Kā pasargāt sevi no kukaiņiem un ko darīt, ja tie jau sakoduši vai sadzēluši? Skaidro speciālisti
Kukaiņi vasarā ir tik par dabiska parādība, kā sniegs ziemā, tiesa, tie var sagādāt daudz nepatīkamu sajūtu, tādēļ, sastopoties ar kukaiņiem, kas kož vai dzeļ, ir labi būt gatavam.
Kā izvairīties no pārēšanās ceļojuma laikā? Skaidro uzturzinātniece
Vasara ir atvaļinājumu sezona, kurā ierasti mēdzam doties ceļojumos. Neatkarīgi no tā, vai tas ir tikai uz nedēļas nogali vai ilgāka laika periodu, cilvēkiem ir grūti pieturēties pie sava ēšanas ritma un veselīga uztura, bieži vien pārēdoties. Tas var radīt dažādas veselības problēmas, kas neļauj pilnvērtīgi izbaudīt atvaļinājumu, kā, piemēram, vēdera sāpes vai vēdera pūšanos, sliktu dūšu, skābes refluksu vai nogurumu.
Kā veiksmīgi tikt galā ar nelielām traumām? Konsultē farmaceite
Daudz nepatīkamu pārsteigumu var sagādāt sīkas traumas – tulznas, sasitumi, kukaiņu kodumi! Farmaceite atgādina, ka vasarā vajadzētu būt gataviem jebkurai no tām un zināt, kā traumas pareizi kopt, lai iespējami ātri sadzītu.
Kāpēc nepieciešama zivju eļļa un kā to lietot? Skaidro uztura speciāliste
Daudzi cilvēki uzskata, ka imunitāte ir jāstiprina tikai aukstajā gada laikā, bet vasarā organisms tiek galā pats – mēs ēdam vairāk salātu, dārzeņu un ogu. Tomēr omega-3 taukskābes, ar kurām ir bagātas jūras zivis, ir jālieto neatkarīgi no gadalaika, jo mūsu organisms tās neražo.
Ērces, odi, dunduri: Kā izvēlēties piemērotāko aizsardzības līdzekli?
Siltie vasaras vakari ir lieliska iespēja vairāk laika pavadīt dabā – pastaigāties pa mežu, atpūsties piemājas pagalmā vai pie kādas ūdenstilpes. Diemžēl prieku par silto laiku var aizēnot dažādi asinssūcēji, kas pilnvērtīgi neļauj izbaudīt atpūtu un var kaitēt kā veselībai, tā pašsajūtai.
Padomi veselībai un labsajūtai vasaras brīvlaikā – gan bērniem, gan vecākiem: Iesaka speciālisti
Vasaras brīvlaiks rit pilnā sparā – bērniem šis ir ilgi gaidītais atpūtas un izklaižu laiks, bet vecākiem tas var radīt arī dažādas raizes. Kā organizēt bērnu brīvo laiku vasarā un ko neaizmirst iekļaut vasaras aptieciņā, stāsta mākslas terapeite un klīniskā farmaceite.
Klāt eksāmeni – kā mazināt stresu un trauksmi?
Pilnā sparā rit eksāmenu laiks, kas bieži vien iet roku rokā ar negulētām naktīm un pastiprinātu stresu, kamēr ikdienas veselīgie ieradumi nereti tiek atstāti novārtā. Šādos brīžos šķiet, ka zaudēta kontrole pār situāciju, māc neziņa un bailes no neveiksmes, trūkst pārliecības par saviem spēkiem – tas viss neizbēgami kāpina stresa līmeni un izraisa trauksmi, tādējādi spējot ietekmēt kā pašsajūtu, tā sniegumu eksāmenos.
Silvanols produkcija – labsajūtai un veselībai Reklāmraksts
Cilvēki arvien vairāk mēģina atrast dabiskus produktus, ar kuriem bagātināt savu uzturu. To pašu var teikt par uztura bagātinātajiem – cilvēki meklē dabiskas izcelsmes līdzekļus, lai stiprinātu imunitāti un palīdzētu organismam cīnīties pret vīrusiem. Latvijā viens no uzticamākajiem zīmoliem šajā jomā ir Silvanols – uzņēmums, kas lepojas ar savu dabisko produktu klāstu un vietējo ražošanu.
6 padomi mājas aptieciņas tīrīšanai vasaras sākumā
Vasaras un atvaļinājumu laiks ir piemērots, lai pievērstu uzmanību mājas aptieciņai, kas ikdienas steigā bieži tiek atstāta novārtā. Lai nodrošinātu, ka mājas aptieciņa ir gatava sniegt palīdzību, jo sāpes vai veselības likstas var piemeklēt negaidīti, “Grindeks” piedāvā sešus vienkāršus un efektīvus padomus, kā savu mājas aptieciņu sagatavot vasaras sezonai un uzturēt kārtīgu, drošu un pieejamu nepieciešamības gadījumos.
Kā karstums ietekmē medikamentus? Skaidro farmaceite
Ja termometra stabiņš aiz loga ir noturīgi augsts, ir svarīgi atrast veidus, kā ikdienā lietojamās zāles nepakļaut karstumam, lai tās darbotos veselības labā, nevis pret to. Kas jāņem vērā, uzglabājot un lietojot medikamentus vasaras sezonā, skaidro Mēness aptiekas farmaceite Evita Lārmane.