Kā parūpēties par bērna drošību vasaras brīvlaikā? Skaidro eksperti
Vasaras brīvlaiks parasti ir atpūtas un bezrūpības laiks – beidzoties skolai, sākas jauni piedzīvojumi un ir iespējams biežāk pabūt dabā, pievērsties fiziskām aktivitātēm, iepazīt pasauli un radīt neaizmirstamas atmiņas. Tomēr šis laiks sev līdzi nes arī virkni situāciju, kas var radīt sarežģījumus...
Saskarsmes grūtības, ar kādām sastopas Covid izolācijas laika bērni: Skaidro terapeite
Brāļu un māsu savstarpējās attiecības, mācīšanās problēmas, bailes no vienaudžiem – šodienas izaicinājumi, ar kuriem saskaras Covid izolācijas laika jaunieši, stāsta terapeite.
Kā bērniem ar autiska spektra traucējumiem var palīdzēt mākslas terapija? Skaidro speciāliste
Dzirdot, ka mūsdienās bērniem arvien biežāk tiek kostatēti autiskā spektra traucējumi, vecāki uztraucas, vai tikai viņu atvasei arī tādu nav. Vieni vecāki saskata problēmas tur, kur to nemaz nav, citi nevēlas redzēt, ka tādas patiešām ir. Par autiskā spektra traucējumiem, kā tie izpaužas un kā bērniem iespējams palīdzēt, stāsta mākslas terapeite.
Kas jāzina pirms un pēc bērna dzimšanas: Ceļvedis jaunajām māmiņām
No piedzimšanas brīža līdz pilngadībai – 18 gadu vecumam – bērniem Latvijā ir bezmaksas medicīna. Nosacījums – medicīnas iestādei / ārstam jābūt līgumam ar Nacionālo veselības dienestu (NVD).
Kā un kāpēc bērna uzturā ieviest pākšaugus? Pavasara zupas un sacepuma recepte
Pākšaugus ir vērtīgi lietot ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, ja tos termiski apstrādā un atbilstoši pagatavo. Lēcās un pupiņās ir augstāka dzelzs koncentrācija nekā citos augu valsts produktos, tāpēc mazuļa uzturā pākšaugus rekomendē ieviest samērā agri – jau no 6–8 mēnešu vecuma.
Kā dīgstus un zaļumus iekļaut bērna ēdienkartē? Uztura speciālistes padomi un receptes
Zaļumos ir daudz bioloģiski aktīvu vielu, kas palīdz organismam cīnīties pret dažādām vīrusu infekcijām, tāpēc ir ļoti vērtīgi šos produktus iekļaut ne tikai savā, bet arī bērnu ēdienkartē, atgādina sertificēta uztura speciāliste, Rimi Bērniem eksperte Olga Ļubina un iesaka konkrētas receptes.
Miega traucējumi bērnu vecumā: Kas jāzina vecākiem?
Visā pasaulē 15. martā atzīmē Miega dienu. Ar kādām problēmām visbiežāk ģimenes saskaras saistībā ar bērna miegu, un kā šīs situācijas risināmas, skaidro miega speciāliste–pediatre.
Kāda ir maņu nozīme bērna emociju regulēšanā? Stāsta ergoterapeite
Ikviens bērna vecāks palaikam nonāk situācijā: ģimenei ieplānots mierīgi iet gulēt, bet mazie pārsteidz ar lielu enerģijas pieplūdumu. Bērni skrien pa māju, aktīvi spēlējas un niķojas. Mēdz būt arī citādāk – aktivitātēm paredzētajā laikā kļūst miegaini. Vai bērna emocijas var noregulēt?
Bērnam pastiprināta apetīte: Kā rīkoties vecākiem?
Viena no biežākajām sūdzībām, ar kuru pie uztura speciālista vēršas vecāki, ir bērna pastiprināta apetīte – viss ēdiens, kas pagatavots, ir apēsts, un pēc brīža bērns jau atkal grib ēst vai kaut ko uzkost. Vai un kā šādā situācijā vecākiem ir jārīkojas, atklāj sertificēta uztura speciāliste.
Ko pārrunāt ar bērniem, lai brīvlaika aktivitātes nebeigtos ar traumām?
Tuvojoties skolēnu brīvlaikam, kad bērni pavadīs laiku dažādās aktivitātēs gan ārā, gan iekštelpās, ir vērts pārrunāt ar bērnu drošības noteikumus, lai brīvlaika aktivitātes nenovestu pie traumām.