
Zāļu efektivitāti var mazināt piens un greipfrūts – uzzini, kāpēc!
Lai arī dažādu slimību veicināšanā liela ietekme ir dzīvesveidam, tomēr, pateicoties pareizai medikamentu lietošanai, saslimšanas var aizkavēt – TV24 raidījumā “Ārsts atbild” uzsver Skrides Sirds klīnikas dibinātājs, profesors Andris Skride.

Vasaras aptieciņa ceļojumiem un festivāliem - ko ņemt līdzi vasaras piedzīvojumos?
Lai arī vasara ir priekam – piknikam, festivāliem un laivu braucieniem –, kāda skramba, galvassāpes vai kodums gadās biežāk, nekā gribētos. “Mēness aptiekas” farmaceite Ieva Virza atgādina: nelielas sadzīves traumas var novērst pašu spēkiem, ja līdzi ir aptieciņa. Taču nopietnu simptomu gadījumā jādodas pie ārsta!

Kā senioriem parūpēties par veselību karstā laikā
Karstums un tveice var ievērojami ietekmēt cilvēka organisma pašsajūtu. Īpaši jutīgi karstumu mēdz pārciest seniori un hronisko slimību pacienti. Kā būt piesardzīgiem, rūpēties par savu veselību un justies labi arī karstākās vasaras dienās? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Kā stress un trauksme ietekmē sirds un asinsvadu veselību
Ilgstošs stress, trauksme un nepārtraukta psiholoģiska spriedze mūsdienās vairs nav tikai emocionāli izaicinājumi. Arvien skaidrāk kļūst redzams, ka mentālā veselība tieši ietekmē arī sirds un asinsvadu sistēmu, un šīs sekas nav nedz abstraktas, nedz attālas. “Par stresu mēdzam domāt kā par psiholoģisku slodzi. Taču kardioloģijā tas izpaužas ļoti fiziski — paaugstināts asinsspiediens, traucēta sirdsdarbība, pat infarkts. Sirds burtiski reaģē uz mūsu iekšējo pasauli,” skaidro digitālās klīnikas Medon kardiologs Sergejs Pikta.

Psihiatre: Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms ir arī pieaugušo problēma, nevis tikai bērnu vai pusaudžu (INTERVIJA)
Biežāk gadās sastapties ar skaidrojumiem, ka uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms ir psihiskie traucējumi, ar ko vairāk saskaras bērni un pusaudži, taču tā nav, un ar šiem traucējumiem jāsadzīvo arī pieaugušajiem, kuriem vienkārši nepienākas valsts finansēts ārsta apmeklējums vai kompensēti medikamenti.

Retā ģenētiskā slimība – Eindželmana sindroms: pieredzes stāsts (INTERVIJA)
Intervija ar 16 gadus veco Vladimiru Zīlnieku par viņa brāli, kuram ir Eindželmana sindroms. Par to, kāda ir ikdiena ģimenē, kurā bērnam ir retā slimība.

Kā palīdzēt kājām vasaras karstumā: par tūsku un vēnu veselību
Smagas, pietūkušas kājas, spiež apavi un šķietami „pazudušas” potītes – vasaras sezonā šādi simptomi daudziem nav retums. Karstums būtiski ietekmē kāju veselību un var radīt nopietnu diskomfortu, kas ne vien traucē ikdienai, bet var būt signāls par veselības problēmām. Kāpēc tā notiek un kā rīkoties, lai justos labāk?

Cistīts un urīnceļu infekcijas: cik efektīvas ir dzērvenes ārstēšanā?
Ja pēkšņi bieži jāskrien uz tualeti un ir dedzinoša sajūta urinējot, pirmā doma – tas ir cistīts, tātad steidzami jāķeras pie dzērveņu terapijas! Šādi gadījumi nav retums tieši peldēšanas sezonas laikā. Kāpēc tā? Un ja nu tomēr tā ir cita kaite? Trīs ekspertes sniedz padomu, kā šādos gadījumos rīkoties būtu vispareizāk.

Ko nevajadzētu darīt stundu pirms miega – ieradumi, kas traucē aizmigt
Mūsu miega kvalitāti ietekmē vairāki faktori, tostarp arī tas, ko darām pirms gulētiešanas. Lasi, ko nevajadzētu darīt stundu pirms miega, lai uzlabotu miega kvalitāti un justos labāk katru rītu!