D vitamīns – no pirmsākumiem līdz mūsdienām: Stāsta farmaceite
Vāja imunitāte, trausli kauli un slikta pašsajūta? Pie vainas, iespējams, ir D vitamīna deficīts organismā. Šobrīd par D vitamīna nozīmi vispārējās veselības uzlabošanā tiek plaši runāts, taču vai zināji, ka D vitamīna ārstniecisko īpašību atklājumi saistīti ar rahīta ārstēšanas iespēju meklējumiem? Par D vitamīna vēsturi un tā lielo nozīmi veselības uzturēšanā "BENU Zāļu enciklopēdijas" kampaņas ietvaros stāsta "BENU Aptiekas" klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Jautājumi un droši zināmais par zivju eļļas lietošanu: Stāsta farmaceite
Ne viens vien pieaugušais ir vēlējies līdz galam izprast – vai vecākiem bija taisnība, kad bērnībā, kā likums, bija jālieto zivju eļļa? Turklāt – vai šis produkts var aizstāt D vitamīna uzņemšanu organismā?
Ārstniecības augu terapija saaukstēšanās periodā: Iesaka farmaceite
Saaukstēšanos jeb augšējo un vidējo elpceļu iekaisumu izraisa dažādi vīrusi, kas pastāvīgi cirkulē gaisā un ieperinās elpceļu gļotādās. Slimības izraisītos simptomus var mēģināt mazināt ar dabiskiem – augu izcelsmes līdzekļiem.
Kolagēna labirintos: šķetinām pierādītus faktus no populāriem pieņēmumiem Reklāmraksts
Lai gan kolagēnam, kas dabiski atrodams mūsu organismā, neapšaubāmi, ir nozīmīga loma mūsu vispārējā organisma veselībā, tomēr vēl aizvien aktuāls ir jautājums – vai apgalvojumi par kolagēna preparātu pozitīvo ietekmi uz mūsu veselību ir guvuši zinātnisku apstiprinājumu? Ja savas veselības labā vēlies veikt pārdomātas izvēles – turpini lasīt!
Magnijs – kā zināt, ka organismā tā trūkst? Stāsta farmaceite
Ja ilgstoši saskaries ar nogurumu, vājumu, trauksmi, tam var būt pavisam vienkāršs izskaidrojums. Magnija deficīts organismā ietekmē gandrīz jebkuru funkciju, tādēļ pievērs uzmanību, vai ikdienā to uzņem pietiekami. Vairāk par magnija nozīmi stāsta klīniskā farmaceite.
TOP 5 skaistumkopšanā izmantotākās skābes: Kā tās pareizi lietot?
Izvēloties piemērotākos kopšanas līdzekļus savai sejas ādai, jāparūpējas, lai tā tiktu gan pienācīgi attīrīta, gan mitrināta, gan aizsargāta. Turklāt līdzekļu klāsts ir gana plašs. Kas ir hidroksiskābes, kā tās var palīdzēt tikt galā ar sejas ādas nepilnībām un kā tās pareizi lietot, stāsta dermatoloģe un farmaceite.
Ikgadējo profilaktisko pārbaužu nozīme un ieteicamie vitamīni: Stāsta speciālisti
Profilaktiskās pārbaudes ir būtisks faktors veselības uzturēšanā un slimību novēršanā. Par kādām ikgadējām profilaktiskajām pārbaudēm ir jāatceras un ko darīt ikdienā, lai uzturētu labu veselību, stāsta ģimenes ārste un farmaceits.
Kā pareizi izvēlēties zivju eļļu? Skaidro uztura speciāliste
Izvēloties uztura bagātinātāju, Latvijas iedzīvotājiem ir grūti izprast to sastāvu, tādēļ produkts tiek izvēlēts vai nu pēc viszemākās cenas (10%), vai arī pēc ļoti labi zināma zīmola (12%),[1] jo mums šķiet, “nu, labi, zivju eļļa ir zivju eļļa (vai vitamīns D, vai kalcijs) – nav nekādas atšķirības”, savu pieredzi atklāj uztura speciāliste un RSU pasniedzēja.
Kā dažādu simptomu mazināšanai atšķirīgās situācijās lietojami karstie dzērieni? Stāsta farmaceite
Silta tēja ir pirmā palīdzība, kas nāk prātā, sajūtot saaukstēšanās simptomus. Katram saaukstēšanās gadījumam ir svarīgi izvēlēties piemērotāko līdzekli, kas palīdzēs mazināt simptomus un neizraisīs nevēlamas blakusparādības.
Kad lieto paracetamolu un ibuprofēnu saturošus līdzekļus? Skaidro klīniskā farmaceite
Starp līdzekļiem, ko ieteicams turēt mājas aptieciņā, ir pretsāpju un temperatūru mazinošie medikamenti, kas ir īpaši aktuāli vēsajos gadalaikos. Pazīstamākie no šiem līdzekļiem, ko izmanto drudža un sāpju mazināšanai, ir paracetamolu un ibuprofēnu saturošie medikamenti.