Psihoterapeits: Bērnam jau laikus jāmāca, kā rīkoties baiļu situācijās uz ceļa
Ārsts-psihoterapeits: "Autotransporta direkcijas rīkotās kampaņas "Mazs pasažieris, liels risks" ietvaros sabiedrībā aktualizēta diskusija par riskiem, ar ko bērni var saskarties uz ceļa vai sabiedriskajā transportā. Riskus nav iespējams novērst, bet tas ir mūsu, vecāku, skolotāju un līdzcilvēku, uzdevums - izprast cēloņus un jau laikus mācīt bērnam potenciālo rīcību scenārijus."
Kā pasargāt sevi un bērnus no rota vīrusa? Iesaka farmaceite
Viena no nepatīkamākajām zarnu infekcijas slimībām ir rota vīruss, kas sevišķi bīstams maziem bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un tiem, kas sirgst ar imūnās sistēmas funkciju traucējumiem. Rota vīrusam raksturīga ne tikai vemšana, slikta dūša un spēcīgas sāpes vēderā, bet arī ātrs uzplaiksnījums un strauja izplatība.
Lauž stereotipus par priekšlaikus dzimušiem bērniem (VIDEO)
Par godu priekšlaikus dzimušo bērnu mēnesim, ir izveidots video, atspoguļojot priekšlaikus dzimušu bērnu aprūpi un mediķu atbildīgo darbu. "Joprojām daļa sabiedrības uzskata, ka priekšlaikus dzimuši bērni ir invalīdi, taču tā nebūt nav. Ar video palīdzību mēs parādām dažādos dzīves scenārijus. Katram bērnam ir savs stāsts, kas maina vecāku domāšanu un liek izvērtēt dzīves vērtības," komentē idejas autore.
Dzirdes traucējumi bērniem: Kā atpazīt un pareizi rīkoties?
Dzirde ir viena no svarīgākajām cilvēka maņām, ar tās palīdzību bērns iemācās reaģēt uz apkārtējās vides skaņām, spēj saprast to nozīmi, bet – vēl svarīgāk – dzirde dod iespēju iemācīties valodu un sazināties ar apkārtējiem. Nereti vecākiem rodas aizdomas, ka bērns nedzird, – un mierina sevi, ka tā droši vien ir tikai nevēlēšanās dzirdēt, bet tas var novest pie vēlīnas diagnostikas.
Kā veidot veselīga miega ieradumus bērnam? Skaidro bērnu neiroloģe
Viens no iemesliem, kāpēc bērniem jo īpaši būtu jāvelta daudz laika miegam, ir viņu aktivitāte – ne tikai kustībās, bet arī domāšanā. Četru, piecu gadu vecumā – līdz skolas vecumam – bērni reizēm izsaka tik pārsteidzošas domas, ka tas pieaugušo pat – oh – atsēdina! Nu kā tas tā var būt, kā viņš tā var filozofēt? Tas nozīmē, ka bērns domā, fantazē – turklāt dažreiz pat ļoti pamatoti, kas mūs ļoti izbrīna.
Kā rīkoties vecākiem, ja bērns aizraujas ar tiešsaistes spēlēm? Skaidro eksperte
Nenoliedzami, tiešsaistes spēlēm ir ievērojama loma mūsdienu bērnu dzīvē. Taču daudzi vecāki ir saskārušies ar bērnu un pusaudžu pārliekas aizraušanās sekām. Pārāk daudz spēlējot tiešsaistes spēles, bērni kļūst nervozi un nejūtas savā ādā, novārtā tiek pamestas mācības, piemirsts par treniņiem un citiem ikdienas pienākumiem.
Kā palīdzēt bērnam nepakļauties sociālo tīklu negatīvajai ietekmei? Iesaka eksperti
Vairums Latvijas bērnu savu pirmo sociālo tīklu profilu izveido pirms atļautā 13 gadu vecuma, liecina aptauja*. 21% bērnu sociālajos tīklos piereģistrējas jau astoņu gadu vecumā. Savukārt tikai 1% jauniešu līdz 17 gadu vecumam nav reģistrējušies nevienā sociālo tīklu vietnē. Līdz ar to aktuāls ir jautājums, kā palīdzēt bērnam nepakļauties virtuālās dzīves ietekmei, bet dzīvot savu dzīvi.
Kādā vecumā bērnam jāsāk runāt? Skaidro speciāliste
Bērna runas un valodas attīstība sākas jau mātes grūtniecības laikā, taču pamati runas un valodas prasmēm tiek ielikti līdz trīs gadu vecumam. Tātad no dzimšanas līdz trīs gadu vecumam bērna runas un valodas prasmēm ir jāpievērš vislielākā uzmanība, lai nepieciešamības gadījumā var laikus vērsties pie speciālista un sākt terapiju, ja tāda nepieciešama.
Reanimatoloģe: Mazu bērnu traumas ir tikai un vienīgi vecāku vaina
Par pavisam mazo bērnu traumām, sakropļošanas un arī nāves gadījumiem, kas notikuši mājās negadījuma vai nejaušas notikumu sakritības dēļ, ir atbildīgi tikai un vienīgi bērna vecāki! Punkts.
5 mūsdienu ieradumi, kas var kaitēt bērna veselībai
Pasaule mainās, iespējas kļūst arvien plašākas, un līdz ar to mainās arī tendences bērnu audzināšanā. Nemainīga paliek vien vecāku vēlme rūpēties un sniegt bērnam pašu labāko. Taču arī vecāki ar vislabākajiem nodomiem mēdz kļūdīties. Aptieku tīkla "Apotheka" piesaistītā pediatre Anna Birka stāsta par pieciem mūsdienu ikdienas ieradumiem, ar kuriem vecāki netīši var nodarīt kaitējumu bērnam.