot tavas ādas labsajūtu Reklāmraksts
Lavandas eļļa nav tikai patīkama smarža – tā ir sens un joprojām aktuāls ādas kopšanas elements. Uzzini, kā lavandas eļļa sejai var palīdzēt cīņā ar akni, sausumu un stresu! Praktiski padomi un iedarbīgi lietošanas veidi.