
Patiess stāsts: Kā es atmetu smēķēšanu savu bērnu dēļ
Man patiešām patika smēķēt. Vēl tagad smēķēšanas brīžus atceros ar vieglu nostaļģiju. Es uzsmēķēju tad, kad biju labā kompānijā, ar draugiem, tad, kad biju paveikusi kādu sarežģītu uzdevumu un varēju atlaist saspringumu.

Kas vajadzīgs Taviem matiem ziemā?
Plāni, nespodri un lūstoši mati nav tikai vizuāls "defekts", tas ir būtisks indikators arī cilvēka iekšējai veselībai. Farmaceits stāsta par pārtikas produktiem, vitamīniem un minerālvielām, kas ir būtiskas matu stiprināšanai.

Kā pasargāt sevi un bērnus no tabakas dūmu kaitīgās ietekmes?
Tu nesmēķē, jo zini, ka smēķēšana var kaitēt Tavai veselībai. Bet ko darīt, ja esi spiests ieelpot tabakas dūmus pret savu gribu? Ko darīt, lai izvairītos no tabakas dūmiem?

Osteoporoze: mīti un patiesība
Latvijas Osteoporozes pacientu un invalīdu asociācija (LOPIA) apkopojusi astoņus sabiedrībā biežāk dzirdētos mītus par osteoporozi, lai atgādinātu sabiedrībai par šo trauslo kaulu slimību, kas vecumdienās būtiski var ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti.

Modernā laikmeta slimība - anoreksija
Viena no slimībām, kas pavada 21.gadsimtam raksturīgo skaistuma kultu, ir anoreksija – psihiski traucējumi, kas liek badoties, lai sasniegtu ideālo svaru. Kādas ir pazīmes, kas var liecināt par anoreksiju un kāpēc anoreksija ir dzīvībai bīstama, stāsta ārste psihoterapeite Ilze Sestule.

Septiņi mīti par pasīvo smēķēšanu
Ikdienā mēs sastopamies ar visdažādākajiem mītiem un stereotipiem, kas radušies gan informācijas trūkuma dēļ, gan tādēļ, ka draugi un paziņas mums ir pastāstījuši par savu pieredzi, ko mēs bieži vien mēdzam pieņemt par neapstrīdamu patiesību. Arī diskusijas par pasīvo smēķēšanu nav izņēmums. Vai esi kādreiz dzirdējis kādu no šiem apgalvojumiem un vai zini, kā ir patiesībā?

Kā tikt galā ar vēdera vīrusu?
Vēdera vīrusi ir aktuāli visu cauru gadu, tomēr lielāka to aktivitāte parasti novērojama pavasarī un rudenī. Tā kā šobrīd esam jauna uzplaiksnījuma priekšā, par svarīgākajām lietām, ko atcerēties un ievērot, stāsta ģimenes ārste Linda Zēģele.

Pirmā palīdzība saaukstēšanās gadījumā
Daudzi no mums pazīst šo sajūtu, kad, atnākot rudenim, jūti – saaukstēšanās klāt. Lai arī liekas, ka vasarā uzkrātā imunitāte bijusi spēcīga, tomēr mūsdienu straujais dzīves ritms dara savu, un saaukstēšanās atrod ceļu uz mūsu deguniem un kakliem. Kā sev palīdzēt saaukstēšanās gadījumā, skaidro klīnikas Premium Medical virsārste un ģimenes ārste Aija Šnikvalde.

Medikamenti, kuriem noteikti jābūt zāļu skapītī
"Līdz ar rudens auksto vēju un lietavu atnākšanu, kas pārmaiņus mijas ar siltām dienām, aktuālas kļūst arī saslimšanas ar elpvadu slimībām un nemaz nav tik tālu arī vīrusu laiks, kad nepieciešama īpaša uzmanība un rūpes par savu veselību," norāda SIA "A Aptiekas" farmaceite, "A Aptiekas 56" vadītāja Lana Hodasēviča.

Rūpējies par savu acu veselību ikdienā
Acis ir orgāns, kas ik dienas tiek pakļauts nepārtrauktai slodzei, turklāt mūsdienu tehnoloģiju attīstība šo slodzi tikai pavairo. Acu apsārtums, asarošana, graušana, nogurums – visi šie simptomi ir signāls tam, ka acīm nepieciešama papildu gādība.