Kā uzsākt bērnudārza gaitas bez slimošanas? Iesaka farmaceite
Neatkarīgi no tā, vai bērns pirmo reizi dosies uz bērnudārzu vai arī viņam jāatgriežas dārziņā pēc garajām vasaras brīvdienām, stress ir neizbēgams, bet kur stress, tur imunitāte kļūst trauslāka. Emocionālie pārdzīvojumi var kļūt par ierosinātāju rudens slimošanas seriāla sākumam.
Kā vieglāk pārvarams bērnu un vecāku satraukums pirms skolas gaitu sākuma?
Sākoties mācību gadam, vecākiem ir jānodrošina ne tikai nepieciešamie mācību līdzekļi, bet arī jātiek galā ar bērnu satraukumu. Tas mammām un tētiem rada tikpat lielu stresu kā atvasēm. Daži psiholoģes un farmaceites padomi, lai palīdzētu to pārvarēt.
5 padomi veiksmīgam skolas laikam: Iesaka farmaceite
Laiks, kad bērni uzsāk mācības skolā vai bērnudārza gaitas, gan viņiem pašiem, gan viņu vecākiem mēdz būt stresa un emociju pilns. Turklāt arī vēsāki rudens laikapstākļi var būt izaicinājums bērnu imunitātei. Kā palīdzēt bērnam, kā arī vecākiem skolas laikā, stāsta farmaceits.
Mīkstmantiņas nozīme bērna attīstībā: Skaidro psihoterapeite
Gandrīz ikvienam bērnībā ir bijusi sava īpašā mīkstmantiņa, kura ņemta līdzi vienmēr un visur. Šādai rotaļlietai ir būtiska loma bērna dzīvē, un vecākiem ir svarīgi to zināt. Bērna mīkstmantiņas nozīmi katrā vecuma posmā skaidro ārste psihoterapeite.
Trauksme par atgriešanos skolā: Kā to pārvarēt?
Ir bērni, kuri skolas sākumu gaida ar nepacietību, jo varēs satikt draugus, izmēģināt jauno somu, zīmuļus un sporta kedas, savukārt daļa bērnu nevēlas atgriezties skolā. Tam par iemeslu var būt trauksme. Bērniem trauksme ne vienmēr izpaužas tāpat kā pieaugušajiem, tāpēc nereti paliek nepamanīta, un attiecīgi bērnam netiek iedoti rīki, kā satraukumu pārvarēt.
Kad zīdainis ir gatavs iepazīt apkārtējo pasauli? Stāsta psihoterapeite
Vairums vecāku pēc iespējas ātrāk vēlas socializēt mazuli, tomēr pārsteidzīga došanās uz pasākumiem un iepazīstināšana ar jauniem cilvēkiem zīdainim var radīt lielu stresu. Par to, no kāda vecuma uz pasākumiem drīkst doties kopā ar zīdaini un kad atvasi var atstāt ar aukli vai vecvecākiem, stāsta ārste psihoterapeite.
Bērns nestaigā: Iespējamie iemesli un risinājumi
Agrāk bija pieņemts, ka bērnam, kurš sasniedzis gada vecumu, jau vajadzētu staigāt vai vismaz spert pirmos patstāvīgos soļus. Bet ko darīt, ja mazulis šajā vecumā to vēl nedara? Par iespējamiem risinājumiem stāsta kustības un stājas eksperte, fizioterapeite.
Bērns vecāku gultā – līdz kādam vecumam tas ir pieļaujams?
Nav noslēpums, ka vecāki reizēm izvēlas gulēt vienā gultā ar bērnu “mīļā miera labad”. Visbiežāk to skaidro, sakot, ka bērns citādi nevar aizmigt un bieži mostas, tāpēc beigu beigās neizguļas neviens, vai arī bērns protestē, ja neguļ kopā ar vecākiem.
Bērns negrib dzert ūdeni: Kā rīkoties vecākiem?
Vasara un ilgi gaidītais siltais laiks ir klāt! Lai vasarīgie laikapstākļi sniegtu baudu, nevis satraukumu par bērna veselību, ir svarīgi pievērst uzmanību tam, cik daudz ūdens bērns izdzer. Aukstajā laikā daudzi vecāki neaizdomājas par to, taču vasarā nepietiekama ūdens dzeršana var kļūt par problēmu. Kā panākt, lai bērns dzertu vairāk ūdens, stāsta sertificēta uztura speciāliste.
Kā bērniem droši pavadīt Jāņus un vasaras brīvlaiku? Stāsta ārsts
Tendences bērnu traumatismā gadu no gada nemainās – iestājoties siltam laikam, pacientu skaits slimnīcas uzņemšanas nodaļā joprojām pieaug. Pie ārstiem vēršas ar visdažādākā veida ievainojumiem, kas gūti galvenokārt dažādu brīvdabas izklaižu dēļ.